Najlepsze Porady IntymneJak wybrać przepiękny pierścionek zaręczynowy? Ocena 4 na podstawie 9 komentarzy

Jak wybrać przepiękny pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać przepiękny pierścionek zaręczynowy? Pierścionek zaręczynowy

Wybór pierścionka oraz jego kupno stanowią dla każdego mężczyzny nie lada wyzwanie — nie tylko powinien on trafić w gusta partnerki, ale również dobrać odpowiedni rozmiar i jednocześnie nie zrujnować sobie zawartości portfela. Mężczyźni zazwyczaj próbują kupić pierścionek w taki sposób, aby przyszła narzeczona niczego nie podejrzewała. Poniżej znajdziesz kilka cennych porad, które nie tylko ułatwią Ci wybór modelu biżuterii, ale również sprawią, że nie będziesz stresował się całą sytuacją.


1. Ustal budżet na biżuterię
Pierścionek zaręczynowy to symbol Twojej miłości do partnerki, dlatego nie jest ważna jego cena, lecz uczucie, z którym go wiążesz. Określ całkiem realną sumę, którą jesteś w stanie przeznaczyć na pierścionek — nie powinna ona zrujnować twojej sytuacji finansowej. Nie ważne czy pierścionek kosztuje kilkaset złotych, czy kilka tysięcy — na pewno w każdym przedziale znajdziesz biżuterię, z której twoja partnerka będzie zadowolona i z dumą ją nosiła.

2. Z kamieniem czy bez?
W pierścionkach zaręczynowych najczęściej umieszcza się kamień zwany diamentem — to jeden z najtrwalszych minerałów występujących naturalnie na ziemi. Oszlifowany diament umieszczony w pierścionku będzie przepięknie prezentował się na ręce — wykazuje on zwiększoną odporność na matowienie oraz powstawanie na nim zarysowań. Coraz większą popularnością cieszą się inne kamienie szlachetne, np. rubiny, szmaragdy oraz szafiry.

3. Kolor złota
Każdy z nas zna klasyczne żółte złoto, jednakże na rynku dostępne są również inne opcje, np. białe złoto, srebro, złoto barwione na czarno, a także dwukolorowe złoto, w którym pobłyskują odcienie srebra i żółtego złota. Przed wyborem rodzaju złota zwróć uwagę na wybieraną próbę. Próba 333 zawiera jedynie 33,3% czystego złota, tak więc charakteryzuje się ona zmniejszoną plastycznością oraz szybkim śniedzeniem. Najbardziej popularną próbą jest 585, która zawiera 58,5% czystego złota — to kompromis pomiędzy wysoką zawartością kruszcu, a także właściwości fizycznych. Natomiast próba 750 zawierająca 75% czystego złota to solidna inwestycja, która jednak jest związana ze zwiększoną kruchością biżuterii. Przed wyborem próby złota zorientuj się, czy twoja partnerka nie jest uczulona, np. na nikiel, który dominuje w próbie 333.

4. Styl pierśnionka
Bogato zdobiony, minimalistyczny, romantyczny, nowoczesny, geometryczny... stylów pierścionków zaręczynowych jest niezliczenie dużo, dlatego masz spore pole do popisu. Przede wszystkim musisz zadbać o to, aby pierścionek perfekcyjnie trafił w gust twojej przyszłej narzeczonej — w końcu ma ona go nosić do końca swojego życia. Przyjrzyj się, jak wygląda biżuteria noszona przez nią na co dzień — czy są to delikatne i stonowane wzory, czy może raczej odważne i modernistyczne konstrukcje.

5. Rozmiar palca
Mężczyzna zazwyczaj nie jest świadom, jaki rozmiar palca ma jego ukochana. Jak sprawdzić rozmiar jednocześnie nie wzbudzając podejrzenia u partnerki? W Polsce przyjęło się, że narzeczona nosi pierścionek zaręczynowy na palcu serdecznym prawej dłoni. Jeżeli zauważysz, że twoja partnerka nosi na tym palcu inny pierścionek, koniecznie udaj się z nim do jubilera i wybierz taki sam rozmiar. Możesz też poprosić o pomoc przyjaciółkę twojej wybrani oczywiście tylko wtedy, kiedy jesteś pewny, że nie zdradzi jej twoich planów. Jeżeli wahasz się pomiędzy dwoma rozmiarami, wybierz ten większy — lepiej, żeby lekko opadał, niż był zbyt ciasny — pierścionek zawsze można zmniejszyć po zaręczynach.

Dodaj komentarz

Porada Jak wybrać przepiękny pierścionek zaręczynowy?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 586
facebook unlike 1

Czy inspiracja Jak wybrać przepiękny pierścionek zaręczynowy? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak wybrać przepiękny pierścionek zaręczynowy?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w komentarzu

Jak wybrać przepiękny pierścionek zaręczynowy?
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 1

ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}

Jak wybrać przepiękny pierścionek zaręczynowy?
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 1

ciekawe

Porada Jak wybrać przepiękny pierścionek zaręczynowy?
Dodano:
facebook like 131
facebook unlike 1

Porady o wypoczynku Czy nasza porada Jak wybrać przepiękny pierścionek zaręczynowy? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak wybrać przepiękny pierścionek zaręczynowy?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Błażej Zawadzki
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

ciekawe może i tak...

Artur
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Cenne wskazówki. Planuje w najbliższym czasie kupić pierścionek zaręczynowy.

Roman
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Pomocny wpis na zaręczyny. Zastanawiałem się jak wybrać ten idealny pierścionek.

Anna
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Pierścionek zaręczynowy w kolorze białego złota marzy mi się od dawna... Klasa sama w sobie.

Karolina
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Pierścionek z diamentem to klasyk, ale trzeba pamiętać, że nie każdej kobiecie przypadnie do gustu.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Spotykanie się z dziewczyną typu bluszcz to porażka... 2 lata...
Dobre porady, postaram się je wdrożyć w życie...
Czy nasza porada Komplementy dla dziewczyny pomogła Ci się ?...
ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa...