Najlepsze Porady Dom i OgródJak wyczyścić pralkę? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak wyczyścić pralkę?

Pralka to niezbędny element wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. Jest ona jednym z najczęściej używanych sprzętów AGD. Niestety mało osób zdaje sobie sprawę, że aby dobrze spełniała swoją rolę powinna być regularnie czyszczona. O tym przypominamy sobie zwykle gdy pranie nieprzyjemnie pachnie lub nie jest do końca czyste. Przyczyną brzydkiego zapachu są gromadzące się pod kołnierzem bębna pozostałości proszku lub płynu do płukania tkanin. Powstaje wówczas pleśń, która brzydko pachnie. Istnieją skuteczne i sprawdzone domowe metody, by wyczyścić pralkę. Jak to zrobić?


Ocet

Ocet to świetny sprzymierzeniec w czyszczeniu wielu sprzętów domowych, także pralki. Do tego sposobu obok octu będzie potrzebny jeszcze wybielacz, woda i ściereczka. Na początek należy ustawić program pralki na pełny cykl i wysoką temperaturę wody (bęben powinien być pusty). Kiedy pralka zacznie wypełniać się gorącą wodą do zbiorniczka na proszek wlewamy dwie szklanki octu. To pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Po tym jak pralka przejdzie cały cykl prania nastawiamy ją ponownie na ten sam program. Tym razem pozostawiamy pusty zbiorniczek. Chodzi o to, by woda wypłukała pralkę z resztek octu. Po skończonym cyklu wyjmujemy z pralki zbiorniczek na proszek i płyn do płukania. Należy go dokładnie umyć i wysuszyć. Na koniec myjemy gumę wokół otworu pralki. Do tego potrzebna jest wilgotna ściereczka. Nasączamy ją w roztworze z wody i wybielacza. Powinna ona dotrzeć do najdalszych zakamarków. Następnie trzeba przetrzeć gumę tylko ściereczką namoczoną w wodzie.

Soda oczyszczona

Drugim domowym sposobem na wyczyszczenie pralki jest użycie do tego sody oczyszczonej. Jest to metoda bezpieczna i skuteczna. Soda pozwoli pozbyć się z pralki pleśni, bakterii, a także ją odkamienić. Na początek należy dokładnie wyszorować szufladkę na proszek i płyn do płukania tkanin. Można do tego użyć szczoteczki do mycia zębów, ponieważ pozwoli ona dotrzeć do najgłębszych zakamarków. Następnie do szuflady wsypujemy sodę oczyszczoną. Włączamy najdłuższy program prania ustawiając temperaturę 90 st Celcjusza. Po skończonym prani warto pozostawić otwarte drzwiczki, aby pralka wyschła.

Dodaj komentarz

Porada Jak wyczyścić pralkę?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 177
facebook unlike 1

Porady domowe Czy opis porady Jak wyczyścić pralkę? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak wyczyścić pralkę?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Teresa
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Do większości takich rzeczy w każdym poradniku każą stosować ocet i sodę.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
coś w tym jest
Porady domowe Czy porada Jak wybielić firanki? - Domowe...
Porady dom i ogór Czy inspiracja Jak usunąć kamień i osad w...
Porady dom i ogór Czy porada W jaki sposób przyzwyczaić psa do...