Najlepsze Porady Dom i OgródPudełka do przeprowadzki, jakie wybrać? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Pudełka do przeprowadzki, jakie wybrać?

Pudełka do przeprowadzki, jakie wybrać?

Wkrótce czeka cię przeprowadzka do nowego mieszkania lub domu? Zastanawiasz się, jak spakujesz cały swój dobytek, aby proces przeprowadzki przebiegł sprawnie i bezproblemowo? Jakie pudełka wybrać do spakowania ubrań i książek, a jakie do spakowania szklanych dekoracji, a także elementów zastawy stołowej, aby całe dotarły do nowego miejsca przeznaczenia? Poniżej przedstawimy krótki poradnik, jak wybrać pudełka do przeprowadzki. 


Wielkość i wytrzymałość

Ogromne znaczenie w przypadku doboru odpowiedniego opakowania kartonowego ma dopasowanie kartonu do pakowanego przedmiotu - powinien w nim swobodnie się mieścić. U producentów opakowań kartonowych swobodnie można zamawiać kartony na wymiar, dzięki czemu pozornie niewymiarowe przedmioty bez większego problemu zostaną zapakowane do pudełka. Oczywiście oprócz dobrania odpowiedniej wielkości kartonu http://www.kartony.info/ , warto zastanowić się nad jego wytrzymałością - lepiej jest wybierać kartonu o grubszej tekturze, jeżeli zależy nam na bezpiecznym transporcie. Odpowiednio zapakowany karton dotrze do miejsca przeznaczenia bez najmniejszego uszczerbku. 

Kartony klapowe

Do przeprowadzki świetnie nadadzą się tzw. kartony klapowe, do których złożenia nie potrzeba zarówno kleju, jak i taśmy klejącej. Kartony wykonane według standardów FEFCO charakteryzują się tym, że są obustronnie zamykane przy pomocy klapek - w takich opakowania kartonowych najlepiej jest przenosić nieco lżejsze przedmioty, np. ciuchy, z którymi będziemy mieć pewność, że nie wypadną przez centralne łączenie. 

Dodatek folii bąbelkowej

Jeżeli spakowałeś już wszystkie przedmioty i pozostała Ci tylko kuchnia, koniecznie zaopatrz się w kartony, których wnętrze jest zabezpieczone folią bąbelkową lub wypełniaczem. Przedmioty wykonane ze szkła, np. szklanki, talerze lub kieliszki, koniecznie warto zapakować w pudełka wykonane z grubszej tektury. Oczywiście szklane przedmioty podczas przeprowadzki nie tylko warto zabezpieczyć folią bąbelkową, ale również powsadzać wypełniacz pomiędzy poszczególne przedmioty, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nie będą się o siebie obijać, co może często doprowadzić właśnie do ich stłuczenia. 

Dodaj komentarz

Porada Pudełka do przeprowadzki, jakie wybrać?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 452
facebook unlike 1

Porady domowe Czy opis porady Pudełka do przeprowadzki, jakie wybrać? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Pudełka do przeprowadzki, jakie wybrać?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Cezary Sadowski
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

ciekawe może i tak...


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
coś w tym jest
Porady dom i ogór Czy porada Jak zaaranżować sypialnię?...
Uwielbiam suszyć zioła, mam pełne słoiki ususzonych ziół,...
ciekawa porada