Najlepsze Porady Dom i OgródJak prać ciuchy ręcznie? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak prać ciuchy ręcznie?

Jak prać ciuchy ręcznie? Pranie

Niektórych ubrań nie wypierzesz w pralce, ponieważ są zbyt delikatne, mogą zafarbować inne ciuchy lub po prostu ulegną całkowitemu zniszczeniu. Pranie ręcznie nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jednakże zazwyczaj większość ubrań jest przystosowana do odświeżania ich w pralce — delikatne ubrania najczęściej pierzemy w temperaturze 30 stopni Celsjusza na małych obrotach. Nieraz ubrania, które pierzesz ręcznie, możesz w pralce odwirować, a niektóre musisz wysuszyć w sposób niemechaniczny. Zobacz, jak w prawidłowy sposób prać ciuchy ręcznie!


Jaki detergent wybrać?
Do prania ręcznego zamiast proszku do prania i kapsułek, lepiej będzie wykorzystać płyn lub specjalne perełki do prania ręcznego. Detergent najpierw rozpuść w ciepłej wodzie, a następnie włóż do niej ubrania, aby namokły.

Jaka temperatura wody?
Pamiętaj, że niektóre ubrania mogą skurczyć się w zbyt ciepłej wodzie, dlatego dostosuj jej temperaturę do informacji podanych przez producenta ciuchów na metkach. Najlepiej prać ciuchy ręcznie w wodzie letniej. Zbyt zimna woda również nie sprzyja utrzymaniu odpowiedniego stanu tkaniny.

A co z plamami?
Jeżeli koniecznie musisz wyprać ubranie ręcznie, a widnieje na nim plama, najpierw będziesz musiała zająć się jej wywabieniem. Najlepiej do tego celu wykorzystać, np. szare mydło, które jest bardziej naturalnym sposobem na zlikwidowanie plamy, kolejnym sposobem jest wykorzystanie płynu do mycia naczyń, zwłaszcza jeżeli masz do czynienia z tłustymi plamami.

Farbowanie
Pamiętaj, że nawet piorąc ręcznie, powinno rozdzielać się ubrania kolorystycznie. Szczególnie jeżeli masz do czynienia z nowymi ciuchami, ponieważ nie wiesz, czy czasami nie zafarbują Ci innych ubrań. Nie tylko w pralce odzież będzie farbowała, dlatego także w tym przypadku, warto po prostu oddzieli ciuchy białe, od ciemnych i kolorowych.

Jak prać?
Pocieranie o siebie tkaniny nie jest najlepszych rozwiązaniem, ponieważ w taki sposób możesz ją rozciągnąć, a nawet uszkodzić. Zamiast ugniatania spróbuj ją delikatnie zgniatać. Ubrania powinnaś przepłukiwać w wodzie, aż nie będzie wydzielała się z nich piana.

Odwirowywanie
Sprawdź na metce pranego ciucha, czy możesz wrzucić go do wirówki w celu dokładnego odwirowania. Jeżeli nawet wirowanie nie jest opcją, spróbuj zawiesić mokrego ciucha na linkach na zewnątrz lub rozłóż go na suszarce, jednakże pamiętaj, że będzie z niego ściekać duża ilość wody. W przypadku swetrów koniecznie rozłóż je na suszarce, a nie podwieszaj, ponieważ w taki sposób na pewno się nieestetycznie zniekształcą.

Co prać ręcznie?
Do najczęściej pranych ręcznie ubrań należą: swetry, delikatna bielizna, ciuchy z koronki, ubrania wykonane z jedwabiu, a także ubrania o skłonności do farbowania.

Dodaj komentarz

Porada Jak prać ciuchy ręcznie?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 117
facebook unlike 1

Porady domowe Czy porada Jak prać ciuchy ręcznie? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak prać ciuchy ręcznie?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Katarzyna Grabowska
Dodano:
facebook like 4
facebook unlike 0

ciekawa porada

Marysia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ręcznie piorę tylko delikatne ubrania lub sweterki.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Ciekawy artykuł opisujący jak możemy wykorzystać fusy z kawy.
Fajny pomysł aby zaskoczyć gości.
Dom i ogród jest ważny Czy porada Jakim psem jest szpic...
Czytałem podobny artykuł jak poradzić sobie z rozbiciem butów...