Najlepsze Porady RodzinaBezproblemowe rasy psów Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Bezproblemowe rasy psów

Bezproblemowe rasy psów Golden Retriever

Kochasz zwierzęta i coraz częściej zastanawiasz się nad kupnem lub adopcją psa? Boisz się, że być może nie poradzisz sobie z wychowaniem psa oraz jego pielęgnacją? Przedstawiamy Ci ranking bezproblemowych ras psów, które są inteligentne, łatwe w oswojeniu, a także znane są z ogromnego entuzjazmu i miłości okazywanej swojemu właścicielowi. W poniższym zestawieniu wybraliśmy kilkanaście ras psów, które idealnie sprawdzą się jako towarzysze dla początkujących właścicieli. Z pewnością znajdziesz tutaj psa, który odpowiada Twoim wymaganiom oraz oczekiwaniom.


Golden Retriever
O tej rasie powiedziano już wiele dobrego — jest to pies, który zyskał miano idealnego psa rodzinnego. Ten dość bezproblemowy pies potrzebuje od swojego właściciela zapewnienia mu odpowiedniej dawki ruchu i solidnego wychowania, z którym jednak poradzi sobie nawet amator. Zadowolone z życia goldeny są spokojną rasą psów, która wybacza nam popełniane błędy i cały czas jest chętna do współpracy. Golden Retriever jest psem cierpliwym, który chętnie i szybko się uczy, a także łatwo jest u niego skorygować jego niewłaściwe zachowanie. Pies chętnie będzie chadzał na spacery, jak również lubuje się w aportowaniu piłki.

Mops
Małych rozmiarów, wesoły i ruchliwy pies, jakim jest mops, charakteryzuje się dość zrównoważonym charakterem. Mopsy są przyjazne i do nowych doświadczeń podchodzą bez lęku, dlatego uważane są za spokojną rasę psa. Zwierze nie wykazuje sportowego zacięcia, a jego pielęgnacja nie jest zbyt skomplikowana, wystarczy, że od czasu do czasu wyszczotkujemy jego krótką, aczkolwiek gęstą sierść.

Terier szkocki
Terier szkocki jest spokojnym psem, którego można nazwać indywidualistą — jest pogodny z natury i nie jest przesadnie ruchliwy, a także ma dość spokojny temperament. Na ogół Terier wykazuje się cierpliwością oraz wyrozumiałością wobec ludzi. Twardą sieć należy od czasu wyczesywać oraz trymować, ale można wtedy oddać psa do fryzjera lub oczywiście zrobić to samemu.

Pomeranian
Ten puchaty pomponik inaczej nazywany jest szpicem miniaturowym. Ten mały i całkowicie bezproblemowy pies będzie świetnym psem do towarzystwa — swoim pogodnym usposobieniem rozweseli swoich właścicieli, jest żywiołowymi i energiczny. Jest skłonny do zabawy, szybko się uczy, a także wykazuje dużą inteligencję. Jest to pies przyjazny zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi, jednakże swoim domu zamienia się w dzielnego stróża. Niewielkie gabaryty zwierzęcia sprawią, że będzie on idealnym psem nawet do małego bloku.

Berneński pies pasterski
Ten masywny pies o bujnym umaszczeniu jest zwierzęciem łatwym w codziennej pielęgnacji. Jest to zwierzę o umiarkowanym temperamencie, które cechuje się zwiększoną inteligencją, a zarazem jest przyjemny w obyciu z dziećmi i dorosłymi. Bywa psem nieufnym w stosunku do osób obcych, jednakże znany jest z dużej cierpliwości wobec małych dzieci.

Hovawart
Rasa wspomnianego psa użytecznego jest godna polecenia osobom, które nie mają doświadczenia w wychowaniu psów. Inteligentny i oddany, taki właśnie jest Hovawart. Chętnie wychodzi na spacery i potrafi wybaczać swoim opiekunom, dlatego jest dość prosty w tresurze.

Chihuahua
Chihuahua zrobił karierę jako pies celebrytów. Ten niewielki pies o małych gabarytach jest czujnym i dość ruchliwym zwierzęciem, który jest stale gotowy do działania, a także stróżowania. Pies lubi się uczyć, a także współpracować — ma długą lub krótką sierść w zależności od odmiany, obydwie są na tyle samo spokojne.

Dodaj komentarz

Porada Bezproblemowe rasy psów
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 436
facebook unlike 1

Najlepsze porady o Rodzinie Czy opis porady Bezproblemowe rasy psów przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Bezproblemowe rasy psów? Jeżeli tak koniecznie dodaj swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Tymon Baran
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

proste i banalne

Marta
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Golden Retriever to psi przyjaciel, moje dzieci Go uwielbiają.


Najciekawsze porady

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Najlepsze porady o Rodzinie Czy porada Kastracja psa — tak czy...
ciekawe może i tak...
Ciekawy kot :)