Najlepsze Porady IntymneJak stworzyć udany związek? Ocena 4 na podstawie 8 komentarzy

Jak stworzyć udany związek?

Jak stworzyć udany związek? Miłość

Chyba wszyscy marzą o szczęśliwym i pełnym miłości związku, w którym nie będzie dochodzić do kłótni, co gwarantuje wręcz bezkonfliktowe życie. Jednakże, aby te marzenia stały się prawdą, nie należy wyłącznie być w związku — musisz włożyć trochę pracy i wysiłku w waszą relację, ponieważ nic nie zrobi się samo. Oprócz uczucia, którym do siebie pałacie, musicie wykazywać chęci (z obydwu stron), aby wasz związek przetrwał oraz był szczęśliwy. Udany związek jest możliwy, jednakże trzeba przestrzegać kilku zasad, dzięki którym nie zranimy drugiej połówki oraz zadbamy o jej szczęście. Jak czerpać satysfakcję ze wspólnego życia? Wszystkiego dowiesz się w tekście przedstawionym poniżej, dlatego czytaj dalej!


1. Zsynchronizujcie się
Badania wykazują, że wystarczy kilkugodzinna obserwacja pary, aby stwierdzić, czy przetrwają ze sobą, lub czy ich związek skończy się rozstaniem. Zakochani, którzy są ze sobą zsynchronizowani, mają większe szanse na bezproblemowe życie w swoim towarzystwie, ponieważ dostosowują się na poziomie werbalnym oraz niewerbalnym do partnera — wykonują podobne ruchy, jak również posługują się zbliżonym językiem. Ważnym czynnikiem, który wpływa na udany związek, jest szczera rozmowa oraz słuchanie drugiej osoby, gdy ta tego potrzebuje. Nie zawsze chodzi o nas, poświęć chwilę i posłuchaj, co mówi do Ciebie partner — postaraj się zrozumieć jego sytuację oraz dręczące go problemy, na które być może to właśnie ty znajdziesz rozwiązanie.

2. Odłóż ciekawość na bok
Chociaż będąc w związku, chcesz wiedzieć wszystko o swoim partnerze — poznać jego plany, a nawet myśli, warto przystopować. Nadgorliwość oraz zazdrość nie poprowadzą waszego związku w dobrym kierunku. Po pewnym czasie możesz uznać, że nasz swojego partnera lepiej niż on sam, co może wpłynąć na wasze relacje. Co zrobić, aby dowiedzieć się o nim więcej? Co jakiś czas aktualizuj wiedzę, zadając proste pytania, na które będzie mógł odpowiedzieć krótko lub nieco bardziej rozwlekle.

3. Szanuj swoją drugą połówkę
W Twojej świadomości ciągle pojawia się myśl, że nie związałaś się z wartościowym człowiekiem? To fatalne podejście, które sugeruje, że wasz związek szybko się rozpadnie. Szacunek do partnera, a także jego podziwianie to jedne z kluczowych uczuć, które powinny pojawić się w dobrym związku. Niezwykle ważne jest chwalenie swojego partnera przy innych ludziach, a jeszcze ważniejsze jest prawienie sobie komplementów lub okazywanie szacunku bez żadnej większej okazji.

4. „My”, a nie „ja”
Aby zbudować trwały związek, musisz skoncentrować się na „my”, a nie na „ja” - oczywiście w naszej kulturze coraz częściej mówi się, że w związku należy postawić na własnym rozwoju oraz ambicjach. Jednakże zindywidualizowane myślenie w związku źle wróży waszej wspólnej przyszłości. „My” powinno oznaczać dla każdego partnera, więcej niż „ja”. Pamięta również, że kłótnia lub spór to nie wojna — nie jesteście po dwóch różnych stronach barykady. Razem powinniście być sojusznikami, dla których to sam problem jest wrogiem, którego będziecie się starali wspólnymi siłami pokonać.

5. Nie będzie tak, jak w komedii romantycznej
Życie to nie film, ani serial — twój związek nie będzie wyglądał tak jak we wszystkich historiach miłosnych. Nie oczekuj od swojego partnera ani od siebie, że wasz związek będzie idealny. Pozwól sobie na akceptowanie niedoskonałości. Nierealistyczne spojrzenie na związek z pewnością doprowadzi do jego szybkiego zakończenia.

Dodaj komentarz

Porada Jak stworzyć udany związek?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 463
facebook unlike 1

Czy opis porady Jak stworzyć udany związek? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak stworzyć udany związek?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w komentarzu

Jak stworzyć udany związek?
Dodano:
facebook like 13
facebook unlike 1

Jak stworzyć udany związek?
Dodano:
facebook like 13
facebook unlike 1

porada dość ciekawa

Porada Jak stworzyć udany związek?
Dodano:
facebook like 127
facebook unlike 1

Wypoczynek jest ważny Czy porada Jak stworzyć udany związek? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak stworzyć udany związek?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Ida Kucharska
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

hmmm ciekawe

Sandra
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Przez wiele lat tworzę udany wiązek z moim mężem przez wzajemny szacunek i czułość.

Renata
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Właśnie tak wygląda prawdziwa miłość...

Renata
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Bardzo dobry post! Udany związek opiera się właśnie na tych pięciu zasadach.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Czy porada Gdzie iść na randkę w walentynki? pomogła Ci się ?...
hmmm ciekawe
W dzisiejszych czasach pary dość późno decydują się na...