Najlepsze Porady RodzinaJak delikatnie zerwać z chłopakiem? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak delikatnie zerwać z chłopakiem?

Jak delikatnie zerwać z chłopakiem?

Zerwanie z osobą, która niegdyś była dla nas ważna, to niezwykle trudna sytuacja. Jeżeli dojrzałaś do tej decyzji, oznacza to, że nie widzisz już dla was przyszłości. Jednocześnie darzysz go przyjaźnią, i nie chcesz sprawić mu cierpienia? Poniżej odnajdziesz kilka wskazówek, jak zerwać, aby było to jak najmniej tragiczne przeżycie dla partnera.


Ucieczka przed rozmową? – BŁĄD

Jeżeli nie chcesz skrzywdzić chłopaka, nie możesz dać mu odczuć, że cała ta sytuacja to wyłącznie jego wina, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest po prostu szczera rozmowa. Nie uciekniesz od nieuniknionego. Możesz oczywiście stroić fochy, z każda minutą coraz mocniej utwierdzać go w przekonaniu, że jest beznadziejny, lub po prostu go unikać, jednak jedyne, do czego to doprowadzi, to ból i cierpienia, jakie mu sprawisz. To niezwykle tchórzliwa postawa, a sam chłopak nie będzie wiedział, co się dzieje, i też nie zrozumie, jaki jest powód pogorszenia waszej relacji, dlatego należy mu dokładnie przedstawić całą sytuację.
Jeżeli nie wyjaśnisz swojej decyzji, narażasz się na ciągłe telefony, i pytania dotyczące zakończenia związku. Istnieje również ryzyko, że chłopak zacznie się starać o Twoje względy, przez co dojdzie do pocałunku, wybaczenia, powrotu, a zaraz za tym ponownego rozstanie. Jeżeli chcesz sobie darować tego typu historii, musisz postawić sprawę jasno.

Wszystko zależy od Ciebie!

Przeanalizuj całą sytuacje dokładnie, zastanów się nad własnymi uczuciami. Czy nadchodzący rozpad związku jest spowodowany brakiem uczucia, czy może po prostu z jakiegoś powodu jesteś wściekła na partnera, – jeżeli to ta druga opcja, daj sobie więcej czasu. Gdy złość minie, najprawdopodobniej ponownie wróci uczucie, a wtedy, jeżeli zerwiesz może już nie być powrotu, i to Ty sama przysporzysz sobie cierpienia.
Może zamiast drastycznych posunięć, warto odnaleźć złoty środek. Zamiast od razu zrywać, postaw nad przerwą w związku. Podczas tego okresu zastanowisz się czy brak drugiej osoby Ci nie przeszkadza, czy tęsknisz, czy czujesz ulgę, gdy go nie ma w pobliżu. Wtedy będziesz pewna tego jak powinnaś postąpić.

Podjęłaś decyzję – nie ma odwrotu!

Jeżeli zdeklarowałaś się przed samą sobą, że podejmiesz ten trudny do zrealizowania krok, podejdź do tego z planem, nie sil się na spontaniczność. Przemyśl, co chcesz mu powiedzieć. Unikaj porównań, nawet, jeżeli poznałaś kogoś, kto bardziej odpowiada Twoim wymaganiom, nie mów tego partnerowi. Nie stawiaj go w sytuacji, w której będzie on się kimś gorszym. Po drugie nie wypominaj mu błędów, czy kłótni. Nikt nie jest idealny, i on Tobie też na pewno nie jedno mógłby wytknąć. Nie chcesz przecież, aby ta sytuacja się przeciągała i doprowadziła do spalenia mostów.

Nie używaj obraźliwych słów. Zrób to elegancko i z szacunkiem.
Nie zamieniaj niegdysiejszej miłości na nienawiść.
Nie odgrywaj się na nim, spokojnie przedstaw fakty, powiedz co masz do powiedzenia, poczekaj na reakcje, i krok po kroku finalizuj koniec waszej znajomości.

Dodaj komentarz

Porada Jak delikatnie zerwać z chłopakiem?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 381
facebook unlike 1

Porady Rodzinne Czy nasza porada Jak delikatnie zerwać z chłopakiem? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak delikatnie zerwać z chłopakiem?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Dorota Wasilewska
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

proste i banalne


Najciekawsze porady

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
Rodzina jest najważniejsza Czy opis porady Jak zaprosić na...
Smoking przemawia do mnie najbardziej.
Cenne porady dla młodej pary.
Porady Rodzina Czy porada Jak skutecznie uwieść mężczyznę?...