Najlepsze Porady Dom i OgródJak zrobić świeczkę? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zrobić świeczkę?

Jak zrobić świeczkę? @pixabay

Świeczki ustawione w mieszkaniu dodają mu przytulnego charakteru, a zapalone wieczorem tworzą niepowtarzalny relaksujący nastrój. W sklepach mamy wręcz nieograniczony wybór ich kształtów i rodzajów, ale czasem warto stworzyć coś samemu - własnoręcznie tworzenie świecy może przynieść mnóstwo satysfakcji. W dodatku, gdy zrobimy ją sami będziemy mogli zdecydować o jej kształcie, wielkości czy zapachu - wystarczy tylko dodać odpowiednie "składniki". Najlepsze-porady.pl prezentują kilka wskazówek, które pomogą Wam stworzyć piękną świecę!


Czego potrzebujemy?

Aby własnoręcznie stworzyć świecę potrzebny nam będzie wosk lub stearyna. Można ją kupić w sklepie, ale warto wykorzystać tą ze starych świeczek. Do tego musimy się zaopatrzyć w knot, ciężarek który go obciąży i patyczek lub ołówek na którym go przymocujemy. Niezbędny będzie również pojemnik i tu w zależności czy chcemy później wyjąć z niego świece czy nie, może to być plastikowa foremka czy puszka (można je po zastygnięciu wosku rozciąć i wyjąć świecę) lub szklany słoik. W zależności od tego czy chcemy mieć świecę zapachową lub z dodatkami, przygotowujemy olejki zapachowe, skórki z pomarańczy lub cytryny, ziarna kawy lub inne ozdoby. Oprócz tego warto przygotować garnek oraz naczynie do kąpieli wodnej.

Wykonanie krok po kroku

Przygotujmy wybrany przez nas pojemnik, a następnie umieśćmy w nim knot. Na jednym końcu sznureczka umieszczamy ciężarek, a drugi koniec zawiązujemy na środku patyczka/ołówka. Następnie ciężarek umieszczamy na środku naszego pojemnika, a patyczek umieszczamy na jego krawędzi tak aby sznurek z niego wystawał. Stearynę rozpuszczamy w kąpieli wodnej: podgrzewamy garnek wypełniony do połowy wodą, a na nim kładziemy miskę z kawałkami świec. Przygotujmy dodatki: do rozgrzanej stearyny można wlać olejek zapachowy lub wrzucić inne dodatki. Gdy stearyna całkiem się rozpuści wlewamy ją ostrożnie do naszego pojemnika. Pozostawiamy świecę do wystygnięcia - może to potrwać nawet do 12 godzin. Jeśli umieściłyśmy świecę w plastikowym pojemniczku lub puszcze możemy je teraz rozciąć aby ją wydobyć. Jeśli z kolei umieściliśmy ją w słoiku - świeca jest gotowa - można ją ozdobić np. przewiązując sznurkiem.

Dodaj komentarz

Natalia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Dobry poradnik jak zrobić własną świecę w domu.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Przypalone żelazko to tragedia do wyczyszczenia.
Ja wybrałam meble bez uchwytów, gdyż ciężko je wyczyścić,...
Sporo czasu straciliśmy na pozwolenia, przepisy powinny być...
Preferuje nowoczesne tapety . Uważam, że są ponadczasowe i...