Najlepsze Porady Dom i OgródNaturalne sposoby na pozbycie się pcheł u psa Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Naturalne sposoby na pozbycie się pcheł u psa

Naturalne sposoby na pozbycie się pcheł u psa Pies

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, dlatego należy go odpowiedniego pielęgnować oraz się o niego troszczyć. Jednakże nie można zaprzeczyć, że posiadanie zwierzątek domowych może oznaczać problemy, szczególnie kiedy pojawiają się pchły! Jeżeli nie chcesz stosować ciężkich preparatów o chemicznym składzie, możesz spróbować kilku naturalnych rozwiązań, które mogą okazać się skutecznym rozwiązaniem w pozbyciu się tych uciążliwych pasożytów.


1. Ocet jabłkowy
Aby zapobiec inwazji pcheł zastosuj jeden prosty trik — jedną łyżkę octu jabłkowego zmieszaj z resztą wody swojego zwierzaka. Ocet będzie stopniowo przenikał do skóry, co z pewnością zniechęci pchły do dalszego podboju.

2. Skórka banana
Chociaż z pewnością zdziwił Cię ten podpunkt, to jednak skórka banana rzeczywiście może pomóc kontrolować pchły u zwierząt — podobno potas zawarty w bananach skutecznie pozbywa się tych pasożytów. Wystarczy, że rozłożysz skórę na meblach lub podłodze — tam, gdzie zwierzak najczęściej przebywa.

3. Drożdże piwowarskie
Wystarczy, że wymieszasz drożdże piwowarskie z żywnością spożywaną przez Twojego psa. Podobnie, jak w przypadku octu, będą one przenikać do skóry i odstraszać pchły. Nie zapomnij zapytać się weterynarza o dawkę, która będzie odpowiednia dla zwierzęcia.

4. Rozmaryn
Herbata rozmarynowa pomoże pozbyć się pcheł z Twojego psa. Weź łyżkę drobno posiekanego rozmaryny i zalej go szklanką wody — gotuj aż do wrzenia. Kiedy płyn ostygnie, możesz na spokojnie przepłukać sierść zwierzaka. Mieszanka aplikowana 2 razy w tygodniu pozwoli na pozbycie się uciążliwych pcheł, jak również nadanie świeżego zapachu zwierzęciu.

5. Woda
To z pewnością najtańszy, jak i najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się pcheł. Ważne jest, aby regularnie kąpać psa — pozwól mu chwilę pobawić się w wannie wypełnionej wodą. Takie działanie pozwoli na naturalne wypłukanie oraz całkowite pozbycie się pasożytów, ponieważ w wodzie pchły nie będą trzymać się sierści.

Dodaj komentarz

Porada Naturalne sposoby na pozbycie się pcheł u psa
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 43
facebook unlike 1

Dom i ogród jest ważny Czy porada Naturalne sposoby na pozbycie się pcheł u psa pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Naturalne sposoby na pozbycie się pcheł u psa? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Mateusz Pietrzak
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

porada dość ciekawa

Krystian
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wiosna jest najgorsza, a spacer to na pewno zagrożenie nie nasz pupil może złapać kleszcza, używam opaski na kleszcze, ale wypróbuje naturalne sposoby.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Dom i ogród jest ważny Czy porada Jakie schody wybrać do domu?...
hmmm ciekawe
Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy porada 6 sposobów na...
coś w tym jest