Najlepsze Porady Dom i OgródSzybki sposób na usunięcie plam z wosku Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Szybki sposób na usunięcie plam z wosku

Szybki sposób na usunięcie plam z wosku Wosk

Niechcący strąciłaś zapaloną świeczkę ze stołu? Wosk wylał się nie tylko na twoje ubranie, ale również podłogę i przykrywający ją dywan? Nie stało się nic tragicznego — wszystko da się uratować. Dzięki naszym poradom szybko usuniesz wosk ze wspomnianych tekstur — nie pozostanie na nich nawet najmniejszy ślad. Zachęcamy do czytania!


Wosk a ubrania
Wosk wylądował na twoich ubraniach — te plamy zejdą z nich bez większego problemu. Wystarczy, że przykryjesz plamę papierem śniadaniowym i ją wyprasujesz. Wosk powinien przylepić się do papieru i łatwo odejść od twojego ubrania. Jeżeli widoczna jest tłusta plama, wystarczy, że wypierzesz ją z wykorzystaniem płynu do mycia naczyń. Kolejnym sprawdzonym sposobem jest włożenie ubrania na kilka godzin do zamrażalki, dzięki czemu będziesz mogła po prostu zeskubać wosk. Najłatwiejszym sposobem jednakże jest wrzucenie tkaniny do pralki nastawionej na temperaturę 60 stopni.

Wosk a drewniane powierzchnie
Wystarczy, że na plamę z wosku położysz kostkę lodu (jeżeli się topi, zamień ją na kolejną), zimny wosk znacznie łatwiej usunąć z blatu niż jeżeli roztapia się pod palcami. Drugi sposób usuwania wosku z powierzchni drewnianych jest całkowicie inny, polega na podgrzaniu wosku suszarką do włosów, a następnie zebranie zabrudzenia ręcznikiem papierowym — jeżeli pozostała tłusta plama wystarczy, że zetrzesz ją roztworem wody z octem.

Dodaj komentarz

Porada Szybki sposób na usunięcie plam z wosku
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 601
facebook unlike 1

Dom i ogród jest ważny Czy nasza porada Szybki sposób na usunięcie plam z wosku pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Szybki sposób na usunięcie plam z wosku? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Mariusz
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Patent z kostką lodu działa, wypróbowany już parę razy i za każdym razem wosk schodzi z drewna.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
porada dość ciekawa
Jeśli o niego zadbamy w odpowiedni sposób będzie pięknie się...
Od dzisiaj trzymam kasztany w całym domu... Mam dość pająków i...
Nic tak dokładnie nie czyści podłóg z kurzu jak iRobot e5,...