Najlepsze Porady RodzinaGarnitur, smoking, surdut i frak - męski strój do ślubu Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Garnitur, smoking, surdut i frak - męski strój do ślubu

Garnitur, smoking, surdut i frak - męski strój do ślubu Męski strój do ślubu

Dzień ślubu to prawdopodobnie jeden z najważniejszych i najbardziej uroczystych dni w życiu człowieka. Faktem jest, że najwięcej emocji tego dnia budzi panna młoda i jej suknia. Jej fryzura, ubiór i dodatki przyciągają spojrzenia w pierwszej kolejności. Nie oznacza to jednak, że i pan młody nie może się postarać i tego dnia założyć coś naprawdę wyjątkowego. Panowie również mogą wybierać spośród kilku eleganckich i stylowych propozycji, które podkreślą ich charakter i będą świetnie dopasowane do sukni panny młodej. W tym ważnym dniu warto postawić na elegancję i klasykę.


Ubiorem najczęściej wybieranym przez panów młodych, jest klasyczny garnitur. Jego kolor powinien być dobrze dopasowany do odcienia sukni panny młodej. Panowie najchętniej decydują się na garnitury w odcieniach granatu i szarości, a rzadziej czerni. Do najpopularniejszych należy garnitur taliowany z ołówkowymi spodniami. Marynarka o tym kroju optycznie modeluje sylwetkę i wysmukla. Garnitury taliowane nie są najlepszym wyborem w przypadku panów z brzuszkiem i o masywnej budowie ciała. W dobrze dopasowanej marynarce rękaw powinien sięgać do nadgarstka, także przy wyciągniętych rękach. Mankiet koszuli powinien wystawać na około 1-1.5 cm. Z kolei nogawka odpowiednio dobranych spodni powinna zakryć połowę obcasa oraz lekko załamać się na bucie.

Smoking to propozycja bardziej elegancka od garnituru, ale nie tak zobowiązująca jak surdut czy frak. Klasyczny smoking występuje w kolorze czarnym i posiada zaakcentowane jedwabiem lub tkaniną satynową klapy. Spodnie smokingowe zawsze posiadają charakterystyczny czarny lampas który tworzony jest z tego samego materiału, jakim obszyte są wyłogi. Do smokingu pasuje koszula z półsztywnymi i odkładanymi mankietami oraz łamanym kołnierzykiem. Do smokingu zakłada się białą muszkę oraz pas hiszpański lub kamizelkę. Warto pamiętać, by elementów tych nie zakładać jednocześnie. Smoking doskonale prezentuje się z gładkimi, czarnymi butami - najlepiej lakierkami.

Jedną z ciekawszych opcji męskiego ubioru ślubnego jest surdut. Jego cechą charakterystyczną jest tzw. jaskółka, czyli przedłużona tyłem marynarka jednorzędowa. Poły marynarki sięgają kolan,dzięki czemu mężczyzna noszący surdut wygląda elegancko i wyjątkowo efektownie. W tego typu marynarkę często ozdabia się się wyłożonymi satyną lub jedwabiem klapami. Początkowo surdut noszony był do godziny 18:00 jednak obecnie surdut noszony jest, bez względu na porę, przy bardziej uroczystych okazjach.

Najbardziej eleganckim męskim strojem jest efektowny frak. Ubiór ten noszony jest tylko i wyłącznie na bardzo uroczyste wydarzenia, np. bale czy śluby. We fraku, podobnie jak w przypadku surduta, najważniejszym elementem jest charakterystyczna dwurzędowa marynarka. Posiada ona długie poły, dwa rzędy guzików, których się nie zapina oraz ozdobione jedwabiem wyłogi. Cechami spodni fraka są jedwabne lampasy, oraz brak mankietów. Pod marynarkę należy założyć białą koszulę ze sztywnymi mankietami i usztywnionym gorsem. Dodatkami dla fraka są biała kamizelka oraz biała muszka. Kolor dodatków można także dobrać od koloru sukni ślubnej oraz dodatków panny młodej.

Dodaj komentarz

Beata
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Smoking przemawia do mnie najbardziej.

Daniel
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

U mnie wygrywa garnitur w kolorze bieli.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Zabawki dziecięce dzisiaj są różnorodne i w ogromnej ilości....
Najważniejsze przed ślubem jest to żeby obrączek nie zapomnieć :D
Udekorowanie grobu kwiatami na Wszystkich Świętych to u mnie...
Na bym przekąsek nie dawał w podróży dziecko nasyfi w środku a...