Najlepsze Porady Dom i OgródJak zrobić świeczkę? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak zrobić świeczkę?

Jak zrobić świeczkę? @pixabay

Świeczki ustawione w mieszkaniu dodają mu przytulnego charakteru, a zapalone wieczorem tworzą niepowtarzalny relaksujący nastrój. W sklepach mamy wręcz nieograniczony wybór ich kształtów i rodzajów, ale czasem warto stworzyć coś samemu - własnoręcznie tworzenie świecy może przynieść mnóstwo satysfakcji. W dodatku, gdy zrobimy ją sami będziemy mogli zdecydować o jej kształcie, wielkości czy zapachu - wystarczy tylko dodać odpowiednie "składniki". Najlepsze-porady.pl prezentują kilka wskazówek, które pomogą Wam stworzyć piękną świecę!


Czego potrzebujemy?

Aby własnoręcznie stworzyć świecę potrzebny nam będzie wosk lub stearyna. Można ją kupić w sklepie, ale warto wykorzystać tą ze starych świeczek. Do tego musimy się zaopatrzyć w knot, ciężarek który go obciąży i patyczek lub ołówek na którym go przymocujemy. Niezbędny będzie również pojemnik i tu w zależności czy chcemy później wyjąć z niego świece czy nie, może to być plastikowa foremka czy puszka (można je po zastygnięciu wosku rozciąć i wyjąć świecę) lub szklany słoik. W zależności od tego czy chcemy mieć świecę zapachową lub z dodatkami, przygotowujemy olejki zapachowe, skórki z pomarańczy lub cytryny, ziarna kawy lub inne ozdoby. Oprócz tego warto przygotować garnek oraz naczynie do kąpieli wodnej.

Wykonanie krok po kroku

Przygotujmy wybrany przez nas pojemnik, a następnie umieśćmy w nim knot. Na jednym końcu sznureczka umieszczamy ciężarek, a drugi koniec zawiązujemy na środku patyczka/ołówka. Następnie ciężarek umieszczamy na środku naszego pojemnika, a patyczek umieszczamy na jego krawędzi tak aby sznurek z niego wystawał. Stearynę rozpuszczamy w kąpieli wodnej: podgrzewamy garnek wypełniony do połowy wodą, a na nim kładziemy miskę z kawałkami świec. Przygotujmy dodatki: do rozgrzanej stearyny można wlać olejek zapachowy lub wrzucić inne dodatki. Gdy stearyna całkiem się rozpuści wlewamy ją ostrożnie do naszego pojemnika. Pozostawiamy świecę do wystygnięcia - może to potrwać nawet do 12 godzin. Jeśli umieściłyśmy świecę w plastikowym pojemniczku lub puszcze możemy je teraz rozciąć aby ją wydobyć. Jeśli z kolei umieściliśmy ją w słoiku - świeca jest gotowa - można ją ozdobić np. przewiązując sznurkiem.

Dodaj komentarz

Porada Jak zrobić świeczkę?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 142
facebook unlike 1

Porady domowe Czy porada Jak zrobić świeczkę? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak zrobić świeczkę?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Aleksandra Makowska
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

ciekawe może i tak...

Natalia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Dobry poradnik jak zrobić własną świecę w domu.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Dom i ogród jest ważny Czy porada Najlepsze okna do domu - na...
No wiadomo, że to najlepszy przyjaciel człowieka
Ogród to świetne miejsce na zorganizowanie przyjęcia w...
Dom i ogród jest ważny Czy nasza porada Jakie materiały...