Najlepsze Porady Dom i OgródProste sposoby na gęsty i zielony trawnik Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Proste sposoby na gęsty i zielony trawnik

Proste sposoby na gęsty i zielony trawnik Trawnik

Gęsty trawnik z pewnością jest dumą każdego posiadacza ogrodu, jednakże często jest on daleki od wymarzonych obrazów — zżółknięty, zbity w kępy oraz przerzedzony. Na szczęście w takich sytuacjach nie należy całkowicie rezygnować z trawnika, chociaż jego kondycja drastycznie się zmieniła. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że po pewnym czasie trawnik odzyska swój blask. Jakie są zatem sposoby, aby trawnik zawsze wspaniale się prezentował? W poniższym tekście znajdziesz odpowiedź.


Dlaczego trawnik marnieje w oczach?
Chociaż przyczyn, dlaczego trawnik nie jest ani gęsty, ani zielony jest sporo, to jednak najczęstszą z nich jest jego nieodpowiednia pielęgnacja. Trawnik powinien być regularnie podlewany, nawożony specjalnymi preparatami oraz odpowiednio koszony. Te proste czynności sprawią, że będzie dobrze się prezentował. Oczywiście równie ważne są inne czynniki, najczęściej niezależne od nas, np.: jakość gleby, niedostateczne napowietrzenie trawy oraz jej nieprawidłowe ukorzenienie. W takim przypadku najlepszą opcją będzie renowacja trawnika.

Czym jest renowacja trawnika?
Renowacja trawnika to złożone czynności, które pozwolą trawie lepiej rosnąć. Do jednej z najważniejszych czynności z pewnością należy regularne koszenie — przycięta trawa się wzmocni, a jej skrócone źdźbła ułatwią kolejne zadania. Jeżeli zauważyłaś, że końcówki trawy są poszarpane oraz szybko wysychają, warto przyjrzeć się kosiarce, której ostrza nie powinny być pod żadnym pozorem tępe. Ponadto z przestrzeni trawnika należy usuwać chwasty — najlepiej pozbywać się mechanicznie razem z korzeniami. Co więcej, trawnikowi należy zapewnić specjalne odżywki oraz związki nawozowe (azot, potas, fosfor, magnez oraz wapń), które pomogą murawie w jej prawidłowy, wzroście.

Odpowiednie podlewanie oraz wertykulacja
Aby trawa rosła bujnie ziemia powinna być odpowiednie napowietrzona — woda powinna sięgnąć korzeni i je odpowiednio nawodnić. Jeżeli gleba jest twarda, zbita, a jej powierzchnię pokrywa darń trzeba wprowadzić specjalne zabiegi wertykulacji oraz aeracji. Konieczne jest również podlewanie trawnika, gdy wysokie temperatury wysuszają jego podłoże — istnieje wtedy tendencja do przebarwień oraz więdnięcia murawy. Warto jednak unika podlewania w południe, gdy promieniowanie jest najsilniejsze. A po drugie, podlewać rzadziej, ale obficiej, niż częściej i oszczędniej.

Dodaj komentarz

Porada Proste sposoby na gęsty i zielony trawnik
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 67
facebook unlike 1

Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy porada Proste sposoby na gęsty i zielony trawnik pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Proste sposoby na gęsty i zielony trawnik? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Okna PCV i aluminiowe będą dłużyć na przez lata, w porównaniu...
hmmm ciekawe
Zazwyczaj czyszczę zamszowe buty szczoteczką do zębów, bardzo...
Dom i ogród jest ważny Czy porada Fototapety do sypialni...