Najlepsze Porady KulinariaJak gotować ryż? Ocena 5 na podstawie 5 komentarzy

Jak gotować ryż?

Jak gotować ryż? © pixabay.com

Ryż to jeden z najczęściej wykorzystywanych dodatków do posiłków, jak i wykonywane z niego są różne potrawy. Jego gotowanie jest bardzo proste, jednak należy się go nauczyć jak każdej czynności, by nie był ani za twardy ani kleisty, bo odbierze nam radość z jedzenia. 


Sposób pierwszy

Jak ugotować pyszny ryż? Musisz przygotować garnek o wielkości dostosowanej do ilości ryżu. Pamiętaj, że ziarenka w trakcie gotowania powiększają rozmiary, więc nie możesz gotować kilograma ryżu w małym rondelku. Nalej do garnka odpowiednią ilość wody, mniej więcej jego połowę i posól wodę do smaku. Jesli boisz się, że dałej za malo lub za dużo soli, spróbuj ją. Ma być słona, ale nie nieprzyjemna w smaku. Stawiamy wodę na kuchence i czekamy aż się zagotuje. Wówczas wrzucamy ryż. Gotujemy go aż będzie miękki. Jesli gotujesz ryż w woreczku, poczekaj aż napęcznieje. Ryż gotowany luzem mozna zaś spróbować po około 7-8 minutach. Powinien być już miękki. Nie zapominaj zamieszać go w trakcie gotowania, nie przykleił się do dna. 

Sposób drugi

Ostatnio pojawiła się moda gotowania ryżu w małej ilości wody, którą po prostu wpijają ziarenka.  Kiedy ryż jest gotowy, zazwyczaj odcedzamy go z wody na sicie. Jednak nie zdajemy sobie sprawy wówczas z tego, że wylewamy wraz z wywarem wiele substancji odżywczych, które ryż posiada. Wsyp więc daną ilość ryżu do garnka i nalej tyle wody, żeby jej poziom znajdował się około centymetra nad ryżem. Gotuj go na małym ogniu i co chwila mieszaj. Ryż będzie gotowy kiedy wypije całą wodę i będzie już delikatnie napuchnięty. Taki ryż będzie zawierał w sobie wszelkie witaminy i minerały, które wpije z wodą. 

Dodaj komentarz

Jak gotować ryż?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 42
facebook unlike 1

Doskonały smak

Porada Jak gotować ryż?
Dodano:
facebook like 248
facebook unlike 1

Porady Kulinarne Czy porada Jak gotować ryż? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak gotować ryż?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Jak gotować ryż?
Dodano:
facebook like 22
facebook unlike 0

Pozdrowienia dla autora Łucja Rutkowska

Iza
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Sposób pierwszy lepszy moim zdaniem

Adam Robak
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

prosty sposób na ugotowanie ryżu


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

i sprawdzić vin... :)
mocne czerwone wina dobrze smakują w sosie spaghetti ! -...
Polecam Okna z profilu Streamline to nowoczesne rozwiązania,...
antykoncepcja :D
Super przepis, wychodzi bardzo szybko. Uwielbiam takie spagetti.
porada do kuchni w sam raz
Polecam owoce liofilizowane. Smakują tak samo.