Najlepsze Porady RodzinaCzy fotelik samochodowy z funkcją spania to dobry pomysł? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Czy fotelik samochodowy z funkcją spania to dobry pomysł?

Czy fotelik samochodowy z funkcją spania to dobry pomysł?

Małe dzieci mogą w różny sposób znosić podróżowanie samochodem. Jedne bardzo to lubią, inne nie znoszą i dają temu pełny wyraz. W tym drugim przypadku rodzice zazwyczaj zmuszeni są do robienia częstych postojów, podczas których starają się uspokoić dziecko. Wielu z nich jednogłośnie stwierdza, że najlepszym rozwiązaniem podczas rodzinnej podróży samochodem jest sytuacja, gdy maluch śpi. Nie każde dziecko jest jednak w stanie zasnąć w pozycji siedzącej, zwłaszcza gdy na każdym zakręcie główka buja się na boki. Rozwiązaniem w takim przypadku może być fotelik samochodowy z funkcją spania.


Jak działają foteliki z funkcją spania?
Każdy troskliwy rodzic wie, że foteliki samochodowe mają gwarantować przede wszystkim bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest jednak komfort malucha. Siedzenie przez kilka godzin w tej samej pozycji oraz ograniczona ruchliwość i swoboda mogą dać się małemu pasażerowi we znaki. Nic dziwnego, że wielu z nich negatywnie reaguje podczas dłuższych tras. Na szczęście producenci fotelików starają się projektować modele, które zapewnią maluchom nie tylko bezpieczną, ale również wygodną podróż. Szczególnie wartym uwagi rozwiązaniem są foteliki z funkcją spania. Umożliwiają one odchylenie oparcia, dzięki czemu dziecko podczas jazdy leży na płasko.

Które foteliki posiadają funkcję spania?
Dzieci w trackie pierwszych etapów swojego życia potrafią spać bardzo dużo, także podczas podróży samochodem. W kategorii fotelików dla najmłodszych pasażerów ważących od 0 do 13 kg znajdziemy właściwie tylko te foteliki, w którym dziecko podczas jazdy leży. Takie rozwiązanie jest spowodowane również tym, że dzieci w trakcie pierwszych miesięcy życia nie potrafią jeszcze samodzielnie usiąść i udźwignąć główki. Dla starszych dzieci podróżujących w fotelikach z kategorii 9-18 kg lub 9-36 kg również możemy znaleźć modele z funkcją spania. Tutaj do wyboru są foteliki mocowane tyłem do kierunku jazdy (RWF) i przodem do kierunku jazdy. W tym pierwszym przypadku jest brak ograniczenia pochylenia oparcia fotelika dzięki czemu można ułożyć dziecko niemal na płasko. W drugim przypadku natomiast, tylna kanapa, do której przylega fotelik sprawia, że kąt do jakiego mnożna nachylić oparcie posiada pewną granicę.

Czy warto kupić fotelik z funkcją spania?
Fotelik samochodowy z funkcją spania to dobre rozwiązanie, które zapewnia dziecku większy komfort podczas podróży, szczególnie tych dalszych. Należy jednak pamiętać, aby na pierwszym miejscu stawiane było bezpieczeństwo dziecka, a nie wygoda. Przed zakupem konkretnego modelu warto więc upewnić się, że został on przetestowany i pasuje do samochodu oraz wzrostu i wagi dziecka. Dopiero wtedy można zdecydować się na dodatkowe właściwości, które poprawią komfort malucha podczas jazdy.

 

Więcej informacji w artykule http://www.ranking-foteliki.pl/artykuly/fotelik-samochodowy-z-funkcja-spania-czy-warto-taki-kupic.html

Dodaj komentarz

Anna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Fotelik z funkcja spania super sprawdził się u nas podczas 16-godzinnej podróży na wakacje z dzieckiem.

Natalia
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Fotelik z funkcja spania jest świetnym rozwiązaniem na wakacje, czy długie podróże.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Z pewnością to jest to, o czym warto pamiętać przed ślubem.
Kontrola rodzicielska to podstawa.
Dokładnie tak, najlepiej dać dziecku wybrać zabawkę, wtedy...
Komunia jest ważnym wydarzeniem w życiu dziecka. Myślę, że...