09.02.2024

Jakie ogrzewanie domu wybrać?

Jakie ogrzewanie domu wybrać?

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Ewa Wojciechowska
Ewa jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z kulinariami i zdrowym gotowaniem. Jej artykuły zawierają przepisy na smaczne i zdrowe potrawy, porady dotyczące planowania posiłków oraz informacje o wartościach odżywczych różnych produktów.
Udostępnij

Wybór odpowiedniego sposobu ogrzewana domu to niezwykle ważna decyzja, której konsekwencje będą wpływać na nasze otoczenie oraz na nas samych przez długie lata. Od wyboru ogrzewania będzie zależeć wysokość płaconych rachunków oraz ilość wydzielanych substancji szkodliwych. Ciekawą opcją, która pojawia się na polskim rynku grzewczym, jest technologia ekologiczna. Warto pamiętać, że problem emisji szkodliwych substancji przekłada się na panujące zjawisko smogu, wzrost kosztów eksploatacji oraz rosnące ceny paliwa. W poniższym artykule zaprezentujemy Państwu ekologiczne sposoby ocieplania przestrzeni domu, w które warto zainwestować.


Pompa ciepła powietrze-woda — opis działania
Ekologiczne pompy wykorzystywane do ogrzewania domu pobierają ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze i po podniesieniu temperatury czynnika roboczego, oddają ciepło do ogrzewania poszczególnych pomieszczeń. Do działania pompy ciepła potrzeba jest niewielka ilość prądu w stosunku do wytwarzanej mocy. Energia elektryczna pozwala na wywołanie przemian fizycznych, tj. parowania, sprężania, skraplania oraz rozprężania, dzięki czemu ciepło może być dystrybuowane bezpośrednio do instalacji grzewczej w postaci ogrzewania podłogowego lub grzejników. Można powiedzieć, że jedynym produktem ubocznym pompy jest produkowane ciepłe powietrze.

Zimą nagrzewa, a latem chłodzi
Pompa ciepła, może spełniać oprócz grzania wiele funkcji, np.: wytwarzać ciepłą wodę użytkową lub działać jako klimatyzator. Konieczne jest tylko przełączenie trybu pracy urządzenia, aby zamieniło ciepłe powietrze na chłodną bryzę — jest to nieoceniona cecha pompy.

Komfort użytkowania związany z automatycznością
Wiele pomp ciepła jest wyposażonych z czujniki, które umożliwiają kontrolowanie temperatury oraz wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Dzięki wprowadzeniu takich funkcji mają Państwo możliwość bezobsługowego korzystania z pompy, ponieważ samo urządzenie będzie optymalizowało swoją pracę w zależności od panujących warunków wewnątrz domu. Pompa ciepła zapewni maksymalny komfort cieplny o każdej porze roku.

Zdrowo i tanio
Koszt zakupu pompy ciepła zwraca się zdecydowanie szybciej podczas eksploatacji niż w przypadku innych urządzeń grzewczych wykorzystujących, np.: prąd, gaz płynny lub olej opałowy. Koszt użytkowania, jaki ponosi użytkownik to opłata za niewielkie zużycie prądu, który wspiera działanie pompy. Warto pamiętać, że znikoma szkodliwość opisywanego rozwiązania jest poważnym wsparciem dla obciążonego zanieczyszczeniami środowiska. Wkrótce pompy powietrze-woda przestaną być technologiczną nowinką, a staną się standardowym elementem wyposażenia każdego domu.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Porady domowe Czy inspiracja Jakie ogrzewanie domu wybrać? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakie ogrzewanie domu wybrać?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Jakie ogrzewanie domu wybrać?
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
ciekawe może i tak...
~Jagoda Sawicka
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności