Najlepsze Porady RodzinaJak samodzielnie zrobić kartkę świąteczną? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak samodzielnie zrobić kartkę świąteczną?

Jak samodzielnie zrobić kartkę świąteczną? Kartka świąteczna DIY

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędza się z najbliższymi, życzy sobie nawzajem samych dobrych rzeczy i odpoczywa się po długim, męczącym roku. Współcześnie mamy nowe media, które umożliwiają kontakt z każdym miejscem na świecie, dzięki czemu utrzymujemy kontakt nawet z rodziną mieszkającą daleko. Chociaż składanie sobie życzeń przez Internet czy sms coraz bardziej dominuje naszą codzienność, warto czasem zdecydować się na tradycyjne wysłanie kartki, najlepiej zrobionej samodzielnie. Poniżej przedstawiamy sposób, jak taką wykonać.


Co będzie potrzebne?

  • kartki z bloku technicznego: czerwona, biała i czarna
  • klej
  • nożyczki


Jak wykonać kartkę?

  1. Czerwoną kartkę z bloku technicznego należy złożyć na pół tak, by krótsze boki się spotkały. W miejscu zgięcia trzeba ją przeciąć.

  2. Kartkę należy złożyć na pół - w ten sposób otrzyma się szablon kartki docelowej.

  3. Z czarnego papieru trzeba wyciąć pasek o długości równej dwóch szerokości kartki i szeroki na 4 cm. Następnie należy go nakleić go na kartkę, zostawiając od jej dołu ok. 4 centymetry.

  4. Teraz trzeba przygotować białą kartkę. Wyciąć z niej należy kwadrat o wymiarach 6 cm na 6 cm, natomiast z jego środka wyciąć mniejszy kwadracik o wymiarach 4 cm na 4 cm. W ten sposób zostanie sam obwód, który na kartce będzie pełnił funkcję sprzączki do paska. Trzeba nakleić go na przodzie kartki, na środku czarnego paska.

  5. Następnie należy sięgnąć znowu po czarny papier i wyciąć z niego dwa kółka o średnicy 1,5 cm. Jedno z nich wystarczy nakleić nad paskiem, natomiast drugie przeciąć na pół i nakleić przy górnej krawędzi kartki.

  6. Z białego papieru trzeba wyciąć teraz prostokąt o wymiarach 8 cm na 13 cm i nakleić w środku kartki, po jej prawej stronie. Będzie on stanowił miejsce na życzenia.

  7. Wpisując życzenia, lepiej zdecydować się na te sformułowane samodzielnie - nawet jeśli będą nieidealne, odbiorca bardziej doceni ich szczerość i wysiłek. Gdy znajdą się na papierze, kartkę można uznać za gotową.

Dodaj komentarz

Sara
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Ręcznie robiona kartka świąteczna to oryginalny pomysl.

Anna
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Kartka świąteczna DIY to zawsze oryginalny pomysł.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Przydatna wiedza. Warto obchodzić wszystkie rocznice ślubu.
Smoking przemawia do mnie najbardziej.
Chłodzenie psa w gorące dni to podstawa. Trzeba cały czas...
Przed ślubem to jedna z najważniejszych rzeczy żeby wszystko...