Najlepsze Porady IntymneRodzaje wampirów energetycznych Ocena 5 na podstawie 7 komentarzy

Rodzaje wampirów energetycznych

Rodzaje wampirów energetycznych Wampiry energetyczne

Ludzie określani jako wampiry energetyczne odbierają nam chęci do życia i sprawiają, że wpadamy w gorszy nastrój. Czasem możemy nie zdawać sobie sprawy, że takie niezdrowe relacje mają na nas negatywny wpływ i za złe samopoczucie obwiniamy stres, zmęczenie czy pogodę. Jak nauczyć się rozpoznawać takie osoby w naszym otoczeniu i jak można się przed nimi bronić? 


Typ nr 1 - Ofiara
Pierwszy typ wampira energetycznego to osoba, która ciągle wpada w kłopoty. Załóżmy, że koleżanka z pracy zwierza ci się ze swojego problemu. Ty oczywiście starasz się jej pomóc i szukasz rozwiązania. Sytuacja powtarza się jednak po raz drugi, trzeci i kolejny, a ty coraz więcej czasu poświęcasz na roztrząsanie problemów tej osoby i szukasz sposobów oraz środków, jak jej pomoc. Relacja ta działa jednak jednostronnie, ponieważ osoba ta jest tak zajęta swoimi własnymi problemami, że zupełnie nie interesują jej twoje. Wasze rozmowy skupiają się na jej ciągłym narzekaniu. 

Oczywiście warto pomagać innym na tyle, na ile jest to możliwe. Należy jednak wytyczyć odpowiednie granice. Nie angażuj się, jeśli mają na tym ucierpieć twoje osobiste relacje. Taka osoba nigdy nie prosi o pomoc wprost, woli uciekać się do manipulowania, dlatego najlepszą obroną jest nieokazywanie zainteresowania wobec jej problemów. Jeśli przestaniesz jej oferować swoje wsparcie i wysłuchiwać jej opowieści, szybko straci zainteresowanie twoją osobą. 

Typ nr 2 - Bluszcz
Początkowa znajomość z taką osobą przebiega idealnie. Zawsze ma dla ciebie czas, sama dzwoni proponując spotkanie i jest w stanie przełożyć swoje własne plany, żeby się z tobą zobaczyć. Z czasem jednak zaczyna ci się wydawać, że znajomość ta staje się męcząca. Osoba ta zachowuje się niczym bluszcz - staje się zaborcza, wtrąca się w twoje sprawy i nie potrafi nawet na moment zostawić cię w spokoju. Jeśli wpadniesz w jej sidła, trudno będzie ci uciec, ponieważ osoba ta nie zniechęci się subtelną odmową. 

Aby uwolnić się od tej uciążliwej relacji musisz działać zdecydowanie. Jeśli zaproponuje ci spotkanie powiedz wprost, że nie masz czasu i pod żadnym pozorem nie rób jej nadziei, że może znajdziesz chwilę w przyszłym tygodniu lub za jakiś czas. Nie bój się, że zabrzmi to zbyt dosadnie. Pamiętaj, że taka osoba nie ceni cię za to kim jesteś, tylko tkwi przy tobie, bo nie może znieść funkcjonowania w pojedynkę. 

Typ nr 3 - Narcyz
Na początku osoba taka napawa cię podziwem i jesteś pod wrażeniem jej inteligencji i uroku. Czujesz także dumę, że zechciała zaszczycić cię swoją uwagą. To wszystko co widzisz to jedynie przykrywka. Ludzie z osobowością narcystyczną są tak naprawdę próżni i pozbawieni empatii. Nie szukają przyjaźni, lecz relacji w której będą podziwiani i stale chwaleni. Szybko więc łapiesz się na tym, że przebywanie z taką osobą wpędza cię w kompleksy i obniża samoocenę. 

Sposobem na wyrwanie się spod sideł Narcyza jest bycie niezależnym. Jeśli nie będziesz tej osoby naśladować i szukać u niej pochwały, szybko zauważy, że nie ma nad tobą żadnej władzy. Pamiętaj też o swoich mocnych stronach i dbaj o kontakty z innymi osobami, które pomogą ci nabrać do takiej osoby dystansu.

Dodaj komentarz

Porada Rodzaje wampirów energetycznych
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 455
facebook unlike 1

Czy porada Rodzaje wampirów energetycznych pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Rodzaje wampirów energetycznych? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w komentarzu

Porada Rodzaje wampirów energetycznych
Dodano:
facebook like 614
facebook unlike 1

Porady Wypoczynku Czy inspiracja Rodzaje wampirów energetycznych pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Rodzaje wampirów energetycznych? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Rodzaje wampirów energetycznych
Dodano:
facebook like 10
facebook unlike 1

Rodzaje wampirów energetycznych
Dodano:
facebook like 13
facebook unlike 1

hmmm ciekawe

Marcelina Andrzejewska
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

ciekawe może i tak...

Mati
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Przynajmniej teraz dowiedziałem się jak rozpoznawać wampiry energetyczne.

Karol
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Spotykanie się z dziewczyną typu bluszcz to porażka... 2 lata stracone.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Czy porada Jak zachowują się szczęśliwe pary? pomogła Ci się ?...
Pierwsza randka zawsze stresuje człowieka najbardziej, a...
porada dość ciekawa
Zdecydowanie lepiej jak pierwsza randka jest naturalna. Po...