Najlepsze Porady Dom i OgródŁóżka drewniane - co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Łóżka drewniane - co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Łóżka drewniane - co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Łóżka nie są często kupowanym elementem wyposażenia sypialni. Raz wybrane stanowią z reguły wieloletnią inwestycję wpływającą na jakość naszego wypoczynku oraz snu. Z tych przyczyn ich zakup powinien być całkowicie przemyślany i dokonany z pełną świadomością. Świetnym rozwiązaniem jest zakup łóżka drewnianego, które nie tylko stanowi synonim wysokiej klasy i zachwyca naturalnym pięknem, ale też jest solidne i wytrzymałe na działanie różnych czynników zewnętrznych, uszkodzenia mechaniczne czy też obciążenia. Jeśli stoicie właśnie przed wyborem swojego pierwszego łóżka z litego drewna, powinniście wiedzieć o kilku kwestiach, aby dokonać satysfakcjonującego i dostosowanego do Waszych potrzeb zakupu.


Wysoka klasa łóżek drewnianych

Podstawowym argumentem przemawiającym za zakupem łóżka drewnianego są jego estetyka, elegancja i naturalność. Meble drewniane kojarzą się nam z dobrym smakiem i starannością wykończenia, które widoczne są w każdym detalu. Producenci mebli wykorzystujący do ich wykonania droższe materiały z reguły dbają o perfekcyjne dopracowanie wszystkich szczegółów i estetykę oraz wysoką jakość efektu końcowego. Właściciele łóżek drewnianych zyskują zatem pewność odnośnie ich wieloletniego użytkowania, przy zachowaniu wciąż estetycznego wyglądu tych mebli. Drewno można odpowiednio pielęgnować i w razie potrzeby odnawiać, dzięki czemu temu materiałowi niestraszny upływ czasu. Niekiedy dodaje on szczególnego charakteru wysokiej jakości łóżku z litego drewna, którego nie powstydziłby się nawet najbardziej wymagający esteta.

Jaki gatunek drewna wybrać?

Wybierając łóżko drewniane, przede wszystkim należy wiedzieć, że każdy gatunek drewna posiada inne właściwości wpływające na estetykę wykonanych przy jego użyciu mebli, wytrzymałość oraz dopasowanie do określonej grupy odbiorców. Jeśli zależy Wam na jak najwyższej solidności i wytrzymałości łózek, warto zdecydować się na twarde gatunki drewna, jak np. dąb czy buk. Właściwość ta jest jednak poniekąd powiązana z łatwością poddawania się obróbce, która wpływa na możliwości z zakresu wykonywania różnorodnych elementów zdobniczych i tworzenia określonych modeli. Łóżka dębowe są masywniejsze i mocniejsze od łóżek bukowych, lecz przy tym odznaczają się wyższą ceną i nieco mniejszą elastycznością materiału. Mnóstwo użytkowników Internetu zadaje pytania odnośnie najlepszego wyboru, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ kwestia ta jest uzależniona wyłącznie od indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Dzieciom i alergikom są natomiast dedykowane łóżka sosnowe charakteryzujące się szczególnymi właściwościami hipoalergicznymi.

Właściwości różnych modeli łóżek drewnianych

W internetowych sklepach meblowych można się spotkać z rozmaitymi modelami łóżek drewnianych - wysokimi, niskimi, z pojemnikiem na pościel czy też bez komory pościelowej. Wybór określonego wariantu to nie tylko kwestia estetyki i lubianego stylu, ale też jakości snu i zagospodarowania przestrzeni. Według ekspertów w tym temacie, najwyższy komfort i zdrowie snu gwarantuje wysokie łóżko bez pojemnika na pościel, które zapewnia najlepszą cyrkulację powietrza. Niskie łóżka drewniane mają jednak również swoje zalety, wśród których najczęściej wymieniane są nowoczesny design i unikalny charakter. W tym wypadku modele te bardzo rzadko wyposażone są w komorę pościelową ze względu na brak odpowiedniej ilości miejsca pod stelażem. Pojemnik na pościel pełni mnóstwo praktycznych zastosowań związanych z możliwością przechowywania wewnątrz pościeli lub innych rzeczy, przez co niskim kosztem można uzyskać dodatkową przestrzeń na magazynowanie posiadanych przedmiotów. Wypełniona po brzegi komora usytuowana pod materacem nie wpływa jednak dobrze na zdrowie naszego snu z powodu braku przepływu powietrza.

Każde rozwiązanie jest powiązane z pewnymi zaletami i wadami, które powinno się dokładnie przenalizować wraz z własnymi preferencjami oraz możliwościami. Dla każdego przyszłego właściciela łóżka drewnianego ważniejsze będą inne kwestie, wśród których można wymienić: określoną estetykę, lubiany styl wnętrza, komfort snu i maksymalne zagospodarowanie przestrzeni. W naszej ofercie znajdziecie wszystkie wymienione powyżej modele łóżek z litego drewna, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie najlepszą dla siebie opcję w pełni dostosowaną do konkretnych oczekiwań.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Umieszczenie w lodówce lub zamrażarce spodni jest najlepszym...
Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy opis porady Jak...
hmmm ciekawe
ciekawe może i tak...