Najlepsze Porady Dom i OgródJak usunąć kamień i osad w zlewie? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak usunąć kamień i osad w zlewie?

Jak usunąć kamień i osad w zlewie?

Zlew i bateria to te miejsca, w których gromadzi się nie tylko brud, ale także osad z kamienia. Powoduje on nieestetyczne żółte zacieki, których trudno się pozbyć. Oczywiście istnieje wiele profesjonalnych środków czyszczących dedykowanych do usuwania takich zabrudzeń. Dobrym rozwiązaniem jest też skorzystanie z domowych metod. Ich przewagą nad tymi profesjonalnymi jest to, że nie zawierają chemicznych środków, które mogą wywoływać alergię, podrażnienia skóry lub układu oddechowego. Jak usunąć osad i kamień ze zlewu? Oto skuteczne i bezpieczne domowe metody.


Soda oczyszczona

Brudu i osadu z kamienia można pozbyć się przy pomocy sody oczyszczonej. Aby to zrobić wystarczy do niej dodać wody i wymieszać tak, by powstała z niej pasta. Należy ja nałożyć na miękką stronę gąbki i delikatnie wyszorować cały zlew. Soda skutecznie usunie kamień, a także bakterie a dodatkowo nieprzyjemnego zapachu. Po wyczyszczeniu zlew można nasmarować odrobiną oliwy lub oleju, np. kokosowego. Dzięki temu będzie on nie tylko czysty, ale też jego powierzchnia będzie pięknie błyszczeć. Użycie oleju jadalnego do nasmarowania zlewu stanowi też swego rodzaju impregnację przed ponownym osadzaniem się kamienia. 
Soda oczyszczona świetnie też sprawdzi się do udrożnienia rur. Wystarczy wsypać ją do odpływu i zalać wrzątkiem.

Ocet

Do odkamieniania chromowanej baterii i zlewu można użyć także octu. Baterię wystarczy zanurzyć w worku wypełnionym octem. Do kranu można go przymocować przy pomocy gumki recepturki. Dobrze jest zrobić to wieczorem i zostawić do rana. Warto jednak pamiętać, by nie stosować tego sposobu na baterie kolorowe, z patyny lub mosiądzu. W tych przypadkach można je czyścić wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. 

Kwasek cytrynowy

Podobnie jak ocet i soda oczyszczona także kwasek cytrynowy skutecznie poradzi sobie z kamieniem i osadem w zlewie. Wystarczy zmieszać wodę z kwaskiem cytrynowym, by skutecznie pozbyć się brudu z armatury. Ten preparat da sobie radę także z zatkaną przez kamień lub osad słuchawką prysznicową. W tym celu należy na kilka godzin zanurzyć ją w wodzie z kwaskiem, a będzie jak nowa.

Dodaj komentarz

Kasiek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Jesli ocet tak samo usuwa kamien jak chemia to nie ma co licytowac ktore lepsze. kazdy uzyje tego co akurat ma pod reka.

Adam Dybowski
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

najlepiej usuwa kamień ciepły ocet - jest to naturalna metoda i nie niszczy ceramiki, gumy itp - tylko śmierdzi... ale lepsze to niz chemia

Adam Dybowski
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

najlepiej usuwa kamień ciepły ocet - jest to naturalna metoda i nie niszczy ceramiki, gumy itp - tylko śmierdzi... ale lepsze to niz chemia


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Kupiłam meble kuchenne w firmie Radpol i serdecznie polecam....
Budowa domu według przesądów w mojej rodzinie powinna zacząć...
Sposobu z aspiryną nie znałem ale mogę powiedzieć, że metody z...
Ładna i inna roślina od innych.