Najlepsze Porady Dom i OgródJak usunąć plamy po owocach? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak usunąć plamy po owocach?

Jak usunąć plamy po owocach?

Okres wakacyjny to czas gdzie pojawiają się świeże owoce, których nie możemy tak często próbować. Dlatego warto wykorzystać ten czas i zjeść jak najwięcej się da. Banany, owoce leśne, jabłka, brzoskwinie, arbuzy czy wiśnie to tylko kilka z nich. Co jednak jeśli się ubrudzimy przy jedzeniu tych owoców? Jak łatwo pozbyć się plam z odzieży?
Najlepsze-porady.pl mają dla Ciebie sprawdzone sposoby do skutecznego i bezpiecznego usuwania plam po owocach.


Owoce leśne

Sok z owoców leśnych bardzo szybko się wchłania przez tkaniny i jest ciemny i jeden z najtrudniejszych do sunięcia. Jednym z skutecznych środków do pozbycia się plam z owoców leśnych znajduje się w każdej lodówce. Mleko normalne lub kwaśne mleko sprawdzą się idealnie w takiej sytuacji. Wystarczy namoczyć odzież w mleku przez co najmniej godzinę i później wyprać normalnie. Kolejnym naturalnym i skutecznym środkiem to cytryna. Jeśli chodzi o wełniane ubrania to sok z cytryny zdziała cuda. Tak samo jak z mlekiem należy namoczyć ciuchy w soku z cytryny przez godzinę i później wyprać. Naszym ostatnim sprawdzonym sposobem na pozbyciu się trudnych plam po owocach leśnych jest spirytus. Niewielką ilość spirytusu wylewamy na plamę i pozostawiamy około pół godziny. po upływie tego czasu najlepiej jest w gorącej wodzie zostawić odzież na około godzinę i później wyprać tak jak zawsze.

Cytrusy

Plamy z cytrusów możemy usunąć za pomocą metody z mlekiem, która została wspomniana powyżej lub przy wykorzystaniu sody oczyszczonej. Wystarczy że posypiesz sodą oczyszczoną plamę i zostawić ją na kilka minut. Potem zapierz odzież w ciepłej wodzie z proszkiem. Bardzo skutecznym środkiem do usuwania plam z cytrusów jest również płyn do naczyń. Na samym początku należy w ciepłej wodzie namoczyć tkaninę i później zaaplikować niewielką ilość płynu do naczyń na plamę i delikatnie potrzeć. Pozostaw w wodzie ubranie jeszcze przez 15 minut i później wypierz normalnie.

Zaschnięte plamy z owoców

Powyższe triki usuwania owocowych plam z różnych tkanin obowiązują tylko jeśli plamy są świeże. Co zrobić jednak w przypadku gdy plam już zdążyła zaschnąć? Mleko kwaśne może zadziałać i w tym przypadku jednak odzież musisz pozostawić na kilka godzin zamoczone w mleku i następnie dokładnie ją wyprać w ciepłej wodzie z proszkiem. 

 

Dodaj komentarz

~Adam
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Przydatne porady

Porada Jak usunąć plamy po owocach?
Dodano:
facebook like 349
facebook unlike 1

Porady dom i ogór Czy porada Jak usunąć plamy po owocach? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak usunąć plamy po owocach?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Sklep ItaliaStyle posiada w swoim asortymencie dużą ilość...
coś w tym jest
coś w tym jest
Dobrze wiedzieć, że nie muszę już zanosić swojej biżuterii do...