Najlepsze Porady Dom i OgródPierwsze łóżko drewniane - co warto wiedzieć?

Pierwsze łóżko drewniane - co warto wiedzieć?

Pierwsze łóżko drewniane - co warto wiedzieć?

Mimo faktu, że w łóżku spędzamy sporą część naszego życia i mebel ten odpowiada za regenerację naszych sił, jego zakupu nie dokonujemy często. Wysokiej jakości łóżko ma nam służyć przez co najmniej kilka lat, zatem jego wybór powinien być poprzedzony analizą oferty rynku meblowego, naszych oczekiwań i możliwości. Niezależnie od własnych preferencji odnośnie wymiarów tego mebla i określonego modelu, warto zdecydować się na łóżko drewniane. Z pewnością posłuży Wam przez wiele lat i zapewni zdrowy oraz komfortowy sen. Łóżka z litego drewna wyróżniają się naturalnym pięknem, elegancją i solidnością, przez co stanowią coraz bardziej doceniany zakup do każdej sypialni. Łóżka drewniane - co trzeba wiedzieć przed zakupem? Warto zapoznać się z niniejszym artykułem, zwłaszcza gdy pierwszy raz wybieracie ten mebel.


Na jaki gatunek drewna warto się zdecydować?

Wchodząc na stronę internetową sklepu meblowego, spotkacie się z łóżkami drewnianymi, które zostały wykonane przy użyciu różnych gatunków tego surowca. Różnią się pomiędzy sobą nie tylko estetyką, ale również właściwościami. Łóżka dębowe są bowiem najtrwalsze i najsolidniejsze. Są także najbardziej odporne na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych i na uszkodzenia mechaniczne. Posiadają jednak swoje minusy, wśród których na pierwszy plan wysuwa się cena. W porównaniu do jakości nie jest to kwota wygórowana, jednak nie każdy będzie mógł lub chciał sobie na taki zakup pozwolić. Osobom poszukującym tańszej opcji polecamy łóżka bukowe, które również są bardzo wytrzymałe, a przy tym dostępne w niższych cenach. Jeśli natomiast ważne są dla Was właściwości hipoalergiczne mebli, rekomendujemy skorzystać z bogatego asortymentu łóżek sosnowych. Każda opcja ma swoje olbrzymie zalety oraz nie mniej istotne wady, co czyni je rozwiązaniami korzystnymi dla określonych grup osób. Podczas zakupu pierwszego łóżka z litego drewna, warto zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami i zestawić je z właściwościami różnych gatunków tego surowca.

Jaki model łóżka drewnianego warto wybrać?

Kolejną ważną kwestią podczas zakupu łóżka drewnianego jest jego model. Rynek meblowy oferuje łóżka niskie lub wysokie, z pojemnikiem na pościel lub bez, oraz wiele innych. Wbrew pozorom różni je coś więcej niż określony wygląd i towarzyszący mu design. Wysokość, na której znajduje się materac, i obecność pod nim komory pościelowej lub jej brak wpływają bezpośrednio na jakość snu. Zdrowsze dla nas będą wyższe modele, jak twierdzą eksperci w tym temacie. Niskie łóżka z litego drewna mają jednak swój urok zapewniany przez nowoczesny design, który przemawia do szerokiego grona zwolenników tego modelu. Najlepszy wybór jest w rzeczywistości uzależniony od posiadanych preferencji. Podobnie będzie w przypadku decydowania się na model zawierający pod stelażem pojemnik na pościel bądź niewypełnioną niczym przestrzeń. Komora pościelowa stanowi dodatkowe miejsce umożliwiające przechowywanie wewnątrz różnych przedmiotów. Kwestia ta jest szczególnie pożądana w przypadku niewielkich kawalerek. Łóżka bez pojemnika na pościel są jednak lżejsze wizualnie i zdrowsze dla nas samych. Przed wyborem określonego modelu warto zatem przemyśleć nasze możliwości i preferencje, które złożą się na najlepszą dla nas decyzję.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Dom i ogród jest ważny Czy porada Najlepsze okna do domu - na...
ciekawe może i tak...
proste i banalne
Dom i ogród jest ważny Czy inspiracja Jak wyczyścić żelazko?...