Najlepsze Porady KulinariaJak ugotować warzywa w mikrofalówce Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak ugotować warzywa w mikrofalówce

Jak ugotować warzywa w mikrofalówce

Kuchenka mikrofalowa to urządzenie, które większości kojarzy się z szybkim odgrzewaniem wcześniej przyrządzonych potraw. Okazuje się, że przy jej pomocy można też w krótkim czasie ugotować warzywa. Pomimo, że gotowanie warzyw zajmuje niewiele czasu to pozostają one soczyste i mają bogaty smak i aromat. Każda kuchenka mikrofalowa jest w stanie ugotować wyśmienite warzywa, np. brokuły, kalafior, groszek, jak i ziemniaki i buraki, czy też gotowe mieszanki warzyw, które nie wymagają krojenia ani obierania. Jak ugotować warzywa w mikrofalówce w 10 minut? Oto sprawdzony sposób.


Naczynie żaroodporne

Jednym ze sposobów szybkiego ugotowania warzyw w mikrofalówce jest włożenie ich do specjalnego naczynia nadającego się do użycia w kuchence mikrofalowej lub naczynia żaroodpornego. Należy ułożyć je w taki sposób, by większe warzywa znajdowały się przy krawędzi naczynia. Kolejnym krokiem jest nalanie do naczynia wody i posypanie ich przyprawami. Po przykryciu ich pokrywką do mikrofalówki lub folią kuchenną umieszczamy je w urządzeniu i włączamy je. Warzywa będą gotowe w 10 -12 minut. Oprócz krótkiego czasu przygotowania zaletą tego sposobu gotowania jest także zachowanie najważniejszych składników i witamin, które nie są narażone na wypłukanie jak podczas zwykłego gotowania, kiedy część z nich wylewana jest z wodą przy odcedzaniu. 

Dodaj komentarz

Porada Jak ugotować warzywa w mikrofalówce
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 170
facebook unlike 1

Najlepsze porady Kulinarne Czy inspiracja Jak ugotować warzywa w mikrofalówce przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak ugotować warzywa w mikrofalówce? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Jak ugotować warzywa w mikrofalówce
Dodano:
facebook like 35
facebook unlike 1

Doskonały smak

Ola
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

super przydatne informacje. na pewno spróbuję :)


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Ciekawy przepis, na pewno wypróbuję.
Nigdy nie próbowałam tego sosu, dziś nadszedł czas. Mam...
Porady Kulinarne Czy porada Woda po ciecierzycy, na co się nam...
Najlepsze porady Kulinarne Czy opis porady Jak gotować...