Najlepsze Porady Dom i OgródJak zrobić lampkę z butelki? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zrobić lampkę z butelki?

Jak zrobić lampkę z butelki? © pixabay.com

Butelka po winie czy innym alkoholu wcale nie musi wylądować w koszu. Można ją kreatywnie wykorzystać na zrobienie funkcjonalnego i oryginalnego przedmiotu np.: lampki. Postawiona na biurku, szafce nocnej lub komodzie będzie niebanalną ozdobą pomieszczenia. Jak więc zrobić z lampkę z butelki?


Przygotuj wszystko co potrzebne

Jeśli martwiesz się koszty przygotowania lampki z butelki, to całkiem niepotrzebnie. Będzie Ci tylko potrzebna umyta i osuszona butelka po winie, wiertarka,wiertło do szkła, taśma maskujaca i lampki choinkowe. Możesz się również wyposażyć w rękawice ochronne oraz okulary, by nie zrobić sobie żadnej krzywdy podczas pracy. Następnie przygotuj butelkę. Jeżeli jeszcze nie ściągnąłeś z niej etykiety czy innych elementów, zrób to. Pamiętaj jednak, że ma być ona dokładnie oczyszczona i sucha podczas wykonywania z niej lampki.

Zacznij od wykonania otworu

Wybierz miejsce na dziurkę w butelce, przez którą będzie szedł kabel do kontaktu. Przyklej w nim kawałek taśmy maskującej i zacznij wiercić. Taśmy sprawi, że wiertło nie będzie się przesuwało na boki. Oczywiście najlepiej zrobić otwór na ściance szkła, a nie na spodzie, bo nie będzie onao wówczas wygodnie stało na podłożu. Wiercenie może trwać dość długo, bo nie można zbyt mocno przyciskać wiertła, inaczej butelka pęknie. Po wywierceniu dziurki umyj ponownie butelkę, uważaj jednak żeby się nie skaleczyć. Ostre krawędzie otworu możesz zeszlifować wcześniej papierem ściernym. 

Teraz zamontuj lampki

Ostrożnie włóż lampki przez dziurkę do butelki. Zostaw na końcu wtyczkę do kontaktu i gotowe. Wstarczy podłączyć światełka do kontaktu. Świetnie będą w butelce wyglądać te, które zmieniają kolor. Jednak także jednokolorowe lampki stworzą niepowtarzalny nastrój w Twoim domu. Z pewnością takiej lampki pozazdroszczą Ci znajomi kiedy tylko ją zobaczą. Szczególnie w okresie świątecznym będzie się ona wyjątkowo prezentować. 

Dodaj komentarz

Dominika
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ciekawe zastosowanie. Ja robiłam taką lampkę podstawiając pod pod butelkę telefon z włączoną latarką. Napój w butelce rozprasza światło i to daje piękny efekt.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Świetny, przejrzysty artykuł. Wiele można się dowiedzieć, a...
Ja wybrałem parkiet tylko do korytarzy i trochę żałuję, że nie...
Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które samodzielnie nie...
Często mój tata malował nam ściany w pokojach, gdy byłyśmy...