Najlepsze Porady Dom i OgródRodzaje drzwi wejściowych

Rodzaje drzwi wejściowych

Rodzaje drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe do domu to bardzo ważny element budynku. Jest to bowiem zawsze konstrukcja, która z jednej strony musi chronić mienie, a z drugiej gwarantować odpowiednią izolację termiczną.


Oferta drzwi wejściowych

Na rynku budowlanym dostępne są różnego typu drzwi wejściowe. Wybór odpowiednich zależy oczywiście od wielu czynników – od tego jak wielka jest dana budowla domu, od jej typu, od środków finansowych, które chcemy przeznaczyć na dany element. Takie najpopularniejsze rodzaje drzwi to drzwi drewniane, plastikowe, aluminiowe, stalowe.
 
Drzwi drewniane to doskonałe rozwiązanie izolacyjne. Te konstrukcje chronią pomieszczenie najlepiej przed ewentualną utrata ciepła. To także propozycja idealna dla użytkowników, którzy cenią sobie naturalne produkty. Drzwi drewniane ocieplane są pomiędzy płytami poprzez zastosowanie płyciny albo materiałów drewnopochodnych. Drzwi drewniane są jednak masywne i dosyć ciężkie.
 
Drzwi stalowe to konstrukcje, które najtrudniej ocieplić. Tutaj stosuje się więc bardzo grubą warstwę wełny mineralnej albo styropianu pomiędzy arkuszami blachy.

Drzwi wejściowe - jakie materiały ?

Drzwi wejściowe, które wykonane są z plastiku lub aluminium muszą tutaj mieć odpowiednią termoizolację wykonaną z pianki poliuretanowej, styropianu lub wełny mineralnej. Wkładka termoizolacyjna w tego typu konstrukcjach drzwiowych znajduje się pomiędzy komorami.
 
Wszystkie te rodzaje drzwi dostępne mogą oczywiście być w różnych konfiguracjach i w innych parametrach. Dlatego wybór odpowiedniej konstrukcji do swojego domu, to nie tylko kwestia rodzaju materiałów, ale jeszcze wielu innych czynników. Tak naprawdę wiele zależy od indywidualnych oczekiwań użytkowników.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Najlepsze porady o ogrodzie i domu Czy porada Jak rozpoznać...
ciekawa porada
Pomocna porada
Do listy trzeba dopisać serek mascarpone!!! Cała...