Najlepsze Porady Kulinaria6 powodów, dla których warto pić czerwone wino Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

6 powodów, dla których warto pić czerwone wino

6 powodów, dla których warto pić czerwone wino Kieliszek wina

Czerwone wino jest z pewnością jednym z najpopularniejszych trunków — pije się je zarówno do posiłków, jak i w celu zrelaksowania się. Wspomniany trunek nie tylko rozluźnia, ale również wykazuje liczne właściwości prozdrowotne dla naszego zdrowia. Wzmacnia odporność, jak również pozytywnie wpływa na układ krążenia i serce. W poniższym tekście przedstawimy Ci, dlaczego warto pić czerwone wino regularnie — oczywiście w umiarkowanych ilościach!


1. Pomaga w utrzymaniu zgrabnej sylwetki
Alkohol to puste kalorie? Oczywiście, ale w dużych ilościach. Wypicie lampki czerwonego wina przed posiłkiem w naturalny sposób napełni żołądek, dzięki czemu nie zjesz zbyt dużej porcji. W taki sposób hamujesz się przed nadmiernym podjadaniem i objadaniem się.

2. Podnosi poziom dobrego cholesterolu
Pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością wypitego wina, ponieważ może na tym ucierpieć Twoje samopoczucie.

3. Zmniejsza cukier
Czerwone wino jest sprzymierzeńcem cukrzyków, chociaż na ogół nie zaleca się im spożywania alkoholu. Kieliszek czerwonego wina spożyty do obiadu pomoże kontrolować oraz ustabilizować poziom cukru we krwi — dotyczy to chorych na cukrzycę typu drugiego.

4. Dobrze wpływa na układ krążenia
W winie znajdują się związki zwane antocyjanami, które pochodzą z winogron. Stymulują one organizm do wydzielania tlenku azotu, który chroni organizm przed powstawaniem chorób krążenia.

5. Łagodzi objawy depresji
Czerwone wino hamuje rozwój depresji oraz znacznie łagodzi jej objawy. Badania ujawniły, że dieta śródziemnomorska połączona z kieliszkiem wina może zapobiec jesiennej chandrze.

6. Opóźnia procesy starzenia się
Wino to produkt, który hamuje procesy starzenia. Oczywiście nie zagwarantuje on wiecznej młodości, ale może pozytywnie wpłynąć na organizm oraz nasz wygląd. Za opóźnienie starzenia się odpowiadają antyoksydanty, których w winie jest bardzo dużo. Nie tylko działają one przeciwzapalnie, ale również usuwają wolne rodniki, które sprzyjają rozwojowi nowotworów.

Dodaj komentarz

Porada 6 powodów, dla których warto pić czerwone wino
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 18
facebook unlike 1

Najlepsze porady Kulinarne Czy nasza porada 6 powodów, dla których warto pić czerwone wino pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema 6 powodów, dla których warto pić czerwone wino? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

6 powodów, dla których warto pić czerwone wino
Dodano:
facebook like 48
facebook unlike 1

to jest pyszne

Patrycja
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Dla mnie wystarczy jeden powód aby mnie przekonać do wina, uwielbiam jego smak i to, że pomaga mi w trawieniu.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Świetna opcja na eleganckie przyjęcie.
warto spróbować ten przepis
Na pewno wypróbuję przepis
Kulinarne porady Czy opis porady Jak przygotować smaczne...