09.02.2024

Ogrzewanie podłogowe — tak czy nie?

Ogrzewanie podłogowe — tak czy nie?

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Magdalena Jankowska
Magdalena jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, ekspertką od urody i pielęgnacji skóry. Jej artykuły oferują praktyczne porady dotyczące pielęgnacji ciała, makijażu, oraz wyboru odpowiednich kosmetyków.
Udostępnij

Ogrzewanie podłogowe to ciekawa alternatywa do ogrzewania grzejnikowego, jeżeli chcą Państwo zaoszczędzić dostępną w pomieszczeniu przestrzeń użytkową, a także zyskać stały rozkład temperatury w pomieszczeniach. Ogrzewanie podłogowe można podzielić na ogrzewanie wodne, a także ogrzewanie elektryczne — rodzaj ogrzewania ma wpływ na wygląd instalacji oraz jej pracę. Ogrzewanie podłogowe wodne polega na umieszczenie pod podłogą przewodów, przez które przepływa woda, natomiast ogrzewanie podłogowe elektryczne nawiązuje do przewodów grzejnych lub specjalistycznych mat. Ciepła podłoga i chłodne powietrze wokół głowy to świetne rozwiązanie — znacznie bardziej komfortowe od gorących grzejników, na których osadza się kurz.


1. Rozwiązanie dla alergików
Jednym z plusów ogrzewania podłogowego jest to, że większość ciepła przekazywana jest przez promieniowanie, co oznacza, że nie powstaje ruch powietrza. Temperatura podłogi będzie wynosiła od 22 do 26 stopni Celsjusza, gdy temperatura grzejnika może sięgać nawet 60 stopni Celsjusza. Tak więc, dzięki ogrzewaniu podłogowemu w powietrzu nie unosi się kurz, co jest szczególnie polecane alergikom.

2. Wilgotność powietrza
Niższa temperatura w ogrzewanym pomieszczeniu prowadzi do tego, że wilgotność powietrza będzie większa, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

3. Cyrkulacja temperatury
Przy podłodze temperatura jest wysoka, natomiast na poziomie głowy jest znacznie chłodniejsza — w takiej sytuacji będziemy odczuwać komfort cieplny. Równomierna temperatura na całej powierzchni podłogi będzie taka sama w pomieszczeniach o małej, jak i dużej powierzchni użytkowej.

4. Brak kaloryferów
Ogrzewanie podłogowe jak sama nazwa wskazuje, jest całkowicie schowane pod posadzką, co sprawia, że na wierzchu nie ma żadnych widocznych elementów grzewczych, co nie tylko sprawia, że pomieszczenie zyskuje na zwiększonej powierzchni, ale również wygląda znacznie bardziej estetycznie.

5. Oszczędność energii
Ciepła podłoga podnosi komfort użytkownika. W pomieszczeniu można obniżyć temperaturę nawet o 2 stopnie Celsjusza, co sprawia, że oszczędzamy energię — dzięki takiemu działaniu możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy w skali rocznej.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Podgrzewaną podłogę mamy zamontowaną tylko w łazience, jest do dobre rozwiązanie w okresie zimowym, nie musimy po prysznicu stać na zimnych płytkach.
~Hubert
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Porady domowe Czy inspiracja Ogrzewanie podłogowe — tak czy nie? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Ogrzewanie podłogowe — tak czy nie?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Ogrzewanie podłogowe — tak czy nie?
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności