Najlepsze Porady Dom i OgródJak zabezpieczyć dom przed skutkami kataklizmów? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak zabezpieczyć dom przed skutkami kataklizmów?

Jak zabezpieczyć dom przed skutkami kataklizmów? Jak zabezpieczyć dom przed skutkami kataklizmów?

Lato to dla wielu osób ulubiona pora roku, która kojarzy się przede wszystkim z wypoczynkiem. Niestety w parze z wysoką temperaturą idą również anomalie pogodowe, które wywoływane są przez fronty burzowe. Choć Polska leży w umiarkowanej strefie klimatycznej, to nie należą u nas do rzadkości podtopienia, wichury, czy nawet trąby powietrze, które co roku powodują zniszczenia wielu budynków mieszkalnych. Trudno jest się przed nimi całkowicie uchronić, jednak można zastosować kilka skutecznych metod, które pozwolą zabezpieczyć dobytek przed całkowitym zniszczeniem. 


Ubezpiecz się
Obecnie alerty pogodowe oraz informacje o zbliżających się zagrożeniach docierają do nas z wyprzedzeniem, jednak mimo to w wielu przypadkach nie mamy możliwości, aby walczyć z niszczycielskimi żywiołami. Jeśli nasz dom leży w obszarze szczególnie narażonym na podtopienia lub w pobliżu drzew, które na wskutek wichury mogą złamać się i spaść na nasz dom, pomyśl o odpowiednim zabezpieczeniu finansowym, które pozwoli pokryć ewentualne szkody. Do wyboru mamy szeroki wybór polis od różnych towarzystw ubezpieczeniowych, które w razie nieprzewidzianych zdarzeń pozwolą w szybki sposób naprawić zniszczenia nie pozostawiając nas bez dachu nad głową. 

Zadbaj o swoje mienie
Dbaj o stan techniczny swojego domu. Nieszczelne okna i drzwi, brak piorunochronu oraz wadliwe instalacje sprawiają, że budynek jest bardziej narażony na negatywne skutki działania żywiołów. Jeśli więc ciągle odkładasz wymianę dachu nie zwlekaj z tym dłużej, ponieważ naprawa szkód, jakie wywoła niespodziewana wichura lub ulewa mogą wynieść Cię znacznie więcej niż jego wczesna konserwacja. Warto również pamiętać o systemach, których zadaniem jest odprowadzanie wody. Niedrożne rynny czy studzienki kanalizacyjne mogą podczas burzy przyczynić się do poważnych podtopień. 

Reaguj na komunikaty
Jeśli dostałeś powiadomienie o zbliżającej się nawałnicy nie zwlekaj do ostatniej chwili, aż burza rozpęta się na dobre, lecz zawczasu podejmij odpowiednie kroki. Zabezpiecz wszelkie przedmioty na balkonie i tarasie nie tylko przed deszczem, lecz na wypadek porwania ich przez silny wiatr. Zwróć uwagę przede wszystkim na doniczki, które mogą nie tylko ulec zniszczeniu, ale również zranić przypadkowych przechodniów lub uszkodzić pojazdy. Zadbaj również o swój samochód. Jeśli nie posiadasz garażu, zaparkuj go z dala od drzew i linii wysokiego napięcia.

Dodaj komentarz

Dominik Jaworski
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

proste i banalne

Porada Jak zabezpieczyć dom przed skutkami kataklizmów?
Dodano:
facebook like 302
facebook unlike 1

Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy porada Jak zabezpieczyć dom przed skutkami kataklizmów? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak zabezpieczyć dom przed skutkami kataklizmów?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Dbanie o drewniane powierzchnie, spowoduje że ich dobry wygląd...
Porady domowe Czy nasza porada Podwieszana toaleta i jej...
Ocen i soda jest też dobrym rozwianiem na przypalone żelazko.
Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy inspiracja Sprawdzone...