Najlepsze Porady Dom i OgródJak zaaranżować poddasze ze skosami? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak zaaranżować poddasze ze skosami?

Jak zaaranżować poddasze ze skosami? Poddasze ze skosami

Poddasze to przestrzeń, która może być funkcjonalnie wykorzystana — można tam stworzyć przestronne pomieszczenia, np. sypialnie, które będą oddzielone od parteru, czyli miejsca, w którym spędzamy czas z rodziną oraz przyjaciółmi. Jednakże należy pamiętać, że poddasze to przestrzeń, w której należy poradzić sobie ze skosami. W poniższym tekście przedstawimy Ci jak w praktyczny, a zarazem estetyczny sposób zaaranżować skosy, aby stworzyć przytulną przestrzeń. Pokoje na poddaszu powinny być urządzone w taki sposób, aby czuć się w nich nie tylko swobodnie, ale również bezpiecznie i swojsko — dużo zależy od warunków zabudowy, tj. wielkości pomieszczeń, kata nachylenia dachu, czy okien dachowych.


Funkcjonalna przestrzeń
Aranżacja poddasza ze skosami powinna być przede wszystkim funkcjonalna — należy tak rozmieścić meble oraz dodatki, aby wnętrze nie tylko było praktyczne, ale również nie utrudniało codziennego funkcjonowania i zachwycało stworzonym klimatem. Przestrzeń na poddaszu należy zaaranżować w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać jej atuty, np. świetnie sprawdzi się jako sypialnia lub pokój dla dziecka, czy nawet łazienka. Pokój na poddaszu będzie również idealnym miejscem na stworzenie prywatnego gabinetu lub biblioteczki, w której będziemy czytać ulubione książki i odrywać się od rzeczywistości. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie do przestrzeni skosów praktycznych schowków, które gwarantują sporo miejsca do przechowywania przedmiotów codziennego użytkowania. Wszelkie podpórki, a także widoczne na poddaszu belki mogą stanowić niepowtarzalny akcent wnętrza i zadecydować o jego unikalności.

Meble na wymiar
W przestrzeniach ze skosami należy zorganizować sporo miejsca do przechowywania potrzebnych przedmiotów. Najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie przestronnych szaf na wymiar, dzięki którym będzie można wykorzystać wysokości skosów. W przestrzeni ze skosami niezwykle łatwo jest stworzyć wnętrze w stylistyce industrialnej, nowoczesnej, a także ekologicznej. Jeżeli mamy do czynienia z niskimi skosami warto wybrać jasne kolory ścian, podłogi, a także mebli — w taki sposób wizualnie powiększymy wnętrze. Do wspomnianych pomieszczeń warto wprowadzić lustra, a także lampy podłogowe lub stołowe, które poprawią proporcje pokoju.

Dodaj komentarz

Porada Jak zaaranżować poddasze ze skosami?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 152
facebook unlike 1

Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy porada Jak zaaranżować poddasze ze skosami? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak zaaranżować poddasze ze skosami?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Ewelina
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Poddasze ze skosami, w niczym nam nie przeszkadzają, dobór odpowiednich mebli oraz zaplanowanie wyglądu pomogło na uniknąć nerwów. Aranżacja poddasza wygląda ładnie.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Ktokolwiek pisze te artykuly o zwierzetach, niech pisze ich...
Ja swoim domu mam paprocie i skrzydłokwiaty i raczej nie mam...
ciekawa porada
Nic tak dokładnie nie czyści podłóg z kurzu jak iRobot e5,...