Najlepsze Porady RodzinaJak prawidłowo prasować koszulę? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak prawidłowo prasować koszulę?

Jak prawidłowo prasować koszulę? Koszula

Dobrze wyprasowana koszula będzie ważnym elementem ubioru każdego mężczyzny, szczególnie na spotkaniu biznesowym, ślubie, a nawet randce, gdy chcemy dobrze się prezentować, a więc niezależnie od okazji. Wyprasowanie koszuli wcale nie jest takim prostym zadaniem, potrzeba cierpliwości, a także znajomości kilku sztuczek, dzięki którym prasowanie nie będzie męką. Jak perfekcyjnie wyprasować koszulę w kilku prostych krokach? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!


Nie pomieszaj kolejności
W prasowaniu koszuli, niezwykle ważna jest kolejność prasowania, ponieważ do od niej zależy finalny efekt. Męską koszulę należy zacząć prasować od kołnierzyka, który prasujemy najpierw od strony wewnętrznej, a następnie zewnętrznej. Koniecznie zacznijmy od zewnętrznej strony kołnierzyka, prasując go w kierunku środka. Następnie przymierzmy się do wyprasowania tylnej górnej części koszuli, tj. okolic karku oraz ramion. Kolejnym etapem jest wyprasowaniem rękawów koszuli, który najczęściej rozpoczyna się od prasowania mankietów. Prasujemy cały rękaw koszuli, wcześniej rozkładając go na desce wzdłuż szwu, następnie przechodzimy do wyprasowania drugiego mankietu i rękawa. Jeżeli na rękawie powstało pionowe zagniecenie, wystarczy, że odwrócić rękaw w taki sposób, aby niezaprasowany kant był pośrodku i przejdziesz po nim żelazkiem. Końcowym etapem prasowania koszuli jest wyprasowanie przodu oraz tyłu. Prasując, warto przesuwać żelazkiem od góry do dołu, nie zapominając o przestrzeni pomiędzy guzikami.

Wyprasowana koszula na już!
Jeżeli goni Cię czas, a zapomniałeś wcześniej wyprasować swojej koszuli, wystarczy, że zastosujesz się do przedstawionej powyżej techniki, a wystarczy Ci ok. 10 minut do perfekcyjnego wyprasowania koszuli. Oczywiście praktyka czyni mistrza, a więc im częściej będziesz prasował koszulę, tym sprawniejsze i precyzyjniejsze będą Twoje ruchy i działania. Jeżeli nie masz dużo czasu, pamiętaj, aby prasując koszulę skupić się na dużych powierzchniach, czyli jej części przedniej oraz tylnej.

O czym należy pamiętać podczas prasowania koszuli?

 

  • Koszuli nie wolno Ci prasować, jeżeli widoczne są na niej zabrudzenia — należy ją prasować wyłącznie, gdy są czyste, ponieważ mogłyby się na nich utrwalić przebarwienia na skutek oddziaływania ciepłego żelazka. Przed rozpoczęciem prasowania powinieneś wcześniej sprawdzić stan deski do prasowania, a także żelazka, czy nie ma na nich brudu.
  • Najlepiej prasuje się koszule lekko wilgotne, jednak niemokre.
  • Jeżeli prasujesz suchą koszulę i nie możesz sobie poradzić z zagnieceniami, po prostu użyj większej ilości pary wodnej.
  • Koszule o ciemnym materiale, należy prasować przez ściereczkę bawełnianą, aby nie pozostawić na tkaninie efektu błysku.

Dodaj komentarz

Porada Jak prawidłowo prasować koszulę?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 475
facebook unlike 1

Porady Rodzinne Czy inspiracja Jak prawidłowo prasować koszulę? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak prawidłowo prasować koszulę?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją poradę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Olaf Mróz
Dodano:
facebook like 2
facebook unlike 0

ciekawa porada

Daria
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Mój mąż jest mistrzem prasowania swoich koszul.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jakie proporcje ?
sprawdza się! polecam
Znakomity artykuł, bardzo dobrze sie go czyta. Wiele...
porada dość ciekawa
Super wspominam moje dzieciństwo, gdy bawiłam się w...
hmmm ciekawe
hmmm ciekawe