Najlepsze Porady Dom i OgródJak wybrać idealne łóżeczko dla dziecka?

Jak wybrać idealne łóżeczko dla dziecka?

Jak wybrać idealne łóżeczko dla dziecka?

Przed przyjściem maluszka na świat, przyszli rodzice muszą zaopatrzyć się w kilka niezbędnych artykułów. Zalicza się do nich również łóżeczko niemowlęce, które musi spełniać niezbędne kryteria. Jak wybrać łóżeczko dla dziecka? Na co zwrócić uwagę przed jego zakupem? Zachęcamy do poznania cennych wskazówek, które zamieściliśmy w poniższym artykule.


Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy wyborze łóżeczka dla dziecka?

Zabierając się do urządzania pokoju dziecka, które wkrótce pojawi się na świecie, wystarczy zaopatrzyć się wyłącznie w kilka mebli. Oprócz szafy na ubranka, przewijaka czy ułatwiającego karmienie wygodnego fotela, niezbędnym elementem w pomieszczeniu będzie jednak łóżeczko dziecięce. Chociaż asortyment sklepów z artykułami przeznaczonymi dla dzieci obfituje w wiele atrakcyjnych mebli tego rodzaju, warto wiedzieć, że wbrew pozorom nie każdy z nich może być dla maleństwa odpowiedni. Wybierając łóżeczko należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby było bezpieczne i zapewniało dziecku wygodę. Jego wygląd, choć równie ważny, zdecydowanie nie powinien jednak stanowić głównego kryterium podczas wyboru. 

Jednym z najczęstszych wyborów są drewniane łóżeczka niemowlęce. Stanowią one dobre rozwiązanie, o ile ich wykonanie w żaden sposób nie zagraża bezpieczeństwu maluszka. Przede wszystkim, łóżeczko wykonane z drewna nie może posiadać żadnych wystających elementów, na przykład w postaci śrubek, a także musi mieć idealnie gładką powierzchnię i stabilną konstrukcję. Wszelkie użyte do pokrycia powierzchni drewna środki, takie jak lakier czy farba, muszą być w pełni bezpieczne i pozbawione intensywnego, drażniącego zapachu. 

Warto również zwrócić uwagę na detale. Często popełnianym błędem przez przyszłych rodziców jest wybór łóżeczka w intensywnym kolorze, jak i wyposażanie go w nadmiar dodatkowych zabezpieczeń. Jeżeli chodzi o pierwszą kwestię, lepiej postawić na stonowaną barwę łóżeczka - nadmiar bodźców może sprawić, że maluch będzie miał kłopoty z zasypianiem i stanie się drażliwy. Jak się okazuje, popularne materiałowe ochraniacze na szczebelki łóżka również nie zawsze służą niemowlętom. Chociaż w pozoru dbają o jego bezpieczeństwo, całkowicie zasłaniają mu widok na otoczenie, które jest dla nich jednak wyjątkowo interesujące. 

 

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka. Należy zatem zadbać, aby cała konstrukcja wykonana była z atestowanych materiałów. Z tego też względu, lepiej unikać robienia zakupów w niepewnych źródłach - warto kupić łóżeczko niemowlęce w sprawdzonym sklepie, wybierając na przykład jeden z modeli dostępnych na stronie https://www.bobowozki.com.pl/pozostale-artykuly/lozeczka-dla-dzieci/p/217_260. Dzięki temu można będzie mieć pewność, że spełnia ono wszelkie niezbędne normy bezpieczeństwa, ciesząc się jednocześnie estetycznym designem mebelka. 

Kupując klasyczne łóżeczko, dodatkowo należy zwrócić uwagę na jego wymiary. Najczęściej można spotkać się z meblami o wymiarach 120 cm x 60 cm oraz 140 cm x 70 cm, który posłuży maluchowi przez co najmniej 2 pierwsze lata życia. Biorąc pod uwagę rozmiar łóżeczka, dobrze też sprawdzić jego wysokość. Korzystną opcją będzie mebel posiadający regulację wysokości, zapewniający wygodę rodzicom podczas schylania się po dziecko. Jeżeli chodzi o szczebelki, nie może być pomiędzy nimi zbyt dużych przestrzeni. Nie powinny być one też rozmieszczone zbyt gęsto - może to grozić zaklinowaniem rączki lub nóżki malucha.

Dobrze, aby łóżeczko dla dziecka było również jak najbardziej funkcjonalne. Korzystnym wyborem może okazać się mebel z praktyczną szufladką na samym dole, w której można przechowywać pościel lub inne przydatne akcesoria. Rodzice, którzy chcą mieć swoje maleństwo jak najbliżej siebie, z powodzeniem mogą też zdecydować się na łóżeczko dostawne. Dzięki temu dziecko będzie blisko najdroższych mu osób, mając jednocześnie dla siebie swobodną i bezpieczną przestrzeń. 

 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Dom i ogród jest ważny Czy nasza porada Hoya Kerrii - idealna...
ciekawa porada
Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy opis porady Zabezpiecz...
Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy inspiracja Jak uprawiać...