Najlepsze Porady Dom i OgródJak wyczyścić srebro? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak wyczyścić srebro?

Jak wyczyścić srebro? https://pixabay.com/

Sztućce, ozdoby, a także biżuteria wykonywane są ze srebra. To bardzo popularny metal szlachetny, który świetnie wygląda oraz jest bardzo trwały. Dlatego wiele osób za nim przepada. Zwłaszcza kobiety otaczają się srebrną biżuterią, która wygląda bardzo efektownie. Jednak srebro z czasem śniedzieje i brzydko wygląda. Jak je wtedy wyczyścić by znów było piękne i błyszczące?


Niezastąpiona pasta do zębów

Zapewne słyszałeś o metodzie czyszczenia srebra pastą do zębów. Świetnie usuwa zabrudzenia i nadaje srebrnym przedmiotom nowy blask. Wystarczy wziąć starą szczoteczkę do zębów, nałożyć trochę pasty, wyszorować srebro, dokładnie spłukać powstałą pianę i wytrzeć srebro do sucha. 

Soda oczyszczona

Innym sposobem jest przygotowanie mieszanki z sody oczyszczonej. Umieszczamy srebrne przedmioty w misce, posypujemy sodą oczyszczoną i zalewamy wrzątkiem. Po kilku minutach mieszamy roztwór, by soda wszędzie się dostała. Następnie wyjmujemy srebro i wycieramy do sucha. Metoda z wrzątkiem może jednak być niebezpieczna dla srebra z kamieniami. Jeśli ich duża ilość znajduje się w biżuterii najlepiej kupić specjalną ściereczkę do polerowania srebra, która delikatniej wyczyści srebro. 

Słona woda i folia aluminiowa

Srebro możesz również wyczyścić za pomocą soli i folii aluminiowej. Przygotuj słoik, nalej do niego letniej wody i rozpuść 2-3 łyżki soli. Następnie porwij na kawałki folię aluminiową i wrzuć do słoika. Teraz wrzuć do niego biżuterię i wymieszaj. Pozostaw tak srebro na kilka godzin. Kiedy woda będzie się robić mętna, to znak, że ze srebra schodzą zabrudzenia. Możesz co jakiś czas potrząsnąć słoikiem, by srebro ocierało się o folię i jeszcze skuteczniej czyściło. Kiedy woda będzie już lekko brązowa, wyjmij srebro ze słoika i osusz na szmatce lub ręczniku.

Dodaj komentarz

Paula
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ciemny nalot na srebrze brzydko wygląda. Od lat czyszczę swoje srebro pastą do zębów.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Sposób numer 2 i 3 działa, polecam.
o, moze uda mi sie uratowac zabrudzone spodnie !
Dziękuje, właśnie uratowaliście moją koszulę... a myślałem, że...
Znacznie wydajniejsze ogrzewanie to pierwsze co zauważyliśmy...