Najlepsze Porady IntymneJak walczyć z zazdrością? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak walczyć z zazdrością?

Jak walczyć z zazdrością? Jak walczyć z zazdrością?

Zazdrość o partnera może przydarzyć się w każdym związku, nawet gdy obie osoby darzą siebie dużym zaufaniem. Zazwyczaj uczucie to jest nieuzasadnione i bezpodstawne. Okazywanie drugiej stronie, że jesteśmy zazdrośni może początkowo wydawać się przejawem miłości, jednak z czasem partner zacznie odbierać to jako nieufność wobec niego, czy nawet ograniczanie swobody. Jak zatem zapanować nad zazdrością, aby nie doprowadzić do konfliktu?


Nie naruszaj prywatności

Najważniejsza zasada, o której powinniśmy pamiętać, gdy odczuwamy zazdrość wobec partnera, to nie czytanie sms-ów ani maili. Jeśli druga strona przyłapie cię, że próbujesz ingerować w jej prywatność w taki sposób, zakończy się to wielką kłótnią. Poza tym przeglądając telefon swojej drugiej połówki możesz natrafić na zupełnie niewinne wiadomości, które wyrwane z kontekstu mogą brzmieć zupełnie inaczej. Człowiek, który szuka dowodów, we wszystkim będzie doszukiwał się dwuznaczności - wynika to z prostych praw psychologii. Sprawdzając wiadomości czy wykonane połączenia na telefonie partnera, wcale nie pozbędziesz się podejrzeń, tylko jeszcze bardziej się nakręcisz.

Popracuj nad samooceną

Zazdrość często jest wynikiem zaniżonej samooceny. Być może uważasz, że koleżanka z pracy twojego chłopaka jest od ciebie bardziej atrakcyjna, albo były twojej dziewczyny miał lepszy samochód. Porównywanie się z innymi do niczego dobrego jednak nie prowadzi i tylko wpędza w kompleksy. Skoro twój partner wybrał ciebie to miał ku temu powód. Popracuj nad pewnością siebie, a nie będziesz odczuwać strachu, że twoja druga połówka może cię zdradzić.

Znajdź sobie zajęcie

Większość problemów związkowych wynika z tego, że zbyt mocno koncentrujemy się na sprawach partnera, zamiast na swoich. Jeśli twoja druga połówka dużo pracuje, a ty większość czasów spędzasz w domu, to naturalne jest, że z czasem zaczniesz zastanawiać się, co partner robi poza domem. Podobnie może być, jeśli w związku tylko jedno z partnerów ma swoją pasję, której poświęca dużo czasu. Wtedy naturalne jest, że druga osoba może czuć się zepchnięta na dalszy plan. Zamiast jednak snuć wizje i domysły, warto znaleźć sobie swoje własne hobby lub jakieś inne zajęcie. Skupiając się na nim, nie będziemy mieli czasu na negatywne myślenie o tym, co robi partner.

Okaż więcej zaufania

O ile twój partner zawsze zachowywał się wobec ciebie w porządku, nie ma powodu do tego, aby wypytywać go o szczegóły gdzie był, co robił i z kim. Nie dzwoń co chwilę do niej/niego jeśli jest poza domem z pytaniem kiedy wróci. Nie próbuj także ograniczać wyjść ze znajomymi bez twojego uczestnictwa. Kobieta potrzebuje czasem spędzić babski wieczór, a facet również ma ochotę czasem porozmawiać o męskich sprawach ze swoimi kolegami. Jeśli natomiast masz podejrzenia co do tego, że partner z kimś się spotyka za twoimi plecami, zdobądź się na szczerą rozmowę. Zanim go o cokolwiek oskarżysz, wysłuchaj co ma do powiedzenia.

Dodaj komentarz

Ola
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Zazdrość w związku to nic dobrego i nie wróży pomyślnej relacji. Warto nad tym popracować i zająć sobie zajęcie. Moze jakieś zajęcia fitness lub siłownia...

Ama
Dodano:
0
0

Dobre porady, postaram się je wdrożyć w życie...


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Dokładnie jak w ostatnim akapicie, dopiero gdy jakiś...
Komplementy dotyczące wyglądu są miłe... ale tak słyszę tylko...
Najlepiej szybko zrobić test, bez stresu i rozmyślania o ciązy.
Pewność siebie w dzisiejszych czasach to podstawa. Bez tego...