Najlepsze Porady IntymneJak pogodzić się po kłótni? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak pogodzić się po kłótni?

Jak pogodzić się po kłótni? Jak pogodzić się po kłótni?

Kłótnie zdarzają się nawet w najlepszej relacji. Często wywoływane są z błahego powodu i potrafią przerodzić się w wielką burzę. W przypływie emocji często sięgamy po argumenty i oskarżenia, którymi nieświadomie ranimy bliskie osoby. Jeśli z twoich ust padły ostre słowa i jest ci źle z tego powodu, zastosuj poniższe rady, dzięki czemu szybko osiągniesz porozumienie z drugą osobą. 


Daj sobie czas na przemyślenia
Zdarza się, że tuż po kłótni jedno z partnerów wyciąga dłoń na zgodę, jednak drugie jest ciągle w bojowym nastroju i ją odtrąca. Taka sytuacja sprawia, że konflikt wybucha na nowo i obie strony mają do siebie jeszcze większy żal. Każdy człowiek ma inny temperament i osobowość. Jednemu emocje opadną już po kwadransie, inny potrzebuje przespać się z tym, co się stało. Daj sobie i drugiej osobie taką ilość czasu, aż oboje będziecie gotowi do wspólnej rozmowy. Przez ten czas zastanów się nad całą sytuacją. Przypomnij sobie, co wywołało konflikt. Jaki był powód waszej agresji? Czy może któreś z was było tego dnia bardziej poddenerwowane niż zwykle? Znając przyczynę konfliktu, łatwiej będzie wypracować rozwiązanie. 

Wykonaj pierwszy krok
Nie ma znaczenia, czy racja była po stronie twojej, czy partnera. Ktoś musi podjąć próbę pogodzenia się. Jeśli żałujesz, że poniosły cię emocje, poproś drugą osobę o szczerą rozmowę. Jeśli wyciągniesz dłoń na zgodę, być może następnym razem druga strona pójdzie za twoim przykładem. 
Komunikowanie się po kłótni jest bardzo trudne. Wiele osób zamyka się w sobie i milczy. Taka sytuacja jednak w żaden sposób nie pomaga. Powiedz drugiej osobie co czujesz. Rób to jednak w delikatny sposób. Zamień komunikat "ty" na komunikat "ja". Zamiast mówić "Nie liczysz się z moimi uczuciami" powiedz "Czuję się urażony". Nie stosuj uogólnień typu "ty zawsze", "ty nigdy". Nie pomagają one rozwiązać sytuacji, a tylko prowokują do kolejnej kłótni. 

Znajdź rozwiązanie
Rozwiązuj problem od razu. Nie machaj ręką na konflikt i nie zamiataj prawdziwego problemu pod przysłowiowy dywan, bo tylko wypłynie przy okazji kolejnej kłótni. Zastanówcie się oboje nad wyjściem z tej sytuacji. Pamiętaj, że kompromis nie w każdym wypadku jest dobrym rozwiązaniem. Ustępstwa często powodują, że żadna ze stron nie jest usatysfakcjonowana, dlatego najskuteczniejszym sposobem rozwiązywania konfliktów jest współpraca. Jeśli ty i twój partner macie odmienne cele, postarajcie się ustalić na czym tak naprawdę wam zależy. Może dzięki temu uda się znaleźć sposób, dzięki temu uzyskacie efekt, który zadowoli obie strony.

Dodaj komentarz

Jak pogodzić się po kłótni
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

zawsze żeby się pogodzić po kłótni ktoś musi zrobić pierwszy krok - to najlepsza porada jak się pogodzić po kłótni - schowaj dumę i zrób pierwszy krok

Matt
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

sex zawsze jest najlepszy po kłótni


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
teraz w czasie pandemii to chyba tylko do biedronki albo lidla...
W dzisiejszych czasach pary dość późno decydują się na...
Fajne pomysły na upominki walentynkowe.