Najlepsze Porady Dom i OgródW jaki sposób przyzwyczaić psa do kota? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

W jaki sposób przyzwyczaić psa do kota?

W jaki sposób przyzwyczaić psa do kota? Pies i kot

Stereotypowo patrząc pies i kot nie wytrzymają pod jednym dachem — są wybuchową mieszanką czworonogów. W naszej wyobraźni rodzą się okropne wizje zdemolowanego domu w momencie bliskiego kontaktu zwierząt. Należy odrzucić te przekonania, ponieważ jak się okazuje w wielu przypadkach pupile, nie tylko mogą się tolerować, ale również przyjaźnić. Jednakże warto pamiętać, że decydując się na kupno obydwu zwierzaków, konieczne będzie wykazanie się ogromną dozą cierpliwości oraz konsekwencją podejmowanych działań. Zatem, jak wychować obydwa zwierzaki w zgodzie?


1. Adoptuj zwierzęta, gdy są młode
Młode czworonogi nie mają na tyle wykształconego instynktu, aby uznawać się za wrogów. Dodatkowo są to stworzenia, które wymagają wiele atencji, dlatego będą dla siebie wyjątkowymi towarzyszami zabaw. Warto pamiętać, że są to dwa odrębne gatunki zwierząt, a zatem posługują się odmienną mową ciała i nieraz mogą błędnie odczytywać swoje zachowanie.

2. Dorosły pies i młody kot
Pies może w ogóle nie tolerować kota — w zależności od rasy. Jeśli pies zauważy, że kot się go nie boi i przed nim nie ucieka, prawdopodobnie straci zainteresowanie małym towarzyszem i będzie go ignorował. Natomiast jeśli to kot jest osobnikiem dorosłym, a pies szczeniaczkiem, sytuacja jest znacznie bardziej ułatwiona, jako że kot ma większe możliwości ucieczki.

3. Dorosłe zwierzęta pod jednym dachem
To jedna z najtrudniejszych konfiguracji, która jednak nie musi zakończyć się fiaskiem. Głównym problemem jest kompletnie wykształcone zachowanie oraz przyzwyczajenie zwierząt, które współlokator może zaburzyć. Jeśli zwierzęta już się do siebie przekonały, nie wolno zapomnieć o zapewnieniu im odpowiedniej uwagi — nie wolno jednemu z nich poświęcać mniej czasu. Rywalizacja o względy może być kolejną przyczyną konfliktów.

4. Co zrobić, aby zwierzęta żyły w zgodzie?
Przede wszystkim uzbrój się w cierpliwość. Proces oswajania nie zawsze jest łatwy i z pewnością zabierze Ci trochę czasu. Musisz być blisko zwierząt, aby reagować na ich agresywne zachowania. Na początku najlepiej nie zostawiać ich samych w domu — bacznie przyglądaj się sytuacji. Zwierzęta muszą swobodnie przemieszczać się po różnych częściach domu, aby mieć możliwość ucieczki do swojego terytorium. Koty powinny mieć swoje legowisko nad powierzchnią podłogi, natomiast psy w pobliżu miejsca, gdzie najczęściej przebywa właściciel. Ponadto warto rozdzielić miski z pokarmem, ponieważ ich zawartość jest dostosowana do konkretnego zwierzęcia, a po drugie, obecność intruza może wywoływać niepotrzebny stres u zwierzaka i doprowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości.

Dodaj komentarz

Porada W jaki sposób przyzwyczaić psa do kota?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 488
facebook unlike 1

Porady dom i ogór Czy porada W jaki sposób przyzwyczaić psa do kota? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema W jaki sposób przyzwyczaić psa do kota?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Paulina
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wychowanie zwierzaków jest ważne, a najłatwiej jest , gdy kot i pies są w podobnym młodym wieku.

~Milka
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Dzięki za świetny poradnik. Mam 6-letniego psa i od miesiąca mamy w domu małego kociaka. Na szczęście moje zwierzęta bardzo szybko się polubiły i teraz nawet śpią już obok siebie. Wcześniej przeczytałam fajny poradnik pies.pl/zachowanie/jak-przyzwyczaic-do-siebie-psa-i-kota i go polecam każdemu.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Błąd 80072EFE podczas próby aktualizacji systemu Windows 7...
80072EFE i po problemie aktualizacja rozwiązała problem
Ile razy można ogłosić upadłość? It's remarkable in favor of...
poza winem polecma sie tam wybrać ! pięknie tam jest
Porady dom i ogór Czy porada Jak pielęgnować domową...
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
To prawda, jeżeli dziewczynki mają podobne zainteresowania to...
Znacznie wydajniejsze ogrzewanie to pierwsze co zauważyliśmy...