Najlepsze Porady Dom i OgródJak usunąć kamień z muszli klozetowej Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej

Estetycznie wyglądająca muszla klozetowa to nie tylko kwestia higieny, ale także wizerunku naszego domu. Często pomimo regularnego czyszczenia toalety w jej wnętrzu osadza się kamień, który tworzy nieestetyczne rudobrązowe zacieki. Kamień osadza się nie tylko na obrzeżach muszli, ale także na jej odpływie, czyli w tych miejscach gdzie woda stoi lub kapie. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest twarda woda. Usuwanie nalotu z kamienia nie jest w cale łatwym zadaniem. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które warto zastosować, by cieszyć się czystą łazienką. Jakie to sposoby?


Ocet

Jednym ze sposobów na pozbycie się kamienia z wc jest użycie octu spirytusowego. W tym celu należy wybrać całą wodę, która znajduje się w muszli i odciąć jej dopływ ze spłuczki. Następnie należy nalać ocet do odpływu, w takiej ilości, aby zakrywał kamień. Ocet przed nalaniem można delikatnie podgrzać, ale nie wolno go gotować, bo muszla może od tego pęknąć. Ocet w muszli najlepiej zostawić na 12 godzin, a po tym czasie spłukać wodą. Po odmoczeniu octem można dodatkowo użyć szczotki do wc i doczyścić odpływ. Nie wolno jednak zdrapywać kamienia używając twardych przedmiotów, bo to także może porysować muszle. Ocet jest bezpieczny zarówno dla zdrowia, jak i ceramiki dlatego można go stosować wielokrotnie. 

Coca-cola

Choć niektórych może to zdziwić również popularny napój gazowany jakim jest coca-cola pomoże usunąć kamień z muszli klozetowej. W tym celu należy zalać muszle jak w przypadku octu. Coca-cola narusza strukturę kamienia, dzięki czemu dużo łatwiej jest się go pozbyć. 

Kwasek cytrynowy i soda oczyszczona

Doskonałym sposobem na usunięcie kamienia z toalety jest użycie mieszanki sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego. Doskonale sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku niezbyt grubego osadu. Do muszli wsypujemy 1/4 szklanki kwasku cytrynowego i 1/3 szklanki sody oczyszczonej. Po odczekaniu około pół godziny toaletę można spłukać wodą, a następnie doczyścić szczotką do wc. 

Dodaj komentarz

~Rafał
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Przydatny artykuł

~Adam
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Bardzo pomocne porady

Porada Jak usunąć kamień z muszli klozetowej
Dodano:
facebook like 651
facebook unlike 1

Porady dom i ogór Czy inspiracja Jak usunąć kamień z muszli klozetowej pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Halina
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Usuwanie kamienia z toalety detergentami nie zawsze przynosiło efekty. Sprawdził mi się patent z octem.

~Ramona - królowa kolozetów
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu fosforowego... albo ocet ciepły albo domestos - nie jakiś tani z biedry tylko zwykły domestos lub taki domestos czarny - idzie jak burza :D Porada z octem jest dobra, ale problem w tym ze ocet spływa szybko - mozna nasączyć papier i polewać go octem - wtedy lepiej bedzie działało. ale co ważne - zanim zaczniesz lać chemie sprawdz czy muszla sie do tego nadaje - np. muszle roca mają powłokę która niszczy sie pod wpływem chemii ale dzięki temu kamień sie nie osadza i stolec też nie przywiera :D


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Fajnie opisane
Fajny poradnik jak szybko wyczyścić uporczywa zanieczyszczenia
ciekawe może i tak...
u mnie Sukulent usechł na parapecie - jak były duże upały...