Najlepsze Porady Dom i OgródNajczęstsze błędy w pielęgnacji storczyków latem Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Najczęstsze błędy w pielęgnacji storczyków latem

Najczęstsze błędy w pielęgnacji storczyków latem Storczyk

Storczyki to przepiękne kwiaty, które jeśli są odpowiednio pielęgnowane, mogą kwitnąć nawet przez sześć miesięcy. Jednakże, aby cieszyć się takim stanem rzeczy, należy zapewnić storczykowi warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Jednym z najważniejszych czynników jest zapewnienie storczykowi odpowiedniego oświetlenia — w tej kwestii popełnianych jest najwięcej błędów, zwłaszcza w upały!


Storczyki są roślinami niezwykle wrażliwymi na niedobór światła — zwłaszcza od połowy września do początku marca. Jednak równie szkodliwe jest dla nich zbyt jasne stanowisko. Bezpośrednie działanie promieni słonecznych może doprowadzić do poparzeń oraz uszkodzenia liści. Po przebywaniu na ostrym słońcu, na liściach storczyków pojawiają się brązowe lub czarne plamy. Takie uszkodzenia wystąpią głównie, jeśli storczyk stoi na parapecie okna wychodzącego na południe, a w lecie — na zachód. Zamieranie i wysychanie liści jest zmianą nieodwracalną. Jeśli oparzenie nie jest poważne, roślina może sobie z nim poradzić, czasami odrzuca uszkodzonego liścia.

Aby uniknąć poparzenia rośliny, warto przenieść je na stanowisko o rozproszonym świetle — doskonałe będzie okno wychodzące na wschód. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to należy pamiętać, aby chronić roślinę od intensywnych promieni słonecznych, np.: zastosować naklejki witrażowe na szyby. Idealną ozdobą może być również duża roślina ustawiona tuż przed storczykiem.

Dodaj komentarz

Porada Najczęstsze błędy w pielęgnacji storczyków latem
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 578
facebook unlike 1

Porady domowe Czy opis porady Najczęstsze błędy w pielęgnacji storczyków latem pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Najczęstsze błędy w pielęgnacji storczyków latem? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Dorota Wojciechowska
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

porada dość ciekawa


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Dziękuję za pomoc. Okazało się, że bez rejestracji karta...
ciekawe może i tak...
coś w tym jest
porada dość ciekawa