Najlepsze Porady IntymneW jakim wieku dziecko? Ocena 4 na podstawie 9 komentarzy

W jakim wieku dziecko?

W jakim wieku dziecko? © hypnobirthandbeyond.com

Wiele kobiet zastanawia się, w jakim wieku urodzić dziecko. Osoby, które planują racjonalnie macierzyństwo, chcą żeby maluchowi nic nie zabrakło i był on szczęsliwy z rodzicami. Obecnie mamy do czynienia z sytuacją, w której kobiety albo szybko zachodzą w ciążę, jeszcze w szkole i borykają się z różnymi problemami albo stawiają na karierę i zapominają całkowicie o macierzyństwie. A w jakim wieku najlepiej się zdecydować na dziecko?


Rodzina czy kariera?

Przed takim wyborem najczęściej stają teraz kobiety. Jeśli chcą one osiagnąć w życiu kilka sukcesów zawodowych, to muszą poczekać z macierzyństwem. Kiedy kończą studia, mają przecież po 24 lata. To dobry wiek na dziecko, ale chcąca samodzielności i samorozwoju kobieta pragnie czegoś innego niż siedzienie w domu z bobasem. Dziecko jednak niczego nie wyklucza. Można pracować kilka lat i się o nie postarać. Wiadomo, że zaraz po ciąży nie wrócicie na wymarzone stanowisko, ale za jakiś czas na pewno stanie się to możliwe, trzeba tylko wszystko zaplanować, by nikt nie był na tym stratny, ani mama ani maluch. 

Zegar biologiczny

Według lekarzy najlepiej pierwsze dziecko urodzić przed trzydziestką. Wówczas ciało kobiety jest najsilniejsze oraz gotowe to wyzwań, jakie przed nim stawia ciąża. Im kobieta starsza, tym częściej dzieci rodzą się z wadami i chorobami. Przekładanie decyzji o ciąży może więc sprawić, że nagle obudzimy się w takim wieku, że posiadanie dziecka stanie się niemożliwe lub obciążone ryzykiem. Jednak wiele kobiet nawet po 40-tce rodzi zdrowe dzieci. Pomyśl tylko, czy Twój wiek pozwoli Ci na jego wychowywanie. 40 lat to nie dużo jak na mamę, ale kiedy dziecko będzie miało 18 lat, to Ty już prawie 60. Czy będziesz mieć wtedy wystarczająco siły i energii żeby pomóc mu wejść w dorosłość?

Odpowiedni partner to podstawa

Dziecko to nie zabawka. Nie oddamy jej spowrotem do sklepu kiedy się nam znudzi. Wymaga ono troski, miłości i nie ukrywajmy tego, dużych nakładów finansowych. Potrzebny jest więc do jego posiadania partner, na którym będziesz mogła się oprzeć. Musisz mu ufać, wiedzieć, że możesz na nim polegać. Nie musi zarabiać fortuny ani wyręczać Cię we wszystkim. Jednak jego pomoc i wsparcie jest kluczowe, by myśleć o dziecku. Tak naprawde żeby mieć dziecko, trzeba poczuć taką potrzebę i dojrzeć do tej decyzji. To poważna sprawa, zarówno dla matki, jak i ojca. 

Dodaj komentarz

W jakim wieku dziecko?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 13
facebook unlike 1

hmmm ciekawe

Porada W jakim wieku dziecko?
Dodano:
facebook like 147
facebook unlike 1

Czy porada W jakim wieku dziecko? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema W jakim wieku dziecko?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w komentarzu

W jakim wieku dziecko?
Dodano:
facebook like 15
facebook unlike 1

ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa porada|proste i banalne|coś w tym jest}

Porada W jakim wieku dziecko?
Dodano:
facebook like 299
facebook unlike 1

Porady o wypoczynku Czy nasza porada W jakim wieku dziecko? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema W jakim wieku dziecko?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Dorota Błaszczyk
Dodano:
facebook like 5
facebook unlike 0

ciekawa porada

Bartek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

W dzisiejszych czasach pary dość późno decydują się na dziecko. Często na pierwszym miejscu występuje kariera.

W jakim wieku dziecko?
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Wiek chyba nie ma tu większego znaczenia , ale dojrzałość i wspólna decyzja o posiadaniu dziecka. Dziecko w domu daje dużo radości ... bardzo dużo. Niezależnie czy w wieku 18 lat czy 38 lat.

ania
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

do macierzyństwa to trzeba dorosnąć...

Karolina
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Urodziłam zdrowe dziecko mają 39 lat :)


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
a to ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość...
ciekawe może i tak...|hmmm ciekawe|porada dość ciekawa|ciekawa...
hmmm ciekawe