Najlepsze Porady KulinariaJak wyczyścić piekarnik? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jak wyczyścić piekarnik?

Jak wyczyścić piekarnik?

Piekarnik to bardzo funkcjonalne urządzenie, w którym można przygotować wiele aromatycznych i chrupiących potraw. Umożliwia on także pieczenie doskonałych ciast, od serników aż po pyszne muffiny. Jednak każdy piekarnik trzeba regularnie czyścić, by był higieniczny oraz zapachy z różnych dań nie przechodziły na siebie nawzajem. Jakie są najlepsze sposoby na czyszczenie piekarnika?


Woda i ocet

Czyszczenie za pomocą wody i octu trzeba wykonywać regularnie. To sposób na odświeżenie piekarnika, kiedy lekko się zabrudził. Sporządzamy mieszankę w stosunku 50:50 i przemywamy nią wnętrze piekarnika. Najlepiej wlać ją do spryskiwacza i spryskać mieszanką dokładnie ściany piekarnika. Po chwili można zmyć całość szmatką namoczoną w wodzie.

Woda, soda i płyn do naczyń

Innym sposobem na wyczyszczenie piekarnika jest spryskanie jego wnętrza wodą, a następnie posypanie go delikatnie sodą oczyszczoną. Tak zastawiamy piekarnik na noc. Rano moczymy gąbkę w wodzie z płynem do naczyń i przecieramy piekarnik. Ten sposób poradzi sobie nawet z dużymi zabrudzeniami. 

Specjalne detergenty

Jeśli nie chcesz używać naturalnych metod czyszczenia piekarnika, to kup po prostu odpowiedni środek chemiczny. Ich specjalnie opracowana formuła pomaga szybko i sprawnie umyć piekarnik. Zazwyczaj są to detergenty w płynie, którymi spryskuje się komorę pieczenia i czyści ją później gąbką. Musisz jednak pamiętać, że piekarnik trzeba bardzo dokładnie umyć po takim czyszczeniu. O ile soda i ocet nie są szkodliwe, o tyle chemiczne preparaty nie mogą mieć kontaktu z żywnością.

 

Dodaj komentarz

~Katarzyna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like
facebook unlike

Ja używam sody, nigdy mnie nie zawiodła.

Porada Jak wyczyścić piekarnik?
Dodano:
facebook like 464
facebook unlike 1

Kulinarne porady Czy porada Jak wyczyścić piekarnik? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak wyczyścić piekarnik?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Jak wyczyścić piekarnik?
Dodano:
facebook like 42
facebook unlike 1

Doskonały smak

Jolanta
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Czyszczenie piekarnika zawsze sprawiało kłopoty. Spróbuję patent z octem.


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Bardzo polecam ten przepis.. Na rodzinnych imprezach sprawdza...
Porady Kulinaria Czy nasza porada Jak zrobić bitą śmietanę?...
Pozdrowienia dla autora Ewelina Olszewska
Porady Kulinaria Czy nasza porada 3 przepisy na domowe napoje...