Najlepsze Porady IntymneJak być lubianym? Ocena 4 na podstawie 9 komentarzy

Jak być lubianym?

Jak być lubianym? © pixabay.com

Twoje dziecko przychodzi ze szkoły smutne i markotne i bardzo ciężko jest z niego wyciągnąć jakieś informacje, co jest nie tak? Dopiero po rozmowie z wychowawczynią, dowiedziałaś się, że nie jest lubiane przez rówieśników i chciałabyś w jakiś sposób wpłynąć na jego zachowanie oraz przetłumaczyć kilka rzeczy? Każda matka chce jak najlepiej dla swojego dziecka i stara się przychylac mu nieba w każdej możliwej sytuacji. Jeśli jednak mamy podejrzenie, że nasze dziecko nie jest lubiane i nie ma w szkole kolegów, to warto z nim najpierw porozmawiać.


Warto rozmawiać

Rozmowa z dzieckiem o jego problemach to pierwszy krok do zrozumienia, do postawienia się w jego sytuacji. Musisz z nim bardzo dużo porozmawiać i na spokojnie starać się wytłumaczyć wiele rzeczy. Psychika dziecka jak wiadomo jest nieco inna niż osoby dorosłej, która bardziej potrafi się dostosować do danej sytuacji. Daj do zrozumienia dziecku, że jest bardzo inteligentne i bystre. Pokaż mu również czym jest troska o innych oraz odpowiedzialność. Naucz go prosić i przepraszać. Musi również wiedzieć, aby dotrzymywać obietnic. Zaproponuj mu spotkanie z rówieśnikami po południu. "Pomóż" mu przygotować smakołyki oraz ulubioną potrawę. Niech spędza czas z innymi dziećmi nie tylko w szkole. Pamiętaj, że nasze pociechy najwięcej uczą się właśnie od nas. To my mamy być dla nich przykładem, który oni będą chcieli naśladować. Jeżeli teraz nauczy się kilku zasad, w przyszłości problem z pewnością zniknie, a nasze dziecko będzie miało serdeczne grono przyjaciół.

Dodaj komentarz

~Rafał
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Najważniejsze to żeby być sobą

Jak być lubianym?
Dodano:
facebook like 10
facebook unlike 1

hmmm ciekawe

Porada Jak być lubianym?
Dodano:
facebook like 183
facebook unlike 1

Najlepsze porady o wypoczynku Czy opis porady Jak być lubianym? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak być lubianym?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Porada Jak być lubianym?
Dodano:
facebook like 213
facebook unlike 1

Czy nasza porada Jak być lubianym? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak być lubianym?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w komentarzu

Jak być lubianym?
Dodano:
facebook like 12
facebook unlike 1

ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}

Tymoteusz Kwiatkowski
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

coś w tym jest

Natalia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wiele młodych osób zastanawia się jak być lubianym w szkole. Odpowiedź jest prosta, wystarczy mieć zainteresowania, być sobą i być przyjaznym.

~Arrg24
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę ! bądz sobą i bedziesz lubiany :)

turbo techno 2
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

chcesz być lubianym ? to nie obgaduj nikogo za plecami


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa...
Święto zakochanych ma w sobie coś magicznego.
porada dość ciekawa