Najlepsze Porady IntymneJak być lubianym? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak być lubianym?

Jak być lubianym? © pixabay.com

Twoje dziecko przychodzi ze szkoły smutne i markotne i bardzo ciężko jest z niego wyciągnąć jakieś informacje, co jest nie tak? Dopiero po rozmowie z wychowawczynią, dowiedziałaś się, że nie jest lubiane przez rówieśników i chciałabyś w jakiś sposób wpłynąć na jego zachowanie oraz przetłumaczyć kilka rzeczy? Każda matka chce jak najlepiej dla swojego dziecka i stara się przychylac mu nieba w każdej możliwej sytuacji. Jeśli jednak mamy podejrzenie, że nasze dziecko nie jest lubiane i nie ma w szkole kolegów, to warto z nim najpierw porozmawiać.


Warto rozmawiać

Rozmowa z dzieckiem o jego problemach to pierwszy krok do zrozumienia, do postawienia się w jego sytuacji. Musisz z nim bardzo dużo porozmawiać i na spokojnie starać się wytłumaczyć wiele rzeczy. Psychika dziecka jak wiadomo jest nieco inna niż osoby dorosłej, która bardziej potrafi się dostosować do danej sytuacji. Daj do zrozumienia dziecku, że jest bardzo inteligentne i bystre. Pokaż mu również czym jest troska o innych oraz odpowiedzialność. Naucz go prosić i przepraszać. Musi również wiedzieć, aby dotrzymywać obietnic. Zaproponuj mu spotkanie z rówieśnikami po południu. "Pomóż" mu przygotować smakołyki oraz ulubioną potrawę. Niech spędza czas z innymi dziećmi nie tylko w szkole. Pamiętaj, że nasze pociechy najwięcej uczą się właśnie od nas. To my mamy być dla nich przykładem, który oni będą chcieli naśladować. Jeżeli teraz nauczy się kilku zasad, w przyszłości problem z pewnością zniknie, a nasze dziecko będzie miało serdeczne grono przyjaciół.

Dodaj komentarz

Natalia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Wiele młodych osób zastanawia się jak być lubianym w szkole. Odpowiedź jest prosta, wystarczy mieć zainteresowania, być sobą i być przyjaznym.

~Arrg24
Dodano:
1
0

jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę ! bądz sobą i bedziesz lubiany :)

turbo techno 2
Dodano:
0
0

chcesz być lubianym ? to nie obgaduj nikogo za plecami


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
u mnie wszytko sie sprawdziło :)
Ładne, na pewno któryś wyślę.
Najlepszy komplement dla dziewczyny to jednak "pięknie wyglądasz"
Jak randka to tylko spa i kino :)