09.02.2024

Jak mrozić grzyby?

Jak mrozić grzyby?

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Ewa Wojciechowska
Ewa jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematach związanych z kulinariami i zdrowym gotowaniem. Jej artykuły zawierają przepisy na smaczne i zdrowe potrawy, porady dotyczące planowania posiłków oraz informacje o wartościach odżywczych różnych produktów.
Udostępnij

Grzyby są produktem sezonowym, więc najczęściej szukamy sposobu na ich przechowywanie, które pozwala wykorzystać grzyby kiedy zajdzie taka potrzeba. Jedni grzyby suszą, inni mrożą. Suszone grzyby jednak nie do każdej potrawy się nadadzą. Najlepiej je więc zamrozić, co zdaje się być lepszą opcją. Jak to zrobić?


Jakie grzyby zamrozić?

Zawsze po przyniesieniu grzybów do domu należy dokonać ich selekcji. Niektóre z nich mogą być robaczywe, więc grzyby obieramy oraz kroimy w kawałki w celu sprawdzenia. Tylko ładnie wyglądające, jędrne kawałki o czystym miąższu nadają się do zamrożenia. Najczęściej mrozimy prawdziwki, podgrzybki, borowiki, maślaki, kanie, kozaki, kurki lub rydze. Odpowiednie mrożenie pozwoli zachować ich świeżość, doskonały smak i aromat. 

Gotowanie przed zamrożeniem

Grzyby takie jak kozaki, podgrzybki, prawdziwki lub maślaki warto przed zamrożeniem przegotować. Wystarczy 5-10 minut. Następnie czekamy aż grzyby ostygną i wyschną. Wówczas możemy je zapakować do woreczków albo plastikowych pojemników. Można również mrozić grzyby, które zostały ugotowane czy przesmażone. 

Rozmrażanie grzybów

Nie należy rozmrażać grzybów pozostawiając je w formie zamrożonej w misce czy worku w kranie. Najlepiej wrzucić je do ciepłej wody albo od razu na patelnię czy garnka z daniem. Wówczas stopniowo się one rozmrożą nie tracąc żadnych swoich właściwości. Dobrym pomysłem jest mrożenie od razu z myślą o przeznaczeniu np. grubsze kawałki już ugotowanych grzybów na sos, a skrojonych w paski na farsz do pierogów. Wówczas tylko wyjmujemy z zamrażarki odpowiedni woreczek i korzystamy z grzybów w konkretny sposób.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Kulinarne porady Czy nasza porada Jak mrozić grzyby? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak mrozić grzyby?? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu
~Porada Jak mrozić grzyby?
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
porada do kuchni w sam raz
~Jak mrozić grzyby?
09.02.2024

Nowe artykuły

Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Różnice między aftami a pleśniawkami - jak je rozpoznać?
Zdrowie jamy ustnej jest kluczowe dla naszego ogólnego samopoczucia, a pojawiające się w niej problemy mogą znacząco wpłynąć na jakość życia. Dwie najczęstsze dolegliwości, które mogą powodować dyskomfort w jamie ustnej, to afty i pleśniawki. Chociaż często używamy tych terminów zamiennie, to są to różne schorzenia, które wymagają innego podejścia do leczenia. W dalszej części niniejszego artykułu przedstawiamy, czym się różnią, jak je rozpoznać i jak skutecznie je leczyć (np. nieocenionym wsparciem w procesie regeneracji uszkodzonych tkanek może być żel na afty i pleśniawki Aftident).
Okna PVC a trend zero waste: Jak ograniczyć odpady podczas produkcji i montażu?
Okna PVC a trend zero waste: Jak ograniczyć odpady podczas produkcji i montażu?
Trend zero waste staje się coraz bardziej popularny, a firmy z różnych branż starają się dostosować swoje działania do zasad ekologii i dbałości o środowisko. W kontekście produkcji i montażu okien PVC, również istnieje wiele możliwości, aby ograniczyć ilość odpadów generowanych podczas tych procesów. W artykule przedstawimy, jak firma Hensfort, jako producent okien PVC, dostosowuje swoje działania do zasad zero waste, oraz jak klienci mogą skorzystać z tej ekologicznej oferty.
Jak sprawdzić jakość okien PVC przed zakupem?
Jak sprawdzić jakość okien PVC przed zakupem?
Przed dokonaniem zakupu okien PVC wielu z nas zastanawia się, jak sprawdzić jakość tego rodzaju stolarki otworowej. Okna PVC są popularnym wyborem ze względu na swoją trwałość, izolację cieplną i akustyczną, a także łatwość
Okna PVC a problem hałasu miejskiego: Jak je zminimalizować?
Okna PVC a problem hałasu miejskiego: Jak je zminimalizować?
Hałas miejski jest jednym z najbardziej uciążliwych problemów, z jakimi musimy zmierzyć się na co dzień. Szum ulic, hałas samochodów, czy nawet dźwięki pochodzące z pobliskich przedsiębiorstw - wszystkie te dźwięki mogą znacząco obniżyć komfort naszego życia codziennego. Dlatego też, jeśli zmagamy się z problemem hałasu, jednym z najskuteczniejszych rozwiązań może okazać się inwestycja w wysokiej jakości okna PVC, które znacząco zminimalizują przedostający się do naszego domu lub mieszkania hałas.
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności