Najlepsze Porady RodzinaJak się przygotować do podróży z dzieckiem? Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Jak się przygotować do podróży z dzieckiem?

Jak się przygotować do podróży z dzieckiem? jak przygotować się do podróży z dzieckiem?

Dziecko, które spokojnie przesypia podróż to prawdziwy skarb. Niestety takie przypadki należą do rzadkości. Maluchy szybko się nudzą, kiedy muszą siedzieć dłużej w jednym miejscu. Dlatego też nikogo nie dziwi fakt, że dziecko już po 5 minutach drogi wierci się, marudzi, domaga się jedzenia i picia lub po prostu krzyczy i płacze. Jeśli masz przed sobą perspektywę wielogodzinnej trasy, musisz zaplanować ją tak, żeby wszyscy w miarę spokojnie dotrwali do jej końca. Istnieje kilka metod na to, aby zająć malucha na jakiś czas. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi sposobami na to, jak w czasie samochodowej podróży radzić sobie z niesfornymi dzieciakami.


  • Dobrze zaplanuj trasę

W przypadku, kiedy podróżujesz z małym dzieckiem, powinieneś sprawdzić ile kilometrów masz do przejechania. Ustal godzinę wyjazdu i przybliżony czas dotarcia do celu. Staraj się nie planować trasy tak, aby do miejsca docelowego dotrzeć np. nad ranem. Sprawdź, gdzie po drodze możesz się zatrzymać i wygodnie przewinąć bobasa, nakarmić lub zwiedzić dodatkową atrakcję.

  • Spakuj torbę zabawek

Dzieci do około 6 miesiąca życia raczej nie powinny sprawiać większych problemów w czasie podróży. Maluchy w tym wieku zazwyczaj śpią, ale nie znaczy to, że całą trasę możesz pokonać z jednym przystankiem. W przypadku wielogodzinnej jazdy z bobasem, powinieneś zatrzymać się co 1.5 - 2 godziny, aby móc go nakarmić, wyjąc z fotelika i zmienić pozycję. Trudniej się robi, kiedy podróżują z nami nieco starsze i ruchliwe dzieci. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą ulubione zabawki malucha, książeczki, oraz kocyk, który może mu pomóc usnąć. 

  • Zabawa dla każdego

Dziecko, które jest aktywne w czasie podróży trzeba odpowiednio zająć. Dlatego też przygotuj sobie kilka zabaw, w które będziesz mógł grać z maluchem nawet przez kilka godzin. Do najpopularniejszych należą oczywiście wspólne śpiewanie piosenek, naśladowanie odgłosów przyrody lub zwierząt, recytowanie krótkich rymowanek czy zgadywanki. Z przypadku, kiedy podróżujesz z chłopcem, ciekawą może być zabawa w zgadywanie marek samochodów. Niech to będzie doskonała zabawa dla wszystkich.

  • Napoje i przekąski

Prędzej czy później dziecko upomni się o jakiś smakołyk i picie. Dlatego też powinieneś zabrać ze sobą lekkie przekąski w postaci czystej wody, chrupków kukurydzianych, mac czy wafelków bez słodkiej masy. Unikaj słodyczy i napojów gazowanych. Torbę z przekąskami miej zawsze pod ręką. Nie chowaj jej na samym dnie bagażnika. Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie malucha i rób krótkie postoje na czas karmienia. 

Aby podróż przebiegła spokojnie, musisz też zadbać o porządek w samochodzie. Upewnij się, że na siedzeniach nie ma żadnych przedmiotów, które maluch może niezauważenie połknąć. Zabierz wszystkie przedmioty z tylnej półki i dokładnie sprawdź , czy fotelik jest bezpiecznie zamontowany. 
Szerokiej drogi!

Dodaj komentarz

Renia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Podróż z dzieckiem musi być dobrze zaplanowana. Nie może zabraknąć w niej podstawowych leków dla dziecka.

Adrian
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Na bym przekąsek nie dawał w podróży dziecko nasyfi w środku a ty weź to człowieku odkurzaj od jedzenia to śa stoły a nie samochody


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Najlepszy na cellulit są zabiegi endermologii, skóra ogólnie...
He super
ja chce mieć takiego ale tata nie chcę się zgodzuić
mam i sobie chwale - w lecie zasłaniam słonce w zimie...
Zabawki dobre dla maluchów, które lubią rozrabiać. Takie...
Ja tam zawsze korzystam z baniaka wody, butelki wody z płynem...
Wybór ubrań dla naszego maluszka jest ważna.
Interesujące, ciekawe czy na prawdę działa. :D