09.02.2024

Jak zrobić świeczkę?

Jak zrobić świeczkę?

Ocena artykułu

Na podstawie 3 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Anna Kowalczyk
Anna jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z rodzicielstwem i wychowaniem dzieci. Jej artykuły są pełne praktycznych porad dla rodziców, inspiracji oraz wskazówek dotyczących budowania zdrowych relacji rodzinnych.
Udostępnij

Świeczki ustawione w mieszkaniu dodają mu przytulnego charakteru, a zapalone wieczorem tworzą niepowtarzalny relaksujący nastrój. W sklepach mamy wręcz nieograniczony wybór ich kształtów i rodzajów, ale czasem warto stworzyć coś samemu - własnoręcznie tworzenie świecy może przynieść mnóstwo satysfakcji. W dodatku, gdy zrobimy ją sami będziemy mogli zdecydować o jej kształcie, wielkości czy zapachu - wystarczy tylko dodać odpowiednie "składniki". Najlepsze-porady.pl prezentują kilka wskazówek, które pomogą Wam stworzyć piękną świecę!


Czego potrzebujemy?

Aby własnoręcznie stworzyć świecę potrzebny nam będzie wosk lub stearyna. Można ją kupić w sklepie, ale warto wykorzystać tą ze starych świeczek. Do tego musimy się zaopatrzyć w knot, ciężarek który go obciąży i patyczek lub ołówek na którym go przymocujemy. Niezbędny będzie również pojemnik i tu w zależności czy chcemy później wyjąć z niego świece czy nie, może to być plastikowa foremka czy puszka (można je po zastygnięciu wosku rozciąć i wyjąć świecę) lub szklany słoik. W zależności od tego czy chcemy mieć świecę zapachową lub z dodatkami, przygotowujemy olejki zapachowe, skórki z pomarańczy lub cytryny, ziarna kawy lub inne ozdoby. Oprócz tego warto przygotować garnek oraz naczynie do kąpieli wodnej.

Wykonanie krok po kroku

Przygotujmy wybrany przez nas pojemnik, a następnie umieśćmy w nim knot. Na jednym końcu sznureczka umieszczamy ciężarek, a drugi koniec zawiązujemy na środku patyczka/ołówka. Następnie ciężarek umieszczamy na środku naszego pojemnika, a patyczek umieszczamy na jego krawędzi tak aby sznurek z niego wystawał. Stearynę rozpuszczamy w kąpieli wodnej: podgrzewamy garnek wypełniony do połowy wodą, a na nim kładziemy miskę z kawałkami świec. Przygotujmy dodatki: do rozgrzanej stearyny można wlać olejek zapachowy lub wrzucić inne dodatki. Gdy stearyna całkiem się rozpuści wlewamy ją ostrożnie do naszego pojemnika. Pozostawiamy świecę do wystygnięcia - może to potrwać nawet do 12 godzin. Jeśli umieściłyśmy świecę w plastikowym pojemniczku lub puszcze możemy je teraz rozciąć aby ją wydobyć. Jeśli z kolei umieściliśmy ją w słoiku - świeca jest gotowa - można ją ozdobić np. przewiązując sznurkiem.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(3)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Dobry poradnik jak zrobić własną świecę w domu.
~Natalia
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Porady domowe Czy porada Jak zrobić świeczkę? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak zrobić świeczkę?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Jak zrobić świeczkę?
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
ciekawe może i tak...
~Aleksandra Makowska
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności