09.02.2024

Jak gotować kukurydzę?

Jak gotować kukurydzę?

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Karolina Wiśniewska
Karolina jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z domem i ogrodem. Jej artykuły zawierają praktyczne porady dotyczące aranżacji wnętrz, pielęgnacji roślin, oraz organizacji przestrzeni wokół domu.
Udostępnij

Przyrządzanie nowych dań może być banalnie proste, ale może nam przysporzyć wielu kłopotów. Wybierając proste produkty i niezbyt skomplikowane przepisy, możemy w zaciszu domowym stworzyć niesamowite potrawy, których nie powstydzili by się najlepsi kucharze. Jeśli jednak gotowanie to zupełnie nie nasza bajka i potrafimy przypalić nawet wodę na herbatę, to zacznijmy od rzeczy najprostszych. 


Kilka prostych rad, które na pewno pomogą

Bardzo prostą w przygotowaniu i jednocześnie pożywną i pyszną będzie gotowana kukurydza. Jak to zrobić, żeby smakowała wybornie i w swojej prostocie zaskoczyła każdego smakiem? Gotowanie kukurydzy jest niesamowicie łatwe. Są tylko pewne zasady, o których nalezy pamiętać. Pierwsza wskazówka, to obranie kukurydzy. Trzeba zrobić to jak najbardziej dokładnie. Listki czy nitki powinny być usunięte i wyrzucone. Dodatkowo, zwracajmy uwagę na ilość wody, którą wlewamy do garnka. Najpierw włóżmy oczyszczone kukurydze, a dopiero później zalejmy wodą, tak aby przykrywała nieco kukurydzę. Dobrze jest też wiedzieć że do wody należy dać jedną łyżeczkę cukru, a nie soli. Sól sprawia że kukurydza jest twarda, a cukier wzbogaci intensywność smaku kukurydzy. Na koniec, czas gotowania. Ogólnie kukurydzę gotuje się od 5 do 10 minut. Jednak ludzie mają różne upodobania. Jeżeli lubimy chrupiącą to gotujemy ją ok. 5 minut, a jeżeli mamy akurat ochotę na miękką, to zostawiamy w gotującej się wodzie na całe 10 minut. Pamiętajmy, aby nie przekraczać tego czasu, bo później kukurydza ponownie zaczyna być twarda.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Najlepsze porady Kulinarne Czy nasza porada Jak gotować kukurydzę? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak gotować kukurydzę?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Jak gotować kukurydzę?
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
to jest pyszne
~Jak gotować kukurydzę?
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności