Najlepsze Porady IntymneJakie słowa mogą zniszczyć związek? Ocena 4 na podstawie 7 komentarzy

Jakie słowa mogą zniszczyć związek?

Jakie słowa mogą zniszczyć związek? Związek

Słowa mają ogromne znaczenie nie tylko w związku, ale ogólnie w relacjach międzyludzkich. Zawsze trzeba z rozwagą dobierać słowa, które wypowiadamy do drugiej osoby, aby nie były one raniące lub jej uwłaszczające. Odpowiednio dobrane słowa i wypowiedziane myśli nie wywołają sporu, a druga osoba nie będzie miała wątpliwości co do naszych szczerych intencji. Rozmawiając ze swoją drugą połówką, należy wypowiadać się prosto, bez zbędnych uwikłań słownych. W każdym związku, bez względu na to, jak dobrze się on układa, w końcu powiesz do drugiej osoby to, czego później będziesz żałować. Pamiętaj, żeby pod wpływem chwili nie mówić tego, co Ci ślina na język przyniesie. Oczywiście kłótnie się zdarzają, lecz czasami warto przemilczeć sprawę i porozmawiać, gdy opadną emocje niż powiedzieć o kilka słów za dużo, które mogą spowodować rozpad Twojego związku.


1. „Weź dorośnij”
Taki zwrot wypowiedziany do osoby dorosłej, może być szczególnie bolesny. Jest to faza dość poniżająca, która sugeruje, że partner zachowuje się niczym dziecko, tj. nie jest gotowy na poważny związek, a także myli się w tym, co robi. Zwracając się tak do partnera unieważniasz jego działania zwracając uwagę na ich infantylność — żaden dorosły człowiek nie chce o czymś takim usłyszeć.

2. „To przez Ciebie” „To Twoja wina”
Kiedy coś pójdzie nie po Twojej myśli, zamiast zastanowić się, dlaczego taka sytuacja miała miejsce, zwalasz winę na swojego partnera? Przypisujesz winę konkretnej osobie, chociaż może część winy ponosisz Ty sam? Jeżeli wszystkie swoje niepowodzenia i porażki zaczniesz zwalać na swojego partnera, wasz związek z pewnością długo nie przetrwa — na dalszy plan odrzucasz racjonalne myślenie i dajesz się ponieść rozbuchanym emocjom.

3. „Niepotrzebnie Cię poślubiłam”
Takie stwierdzenie może zrujnować Twój związek w przeciągu sekundy. Dobitnie mówisz swojemu partnerowi, że wasz związek był jedną wielką pomyłką i żałujesz podjętej decyzji. Jednocześnie sugerujesz mu, że życie bez niego byłoby dla Ciebie lepsze. Twoje postępowanie wzbudzi z nim zwątpienie, a także przyczyni się do utraty poczucia własnej wartości. Z takich słów nie jest trudno się wycofać, ponieważ dociera ono głęboko i może na zawsze pozostać w pamięci.

4. „Jesteś przegranym, ale moim przegranym”
Takie słowa wypowiedziane z sarkazmem, wcale nie polepszą nastroju drugiej osoby. Nie wytykaj błędów oraz porażek swojemu partnerowi, ponieważ każdy z nas nich na pewno doświadczył. Mówienie komuś, że jest przegranym, nie jest pocieszające, ani ujmujące, wręcz można powiedzieć, że jest to bolesna uwaga.

5. „Jeśli tego nie zrobisz, to z nami koniec”
Wydaje Ci się, że to ultimatum? Wręcz przeciwnie, to szantaż emocjonalny. Grożąc odejściem, próbujesz zmusić drugą osobę, której na Tobie przecież tak bardzo zależy, aby zrobiła coś najprawdopodobniej wbrew swojej woli. Rzucenie takiej groźby swojemu partnerowi sprawi, że w waszym związku zapanuje niepewność oraz brak zaufania. Słowa będą miały wpływ na waszą więź emocjonalną, która ulegnie znacznemu osłabieniu, jakojako że pokazujesz, że Twój partner nie ma dla Ciebie większego znaczenia — bardziej liczą się aspekty materialne.

6. „Jesteś dokładnie taka sama jak Twoja matka (ojciec)”
Te słowa trafią do serca Twojego partnera z podwójną mocą, ponieważ nie dość, że obrażasz nimi jego, to jeszcze jego rodziców, którzy są dla Ciebie ważni, w końcu dali Ci życie. Takie stwierdzenie może spowodować odczuwalną niechęć nie tylko do Ciebie, ale i Twojej rodziny. Wypowiadając takie słowa, całkowicie niszczysz zaufanie, którym obdarzył Cię Twój partner, a także jego rodzina.

7. „Przepraszam, że nie jestem wystarczająco dobra”
Nigdy nie przepraszaj za to, jaka jesteś. Jeżeli druga osoba się z Tobą związała, to oznacza to, że Cię kocha i darzy Cię zaufaniem i szacunkiem. Nie szukaj dziury w całym. Wypowiadając kilkukrotnie takie słowa, nie dziw się, że Twój partner będzie sfrustrowany Twoich zachowaniem. Jeżeli uważasz, że nie jesteś dla niego wystarczająco dobra, to spróbuj się zmienić na lepsze, zamiast wypowiadać tylko słowa.

Dodaj komentarz

Jakie słowa mogą zniszczyć związek?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 6
facebook unlike 1

hmmm ciekawe

Porada Jakie słowa mogą zniszczyć związek?
Dodano:
facebook like 457
facebook unlike 1

Czy porada Jakie słowa mogą zniszczyć związek? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakie słowa mogą zniszczyć związek?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w komentarzu

Jakie słowa mogą zniszczyć związek?
Dodano:
facebook like 13
facebook unlike 1

Porada Jakie słowa mogą zniszczyć związek?
Dodano:
facebook like 224
facebook unlike 1

Porady Wypoczynku Czy porada Jakie słowa mogą zniszczyć związek? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jakie słowa mogą zniszczyć związek?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Aurelia Laskowska
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

porada dość ciekawa

Paulina
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wiele razy zdarzyło mi się powiedzieć do chłopaka, że jest taki jak jego ojciec.

B.
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

O tak. Słowa niszczące związek to na pewno "To twoja wina". Starajmy się tego unikać.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Koncert na walentynki to świetny pomysł, oryginalniejszy...
Wiele młodych osób zastanawia się jak być lubianym w szkole....
O tak. Malinka w młodzieńczym wieku...
a to ciekawe