Najlepsze Porady RodzinaAdapter do pasów dla dzieci Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Adapter do pasów dla dzieci

Adapter do pasów dla dzieci

Polski wynalazek, którym jest adapter Smart Kid Belt szturmem podbija rynek europejski i amerykański. Postanowiliśmy przyjrzeć mu się bliżej i sprawdzić, czy rzeczywiście może być on bezpieczną alternatywą dla fotelików samochodowych i podkładek. Wyjaśnimy także, czy jest on zgodny z prawem i czy podczas policyjnej kontroli grozi za niego mandat.


Czym jest adapter do pasów dla dzieci?
Adapter do pasów dla dzieci jest urządzeniem składającym się z regulowanego pasa i dwóch klamerek. Jest to niewielki gadżet, który waży niecałe 120 gram. Mimo niepozornego wyglądu jest w stanie utrzymać bezpiecznie dziecko o wadze 15-36 kg. Przypinając dziecko z pomocą adaptera możemy poprawić ułożenie odcinka biodrowego i barkowego, dzięki czemu będzie on w lepszy sposób przylegał w wzrostu dziecka, zapobiegając wysunięciu się podczas ewentualnego zderzenia lub nagłego hamowania. Adapter jest urządzeniem uniwersalnym, co oznacza, że można stosować go w każdym pojeździe. Dzięki możliwości regulacji nie musimy wymieniać adaptera na nowy, gdy dziecko podrośnie. Wystarczy stopniowo dopasowywać długość pasa, aż do momentu gdy dziecko osiągnie wzrost, który pozwoli mu jeździć w zwykłych pasach. Korzyścią, która przemawia za wyborem takiego rozwiązania jest więc bez wątpienia oszczędność. Jeden adapter może posłużyć dziecku od ukończenia 5 lat aż do 12 roku życia. Czy adapter jest jednak na tyle bezpieczny, aby zastąpić fotelik?

Adapter do pasów a bezpieczeństwo dziecka
Adapter Smart Kid Belt to urządzenie, które zostało sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa w specjalnych testach z udziałem PIMOT. W badaniu zastosowano manekiny o wadze 15, 22 i 32 kg. W każdym z przypadków testy zakończyły się pomyślnie, potwierdzając, że w wyniku zderzeń czołowych urządzenie jest w stanie utrzymać dziecko w miejscu. Wyniki testów, a także certyfikaty są dostępne na oficjalnej stronie producenta. A jak wobec tego nowoczesnego urządzenia odnosi się prawo? Zgodnie z przepisami, fotelik samochodowy to niejedyne urządzenie w jakim można przewodzić dziecko. Mogą to być inne akcesoria, spełniające normy ECE 4404 i FMVSS 213, które dopasowane są do wzrostu i wagi dziecka oraz zamontowane zostały w sposób zalecony przez producenta. Dokładny zapis można odnaleźć w kodeksie drogowym (rozdz. 5, oddz. 1, art. 39 pkt. 3). Nie trzeba więc obawiać się, że gdy zatrzyma nas policja do kontroli, otrzymamy mandat za brak fotelika, ponieważ adapter Smart Kid Belt jest pełnoprawnym urządzeniem, które może być stosowane do zabezpieczania dzieci w trakcie podróży.

Dodaj komentarz

Rozalia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Adapter pasów to świetne rozwiązanie.

Ewa
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Smart kid belt jest świetnym rozwiązaniem. Czuję, że moje dzieci są bezpieczne.

Bartek
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Z powodu oszczędności miejsca w aucie chyba kupie taki adapter, bo jednak fotelik zajmuje troszkę miejsca


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Podrzucanie prezentów zawsze działa, a organizowanie imprezy...
te malutkie króliczki wyglądają przeuroczo chcę dostac takiego...
Nawet nie wiedziałam, że jest taki kot ragdoll.
Karuzele nad kołyską to świetne rozwiązanie. Co jakiś czas...