Najlepsze Porady IntymneJak pogodzić się po kłótni? Ocena 4 na podstawie 8 komentarzy

Jak pogodzić się po kłótni?

Jak pogodzić się po kłótni? Jak pogodzić się po kłótni?

Kłótnie zdarzają się nawet w najlepszej relacji. Często wywoływane są z błahego powodu i potrafią przerodzić się w wielką burzę. W przypływie emocji często sięgamy po argumenty i oskarżenia, którymi nieświadomie ranimy bliskie osoby. Jeśli z twoich ust padły ostre słowa i jest ci źle z tego powodu, zastosuj poniższe rady, dzięki czemu szybko osiągniesz porozumienie z drugą osobą. 


Daj sobie czas na przemyślenia
Zdarza się, że tuż po kłótni jedno z partnerów wyciąga dłoń na zgodę, jednak drugie jest ciągle w bojowym nastroju i ją odtrąca. Taka sytuacja sprawia, że konflikt wybucha na nowo i obie strony mają do siebie jeszcze większy żal. Każdy człowiek ma inny temperament i osobowość. Jednemu emocje opadną już po kwadransie, inny potrzebuje przespać się z tym, co się stało. Daj sobie i drugiej osobie taką ilość czasu, aż oboje będziecie gotowi do wspólnej rozmowy. Przez ten czas zastanów się nad całą sytuacją. Przypomnij sobie, co wywołało konflikt. Jaki był powód waszej agresji? Czy może któreś z was było tego dnia bardziej poddenerwowane niż zwykle? Znając przyczynę konfliktu, łatwiej będzie wypracować rozwiązanie. 

Wykonaj pierwszy krok
Nie ma znaczenia, czy racja była po stronie twojej, czy partnera. Ktoś musi podjąć próbę pogodzenia się. Jeśli żałujesz, że poniosły cię emocje, poproś drugą osobę o szczerą rozmowę. Jeśli wyciągniesz dłoń na zgodę, być może następnym razem druga strona pójdzie za twoim przykładem. 
Komunikowanie się po kłótni jest bardzo trudne. Wiele osób zamyka się w sobie i milczy. Taka sytuacja jednak w żaden sposób nie pomaga. Powiedz drugiej osobie co czujesz. Rób to jednak w delikatny sposób. Zamień komunikat "ty" na komunikat "ja". Zamiast mówić "Nie liczysz się z moimi uczuciami" powiedz "Czuję się urażony". Nie stosuj uogólnień typu "ty zawsze", "ty nigdy". Nie pomagają one rozwiązać sytuacji, a tylko prowokują do kolejnej kłótni. 

Znajdź rozwiązanie
Rozwiązuj problem od razu. Nie machaj ręką na konflikt i nie zamiataj prawdziwego problemu pod przysłowiowy dywan, bo tylko wypłynie przy okazji kolejnej kłótni. Zastanówcie się oboje nad wyjściem z tej sytuacji. Pamiętaj, że kompromis nie w każdym wypadku jest dobrym rozwiązaniem. Ustępstwa często powodują, że żadna ze stron nie jest usatysfakcjonowana, dlatego najskuteczniejszym sposobem rozwiązywania konfliktów jest współpraca. Jeśli ty i twój partner macie odmienne cele, postarajcie się ustalić na czym tak naprawdę wam zależy. Może dzięki temu uda się znaleźć sposób, dzięki temu uzyskacie efekt, który zadowoli obie strony.

Dodaj komentarz

~Katarzyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Pomocny artykuł

Jak pogodzić się po kłótni?
Dodano:
facebook like 13
facebook unlike 1

ciekawe

Jak pogodzić się po kłótni?
Dodano:
facebook like 13
facebook unlike 1

Porada Jak pogodzić się po kłótni?
Dodano:
facebook like 757
facebook unlike 1

Czy porada Jak pogodzić się po kłótni? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak pogodzić się po kłótni?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w komentarzu

Porada Jak pogodzić się po kłótni?
Dodano:
facebook like 690
facebook unlike 1

Porady Wypoczynku Czy porada Jak pogodzić się po kłótni? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak pogodzić się po kłótni?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Zuzanna Laskowska
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

ciekawa porada

Jak pogodzić się po kłótni
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

zawsze żeby się pogodzić po kłótni ktoś musi zrobić pierwszy krok - to najlepsza porada jak się pogodzić po kłótni - schowaj dumę i zrób pierwszy krok

Matt
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

sex zawsze jest najlepszy po kłótni


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
a to ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość...
Dobre porady.
a to ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość...
O tak. Słowa niszczące związek to na pewno "To twoja wina"....