Najlepsze Porady IntymneSposoby na nadmierną potliwość zwłaszcza w lecie Ocena 4 na podstawie 10 komentarzy

Sposoby na nadmierną potliwość zwłaszcza w lecie

Sposoby na nadmierną potliwość zwłaszcza w lecie

Nieprzyjemny zapach, a także plamy potu mogą powodować duży dyskomfort w różnych sytuacjach. Problem nadmiernej potliwości występuje często przede wszystkim u mężczyzn, ale również wiele kobiet cierpi na tę dolegliwość. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na walkę z nadmiernym poceniem. Jakie? Dowiedz się z poniższego artykułu.

  1. Nadmierna potliwość – częsty problem nie tylko w lecie
  2. Skuteczne antyperspiranty
  3. Tabletki na pocenie
  4. Skład preparatów na nadmierną potliwość

Nadmierna potliwość – częsty problem nie tylko w lecie

Nadmierna potliwość to powszechny problem dotykający osoby w różnym wieku, nie tylko w okresie wysokich temperatur. Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu, jednakże u niektórych przebiega w silniejszy sposób. Zazwyczaj nadpotliwość pojawia się w sytuacjach emocjonalnych, stresowych, a także intensywnej aktywności fizycznej. Niekiedy jej przyczyną może być stan podgorączkowy. Nadmierna potliwość może także wynikać z uwarunkowań genetycznych.

Jeżeli jednak dolegliwość ta pojawia się nagle i występuje w permanentny sposób, należy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia podłoża chorobowego. Jej przyczyną mogą być bowiem groźne choroby, takie jak zaburzenia układu nerwowego, cukrzyca, nadczynność tarczycy, a także otyłość. Specjalista powinien zlecić dodatkowe badania, aby określić przyczynę nadpotliwości i równocześnie wykluczyć wymienione choroby. W przypadku stwierdzenia, że powodem nadmiernego pocenia nie są przedstawione schorzenia, warto wprowadzić do codziennej diety pewne zmiany, a także zacząć stosować skuteczne lekarstwa na pocenie, ewentualnie odpowiednio dobrane suplementy diety oraz kosmetyki na nadpotliwość.

Skuteczne antyperspiranty

Skuteczny antyperspirant to pierwszy produkt, po który warto sięgnąć w przypadku nadpotliwości. Na rynku dostępne są zarówno produkty drogeryjne, jak też profesjonalne produkty apteczne, tzw. dermokosmetyki. Występują w różnych formach: jako antyperspiranty w sprayu, kulce, sztyfcie, a nawet kremie. Dobrej jakości specyfik powinien nie tylko zmniejszać pocenie, ale też łagodzić podrażnienia, działać antybakteryjnie, niwelować przykry zapach. Osoby poszukujące preparatów bez szkodliwych dla zdrowia substancji, powinny sięgać po produkty bez aluminium.

Tabletki na pocenie

Niekiedy nawet najlepszej jakości antyperspiranty okazują się mało skuteczne. W takiej sytuacji można zastosować innego rodzaju preparaty na nadpotliwość. Leki na to schorzenie, pomimo że są znacznie rzadziej stosowane niż antyperspiranty, niekiedy okazują się konieczne. Dostępne są środki na receptę, czyli dobierane przez lekarza, a także bez recepty. Drugie rozwiązanie może okazać się skuteczne w przypadku tymczasowej nadmiernej potliwości. Sprawdzają się w sytuacjach zwiększonego stresu albo podczas emocjonalnych wydarzeń.

Poza tabletkami, dobrym rozwiązaniem są również tzw. blokery, których zadaniem jest zablokowanie wydzielania potu, a tym samym zmniejszenie potliwości na dłuższy czas. Zazwyczaj działają one przez kilka dni.

Skład preparatów na nadmierną potliwość

Wybierając specyfik bez recepty, dobrze jest zwrócić uwagę na skład kosmetyku albo suplementu. Dobrze, aby zawierał on składniki wpływające na antybakteryjne działanie preparatów, a także neutralizujące zapach. Najlepiej, jeśli środek zawiera też substancję łagodząco-nawilżającą, np. alantoinę, której zadaniem jest kojenie podrażnionej skóry.

Często spotykane są preparaty na bazie ekstraktów ziół, wśród których szczególnie dobrze z problemem tym radzą sobie wyciągi ze skrzypu, pokrzywy czy szałwii. Działają one regulująco na wydzielanie potu.

Dodaj komentarz

~Rafał
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Nadmierne pocenie się jest strasznie uciążliwe. Jedynie wizyta u lekarza pomogła

Sposoby na nadmierną potliwość zwłaszcza w lecie
Dodano:
facebook like 14
facebook unlike 1

porada dość ciekawa

Porada Sposoby na nadmierną potliwość zwłaszcza w lecie
Dodano:
facebook like 42
facebook unlike 1

Czy nasza porada Sposoby na nadmierną potliwość zwłaszcza w lecie pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Sposoby na nadmierną potliwość zwłaszcza w lecie? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w komentarzu

Porada Sposoby na nadmierną potliwość zwłaszcza w lecie
Dodano:
facebook like 181
facebook unlike 1

Najlepsze porady o wypoczynku Czy nasza porada Sposoby na nadmierną potliwość zwłaszcza w lecie przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Sposoby na nadmierną potliwość zwłaszcza w lecie? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Sposoby na nadmierną potliwość zwłaszcza w lecie
Dodano:
facebook like 11
facebook unlike 1

Antonina Szymczak
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

hmmm ciekawe

~Artur
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Moje wieczne mokre stopy były jakieś odporne na rózne maści, ale z urządzeniem electro antiperspirant pot nie miał szans, teraz mogę sobie chodzić i w zimowych butach bez obaw o przemoczone skarpety. Zna ktoś takie rewelacyjne rozwiązanie ? /www.electroantiperspirant.pl/jonoforeza-electro-antiperspirant-cena-zamowienie

Władek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Na nadmierne pocenie pomogły mi tylko tabletki na receptę. Nic innego nie pomagało.

Jan
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Nadmierne pocenie jest uciążliwe. Warto wybrać się do apteki lub do lekarza.

Tomek
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

najskuteczniej na mnie działają blokery potu w żelu - takie co się smaruje wieczorem i zmywa rano


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
a to ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość...
Czy porada Jak przyspieszyć okres? pomogła Ci się ? Może masz...
porada dość ciekawa
ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa...