Najlepsze Porady KulinariaJak filtrować nalewki? Ocena 5 na podstawie 6 komentarzy

Jak filtrować nalewki?

Jak filtrować nalewki? © pixabay.com

Nalewki są bardzo smacznym alkoholem, który ma zazwyczaj właściwości lecznicze. Wykonywane są one z roślin, owoców, przypraw oraz dodawany jest do nich spirytus lub czysta wódka. W ten sposób tworzony jest rozgrzewający napój łagodzący kłopoty trawienne czy obniżający ciśnienie. Jednak większość nalewek powinna mieć klarowną postać, jak więc je przefiltrować?


Co jest używane do filtrowania?

Klarowną postać nalewki otrzymujemy poprzez jej przelanie przez gazę, bibułkę, szmatkę lnianą lub płócienną. Niekiedy używane są do tego zwykłe ręczniki papierowe. Niezbędne jest także naczynie do przelania nalewki. Filtrowanie polega bowiem na jej przelaniu przez materiał, który zatrzyma osad oraz inne drobinki. Sposobów filtrowania jest co najmniej kilka. Prezentujemy więc niektóre z nich, te najłatwiejsze, które zapewnią przejrzystość nalewce oraz sprawią, ze jej kolor będzie głęboki i oprócz własciwosci leczniczych nalewka zyska również wspaniałą postać.

Trzy sposoby na filtrowanie nalewek

Najprostszy sposób na filtrowanie to przelanie nalewki przez papierowe ręczniki. Nie jest w 100% skuteczny sposób, ale szybki i tani. Ręczniki można wymieniać w zależności od potrzeb. Nie jest to materiał drogi i mamy go pod dostatkiem na rolce. Nieco skuteczniejsze jest cedzenie przez gazę. Należy jednak zakupić co najmniej kilka sztuk i kilkakrotnie je składać, by dokładniej filtrowały. Najbardziej dokładny, lecz pracochłonny sposób to cedzenie przez szmatkę płócienną lub lnianą. Płyn powoli przez nie przecieka, jednak będzie miał najbardziej klarowną postać. Po kilku dniach filtrowania na spodzie butelki lubi się zebrać osad, jednak jest to naturalne i nie nalezy się przejmować, że coś poszło nie tak. 

Dodaj komentarz

~Adam
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Przydatne porady

~Katarzyna
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Pomocny artykuł

Jak filtrować nalewki?
Dodano:
facebook like 38
facebook unlike 1

idealna porada do kuchni

Porada Jak filtrować nalewki?
Dodano:
facebook like 79
facebook unlike 1

Porady Kulinarne Czy inspiracja Jak filtrować nalewki? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak filtrować nalewki?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

~Wojtek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Warto uprzedzić, że ręczniki papierowe zwykle są sklejane więc nie sadzę by sączenie przez nie to dobry pomysł. Polecam film na YT ( youtubie ). Należy wpisać frazę "WOBER - system filtrowania próżniowego"

Karol
Dodano:
facebook like 1
facebook unlike 0

Dobrze przefiltrowana nalewka, dobrze spakuje i można zawsze poczęstować sąsiada.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Uwielbiam makowca. Fajny artykuł
Najlepsze porady Kulinarne Czy opis porady Świąteczne...
nawet nie wiedziałam ze tak to sie nazyw :)
Moje dzieci uwielbiają piernik i często muszę im piec,...