Najlepsze Porady IntymneCo niszczy związek? Ocena 4 na podstawie 7 komentarzy

Co niszczy związek?

Co niszczy związek? Para

Czy zastanawiałaś się, dlaczego niektórzy ludzie trwają w swoich związkach od wielu lat i są ze sobą szczęśliwi, a inni rozstają się już kilku miesiącach? Co wpływa na jakość relacji i jakich zachowań unikać, aby stworzyć szczęśliwy związek?


Mistyfikacja
Poznałaś mężczyznę. Wydaje ci się, że to ideał. Nosi cię na rękach, obsypuje komplementami, a do tego jest taki poukładany. Nie dość, że jest pracowity, to zawsze ma czysto w mieszkaniu, wyprasowane ubranie i dba o ciebie jak nikt. Mija kilka miesięcy, poznajecie się lepiej i nagle okazuje się, że jego zachowanie w niczym nie przypomina tego z początków waszego związku. Jego mieszkanie wygląda, jakby przeszedł przez nie huragan, na wasze spotkania ubiera się byle jak, a zamiast pójść z tobą do kina wybiera spotkanie z kumplami. Zastanawiasz się, dlaczego ten człowiek tak bardzo się zmienił? Odpowiedź jest prosta - był taki zawsze, tylko udawał, żeby dobrze przed tobą wypaść. Na początku związku każdy z nas stara się pokazać drugiej osobie z z jak najlepszej strony. Sytuacja ta dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Niektórzy jednak starają się tak bardzo, że udają kogoś zupełnie innego. Kiedy poczują się wystarczająco bezpiecznie i pewnie, zdejmują maski odsłaniając swoją prawdziwą twarz. Wtedy najczęściej zaczynają się problemy w relacji. Nie staraj się więc na siłę zmieniać dla drugiej osoby i kontrolować stale swojego zachowania. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś, bo po dłuższym czasie ta druga strona poczuje się oszukana.

Próby zmieniania partnera
Sytuacja podobna do pierwszej, tylko ujęta od innej strony. Załóżmy, że pasją twojego partnera jest sport i często spędza swój wolny czas na siłowni. Na początku w ogóle ci to nie przeszkadzało, a nawet podobało ci się, że jest taki wysportowany. Z czasem jednak przestaje ci odpowiadać, że zamiast spędzać czas wspólnie, on woli podnosić ciężary. Zamiast próbować zniechęcać go do jego hobby, zastanów się, czy nie mogłabyś z nim dzielić jego pasji. Jeśli nawet siłownia nie jest miejscem dla ciebie, to może wspólny jogging lub pływanie będą dobrym kompromisem? Taka sama zasada może dotyczyć właściwie każdej rozrywki. Trafiłaś na nałogowego fana gier video i denerwuje cię, że każdy wolny wieczór spędza przy konsoli? Dołącz do niego od czasu do czasu, zamiast stale krytykować, a potem zaproponuj, że dla odmiany zajmiecie się czymś, co ty lubisz.

Rutyna
Początki związku zawsze wydają się ekscytujące, a szalejące hormony sprawiają, że patrzymy na świat przez różowe okulary. Z czasem jednak poziom uczuć opada i zaczynamy tęsknić za stanem zakochania. Wiele osób myli tę sytuację z wypaleniem. Gdy do gry dodatkowo wkracza rutyna i partnerzy przestają zabiegać o wzajemną uwagę, duża część par podejmuje decyzję o rozstaniu. Taki scenariusz można powtarzać w nieskończoność, ponieważ początkowa faza związku zawsze będzie dostarczać nam mnóstwa wrażeń i przekonania, że w końcu trafiliśmy na właściwą osobę. Jeśli jednak chcemy, aby relacja miała szansę przetrwać dłużej, musimy zadbać o to, aby temperaturę uczuć podtrzymywać na co dzień. Nawet w wieloletnich związkach, warto zadbać o to, aby się wzajemnie zaskakiwać, robić sobie miłe niespodzianki, czy chodzić na wspólne randki. Brak zainteresowania drugą stroną i skupianie całej uwagi na innych sprawach, może szybko doprowadzić do kryzysu w związku i w konsekwencji jego rozpadu.

Dodaj komentarz

Porada Co niszczy związek?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 163
facebook unlike 1

Czy nasza porada Co niszczy związek? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Co niszczy związek?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w komentarzu

Co niszczy związek?
Dodano:
facebook like 10
facebook unlike 1

ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}

Porada Co niszczy związek?
Dodano:
facebook like 698
facebook unlike 1

Porady o wypoczynku Czy porada Co niszczy związek? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Co niszczy związek?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Co niszczy związek?
Dodano:
facebook like 8
facebook unlike 1

ciekawe

Ksawery Tomaszewski
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

porada dość ciekawa

Piotr
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Rutyna w związku też przyczynia się do niszczenia w związku. Ciekawy artykuł.

Dominika
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

O tak. U mnie zdominowała rutyna w związku.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
porada dość ciekawa
Przydatne porady
To miłe jeżeli ktoś chce wysłać przyjacielowi życzenia, gdy...
porada dość ciekawa