Najlepsze Porady Dom i OgródJakim psem jest szpic miniaturowy pomeranian? Ocena 5 na podstawie 16 komentarzy

Jakim psem jest szpic miniaturowy pomeranian?

Jakim psem jest szpic miniaturowy pomeranian? @pixabay

Szpic miniaturowy pomeranian to niewielkich rozmiarów pies, który charakteryzuje się nieagresywnym i miłym charakterem. Jest to rasa niezwykle spragniona kontaktu z człowiekiem - psa można określić jako duszę towarzystwa. Wiecznie uśmiechnięty pomeranian uwielbia się bawić, a czasami nawet dokazywać, jednakże zrobi wszystko, żeby przebywać ze swoich właścicielem. Piesek znany jest z przytulnego i niezwykle ciepłego wyglądy - charakteryzuje się dość obfitą i odstającą sierścią, która jest miękka w dotyku, a także dużymi oczkami i dość spiczastym pyszczkiem. Czy szpic miniaturowy pomeranian jest psem dla Ciebie? Daj nam znać w komentarzach!


Dynamiczny i wesoły

Dynamiczny i wesoły@pixabay

Szpic miniaturowy pomeranian jest psem niezwykle ruchliwym i chętnym do zabawy - wepchnie się nawet w najmniejszy kąt za sofą, ponieważ jest psem ciekawym swojego otoczenia. Pomeranian ma dość żywy temperament oraz przyjazne usposobienie. Najbardziej ze wszystkiego ceni swojego właściciela, dla którego jest oddany i wrażliwy - nie wyobraża sobie ani chwili bez niego, dlatego nie jest psem odpowiednim dla osób, które długo pracują lub ogólnie przebywają dużo czasu poza domem. Nienawidzi sam przebywać w domu i najchętniej wszędzie chodziłby ze swoim właścicielem. Wśród domowników zazwyczaj wybiera jednego faworytka, z którym najbardziej lubi spędzać czas i oddawać się zabawom, a także pieszczotom w postaci głaskania i szczotkowania. Warto wiedzieć, że jest to pies, który niechętnie nawiązuje nowe znajomości. Wbrew swojemu niepozornemu wyglądowi jest dobrym stróżem domu, ponieważ będzie Ci na bieżąco zdawał relację z tego jeżeli ktoś będzie próbował dostać się do domu. Oczywiście dużo zależy od wyszkolenia, jednakże pies może być uciążliwy w mieszkaniu w bloku, ponieważ charakteryzuje go dużą szczekliwość. 

Wielki temperament w małym ciele

Wielki temperament w małym ciele@pixabay

Panuje powszechne przekonanie, że szpic miniaturowy pomeranian nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest niewielkim psem - jest odważny i pewny siebie, ponieważ myśli, że swoim wyglądem nie ustępuje innym psom. Nieraz można zauważyć, że pomeranian zachowuje się lekkomyślnie, chociaż na ogół lubi bawić się z innymi zwierzętami. Szpic jest zdecydowanie psem towarzyskim, który będzie się cieszył z każdej minuty spędzonej ze swoim właścicielem. Kocha wspólne aktywności, spacery, a także wielogodzinną zabawę, także z młodszymi dziećmi. Jednakże w przypadku dzieci należy pamiętać, że pomeranian jest niezwykle delikatnym psem, dlatego muszą uważać, żeby nie zrobić mu krzywdy, np. przypadkowo złamać kości (a niewiele do tego trzeba). 

Kocha niezależność

Kocha niezależność@pixabay

Szpic miniaturowy pomeranian jest psem, który kocha niezależność i jest niezwykle dumny ze swojego zachowania, dlatego już od małego trzeba się wziąć za jego konsekwentne wychowanie. Odpowiednio przeszkolony pomeranian będzie psem inteligentnym i spostrzegawczym, który szybko się uczy i chce współpracować ze swoim właścicielem. Jak szkolić pomeraniana? Przede wszystkim unikaj kar, ponieważ może szybko stracić do Ciebie zaufanie - jego wychowanie powinno być oparte na dawaniu nagród oraz pochwał. Jeżeli odpowiednio wychowasz szpica miniaturowego będzie on chętnie wykonywał różnorodne sztuczki - lubi się popisywać. 

Dla kogo nadaje się szpic miniaturowy pomeranian?

Dla kogo nadaje się szpic miniaturowy pomeranian?@pixabay

Tak jak już wspomnieliśmy, jest to pies idealny dla osób, które poszukują swojego zwierzęcego przyjaciela, z którym będą mogli spędzać wartościowy czas. Pies nie nadaje się kompletnie dla osób pochłoniętych pracą, a także dla osób ceniących sobie ciszę i osób nerwowych. Właściciel pomeraniana powinien być osobą cierpliwą, a z drugiej strony konsekwentną, która w odpowiedni sposób podejdzie do jego treningu. Pomeranian nie wymaga zbyt dużo ruchu, a więc będzie idealny dla starszej osoby. Jest to pies tani w utrzymaniu i prosty w codziennej pielęgnacji - szybko przystosowuje się do różnych warunków. Czy szpic miniaturowy pomeranian jest psem dla Ciebie? 

Dodaj komentarz

Porada Jakim psem jest szpic miniaturowy pomeranian?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 625
facebook unlike 1

Dom i ogród jest ważny Czy porada Jakim psem jest szpic miniaturowy pomeranian? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakim psem jest szpic miniaturowy pomeranian?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

~pjeski
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

pomki dobrem, pomki pięknem, pomki życiem

~tomek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ktokolwiek pisze te artykuly o zwierzetach, niech pisze ich wiecej 10/10

~Cap
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Miałem kiedyś dwa szpice. Świetni towarzysze życia, ale rzeczywiście, nie dla zapracowanych i podróżników.

~Kaśka74662
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

od dłuższego czasu planuje adopcje psiaka, po tym artykule szpic trafił do czołówki rozważanych raz ;) ;) ;)

~Sceptyk
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

A ja im nie ufam jakos zle im z oczu patrzy, balbym sie, ze mnie takie wlochate zje w nocy

~ech
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

wydaje mi się, że dobrze byśmy się dogadywali z takim psiakiem. szkoda tylko, że moje trzy koty, dwie świnki morskie, kanarek, gekon i narzeczony są innego zdania...........

~IAmTheDarkness70
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

Zaglądam ne tę stronę tylko dla artykułów o psach, uwielbiam je

~Yoko
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

bardzo podobają mi się szpice, ale z moim trybem życia nie byłabym mu w stanie zapewnić wystarczająco dużo uwagi :( szkoda, może kiedyś!

~JAREK
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

WNOSZE O WIECEJ ARTYKULOW O PSACH SUPER SA

~bartosz
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

jestem kociarzem, ale szpice mnie ujmuja, sa bardzo urocze :) :) :)

~Sylwia
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

wspaniały post, zarówno pod względem formy, jak i tematu :) widać, że pisany przez pasjonata!

~fanka
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

Dla takich artykułów warto tu zaglądać :)

~Adam
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

Świetny, przejrzysty artykuł. Wiele można się dowiedzieć, a zdjęcia bardzo ładne.

~pomeranian
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

jakim? najlepszym!

~pomki_pomeczki
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

uwielbiam te małe, puchate kuleczki szczęścia!


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Wolę meble z uchwytami, zawsze można je zmienić, kupując je w...
Piękne zdobienia można zrobić wykorzystując tą metodę.
Dom i ogród jest ważny Czy inspiracja Jak udekorować stół...
Porady dom i ogór Czy porada Jak ułatwić sobie prasowanie?...