Najlepsze Porady Dom i OgródOgrzewanie podłogowe — tak czy nie? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Ogrzewanie podłogowe — tak czy nie?

Ogrzewanie podłogowe — tak czy nie? Ogrzewanie domu

Ogrzewanie podłogowe to ciekawa alternatywa do ogrzewania grzejnikowego, jeżeli chcą Państwo zaoszczędzić dostępną w pomieszczeniu przestrzeń użytkową, a także zyskać stały rozkład temperatury w pomieszczeniach. Ogrzewanie podłogowe można podzielić na ogrzewanie wodne, a także ogrzewanie elektryczne — rodzaj ogrzewania ma wpływ na wygląd instalacji oraz jej pracę. Ogrzewanie podłogowe wodne polega na umieszczenie pod podłogą przewodów, przez które przepływa woda, natomiast ogrzewanie podłogowe elektryczne nawiązuje do przewodów grzejnych lub specjalistycznych mat. Ciepła podłoga i chłodne powietrze wokół głowy to świetne rozwiązanie — znacznie bardziej komfortowe od gorących grzejników, na których osadza się kurz.


1. Rozwiązanie dla alergików
Jednym z plusów ogrzewania podłogowego jest to, że większość ciepła przekazywana jest przez promieniowanie, co oznacza, że nie powstaje ruch powietrza. Temperatura podłogi będzie wynosiła od 22 do 26 stopni Celsjusza, gdy temperatura grzejnika może sięgać nawet 60 stopni Celsjusza. Tak więc, dzięki ogrzewaniu podłogowemu w powietrzu nie unosi się kurz, co jest szczególnie polecane alergikom.

2. Wilgotność powietrza
Niższa temperatura w ogrzewanym pomieszczeniu prowadzi do tego, że wilgotność powietrza będzie większa, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

3. Cyrkulacja temperatury
Przy podłodze temperatura jest wysoka, natomiast na poziomie głowy jest znacznie chłodniejsza — w takiej sytuacji będziemy odczuwać komfort cieplny. Równomierna temperatura na całej powierzchni podłogi będzie taka sama w pomieszczeniach o małej, jak i dużej powierzchni użytkowej.

4. Brak kaloryferów
Ogrzewanie podłogowe jak sama nazwa wskazuje, jest całkowicie schowane pod posadzką, co sprawia, że na wierzchu nie ma żadnych widocznych elementów grzewczych, co nie tylko sprawia, że pomieszczenie zyskuje na zwiększonej powierzchni, ale również wygląda znacznie bardziej estetycznie.

5. Oszczędność energii
Ciepła podłoga podnosi komfort użytkownika. W pomieszczeniu można obniżyć temperaturę nawet o 2 stopnie Celsjusza, co sprawia, że oszczędzamy energię — dzięki takiemu działaniu możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy w skali rocznej.

Dodaj komentarz

Porada Ogrzewanie podłogowe — tak czy nie?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 578
facebook unlike 1

Porady domowe Czy inspiracja Ogrzewanie podłogowe — tak czy nie? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Ogrzewanie podłogowe — tak czy nie?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Hubert
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Podgrzewaną podłogę mamy zamontowaną tylko w łazience, jest do dobre rozwiązanie w okresie zimowym, nie musimy po prysznicu stać na zimnych płytkach.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Porady domowe Czy porada Jak usunąć żywicę z ubrania? pomogła...
Dom i ogród jest ważny Czy opis porady 10 produktów, których...
proste i banalne
Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy opis porady Jak czyścić...