Najlepsze Porady KulinariaJak usunąć mole spożywcze? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jak usunąć mole spożywcze?

Jak usunąć mole spożywcze? @pixabay

Zauważyłeś w swojej kuchni brązowo szare motyle? Nie masz pojęcia skąd się wzięły, widzisz je latające po kuchni, a co gorsze znajdujesz ich larwy w jedzeniu. Chociaż nie są groźne dla zdrowia - znalezienie takiego owada w produktach spożywczych może skutecznie odebrać apetyt. Najczęściej znaleźć je można w sypkich produktach takich jak kasza, ryż czy mąka. Dorosłe osobniki składają jaja na opakowaniach produktów spożywczych a wykluwające się z nich larwy potrafią przegryźć nawet folię i papier dostając się do ich wnętrza. Często zdarza się, że mole mogą zostać przyniesione ze sklepu lub dostać się do nas przez kratki wentylacyjne albo okno. Pokażemy Wam kilka sposobów na skuteczne pozbycie się tych owadów.


Gdy mole już się pojawiły

Gdy mole już się pojawiły@pixabay

Jeśli zauważyłeś w którymś z produktów larwy moli natychmiast wyrzuć go razem z całym opakowaniem - koniecznie umieść w szczelnym worku i wynieś jak najszybciej z domu. Posprawdzaj dokładnie wszystkie produkty, a także zakamarki szaf i półek - również tam mogą ukrywać się larwy. Dokładnie umyj szafkę i przetrzyj octem którego zapach pomoże je usunąć. Do ich odstraszenia możesz również użyć suszonej pomarańczy do której warto powbijać goździki - tak intensywny zapach może zapobiec ich ponownemu pojawieniu się. Pomocny może również okazać się aromat waniliowy ustawiony wewnątrz szafy.

Co zrobić by mole nie wróciły?

Co zrobić by mole nie wróciły?@pixabay

Dobrym sposobem na zapobiegnięcie rozprzestrzenianiu się moli jest włożenie na kilka dni zakupionych produktów do zamrażarki. Warto też zainwestować w moskitiery a w kratce wentylacyjnej zamontować siatkę - aby przypadkiem owady nie przedostały się do nas od sąsiadów. Aby mole nie miały gdzie żerować warto przesypać wszystkie produkty w których mogłyby się znaleźć do szklanych słoików i szczelnie je zamknąć - w ten sposób na pewno nie dostaną się do środka. Dodatkowy warto przetrzeć wierzch słoika octem winnym a do środka włożyć liść laurowy lub ziele angielskie ich intensywny zapach powinien skutecznie zniechęcić mole.

Dodaj komentarz

Porada Jak usunąć mole spożywcze?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 36
facebook unlike 1

Porady Kulinaria Czy nasza porada Jak usunąć mole spożywcze? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak usunąć mole spożywcze?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Jak usunąć mole spożywcze?
Dodano:
facebook like 6
facebook unlike 1

warto spróbować ten przepis

Jak usunąć mole spożywcze?
Dodano:
facebook like 15
facebook unlike 0

Wszystkiego dobrego - pozdrowienia od Blanka Michalska

Amadeusz
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Takie ozdoby i pachnidła z pomarańczy i goździków włożę do szafy nawet jeżeli nie ma w niej moli. Uwielbiam ten zapach.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Doskonały smak
warto spróbować ten przepis
Ciekawy artykuł